wibako

schaeff hr 12 - dziwne piszczenie

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

schaeff hr 12 - dziwne piszczenie

Postprzez Wiggles » 25 Cze 2010 20:06

Witam szanownych kolegów :)

Mam problem ze swoja mini... Otóż podczas jazdy w lewej gąsienicy coś dziwnie popiskuje. Nie piszczy ciągle tylko tak jakby co jeden obrót całej gąsienicy...czy ktoś mógłby pomóc zgiagnozować usterkę? czy zwolnice jakoś się smaruje? ja nigdzie nie mogę znaleść żadnej smarowniczki. Próbowałem również odkręcić dekielek po zewnętrznej stronie lecz po odkręceniu jednej śruby zaczął wyciekać olej (czyżby przekładniowy?) czy to piszczenie może być spowodowane zbyt małą ilością tego oleju? po podniesieniu koparki i jeździe "na sucho" również popiskuje ale jakby troche mniej...

Będe wdzięczny za każdą podpowiedź

Pozdrawiam Wiggles!

Wiggles
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 23:57
  • Miejscowość: Mazowieckie

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 25 Cze 2010 20:37

obejrzyj dokładnie gąskę, są w niej metalowe elementy wzmacniające, być może jeden z nich jest uszkodzony lub wyłamany co powoduje ocieranie i w efekcie dziwne dźwięki
zwolnica smarowana jest olejem 80W90 lub SAE30, jeśli wyciekł to musisz uzupełnić
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Wiggles » 25 Cze 2010 23:05

Dzięki za radę! sprawdze to jak najszybciej

Pozdrawiam!

Wiggles
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 23:57
  • Miejscowość: Mazowieckie

Postprzez beryl007 » 27 Cze 2010 19:56

ja tez stawiam na gasiennice,niedlugo bedzie czekal Cie niestety wydatek.narazie musi piszczec ale jak bedzie zbyt mocno zuzyta,prawie rozerwana,poprostu wymien nie czekaj az peknie bo czasami linki wtopione w gume gasiennice beda sie zaczepialy o kolo napedowa jazdy i zebys czegos nie popsul.pozdrawiam
...

beryl007
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Cze 2010 13:44
  • Miejscowość: końskie

Postprzez Wiggles » 30 Cze 2010 17:23

Witam!

Sprawdziłem tak jak koledzy podpowiadaliście i rzeczywiście piszczenie powodują wytarte gumy na metalowych elementach gąsienicy w kontakcie z prowadnicą

Mam także dwa inne pytania do szanownych kolegów:

- podczas pracy moją minikoparką wyraźnie widać, że lewa gąsienica kreci się wolniej niż prawa przy obu wciśnętych pedałach do końca. Czy to coś poważnego? jaki może być tego powód?

- po kilku godzinach pracy gdy ponownie odpalam maszynę po przerwie od razu po uruchomieniu zaczyna mi coś piszczeć przez moment i świeci mi się kontrolka od ciśnienia oleju, po 2 sekundach wszystko wraca do poprzedniego stanu. Co się dzieje?

Wiggles
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 23:57
  • Miejscowość: Mazowieckie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej