wibako

Mokry Atlas 804

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Mokry Atlas 804

Postprzez ferarri325 » 10 Lip 2010 17:32

Witam ostatnio pisałem że szukam minikoparki do 30tys zł. Otóż kupiłem ATLASA 804 3.9tony z 2 łyżkami ma dużo wyjść ale nigdy nie były używane.koparka jest z 1997roku i ma nabite 4300motogodzin.koparke kupiłem za 28000tys zł.jednakże ma jeden mankament otoż przy jednym pedale jest mokro z oleju i tu mam pytanko czy kolesiowi sie cos wylalo czy tam jest coś peknięte że podcieka.A drugi mankament to dżojstik to też jest lekko mokry i co to ożnacza czy duże naprawy czy male.tez znalazlem popekany wąż przy ramieniu skrętnym.I mam jeszcze pytanko odnośnie mlota, jakiej marki lub jaki wagowo by tu pasował i byl dobry iczy te koparki sie czesto psują i jak jest z serwisem prosze o pomoc wysle jutro zdjecia

[ Dodano: Pon Lip 12, 2010 5:04 pm ]
mam jescze jedno pytanko znlalazlem mlota do koparki o tonazu od 3do 5ton ale nie ma weży. i tu moje pytanie czy mozna dostac takie weze czy to o czyms znaczy ze wąż był uszkodzony

ferarri325
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lip 2010 08:26
  • Miejscowość: nysa

Maszyna: ATLAS 804 1996r.


Reklama

simmet

Postprzez Hubik » 12 Lip 2010 19:15

przewody to normalna sprawa ze się uszkadzają, Po wypowiedzi sądzę ze kolega to "świerzak" w tych sprawach, a ten mokry dżojstick i pedał to pewnie wina uszczelnień w nich, nie ma z tym dużo problemu wystarczy wyjąć pedał odkręcić nakrętkę i wymienić w niej uszczelniacz:)

Awatar użytkownika
Hubik
Operator

  • Posty: 285
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 18:17
  • Miejscowość: Mazowieckie, okolice Radomia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Liebherr A316 Cat M312 Atlas 1304


Postprzez ferarri325 » 13 Lip 2010 21:07

Dzięki za informacje:) Fakt kurs zrobiłem niedawno i nie ukrywam że przez URZĄD PRACY a kurs robiłem w chrzanowie.Praktykowałem na ZEPPELINIE ZM 15 i od razu mi się spodobały koparki.a moi starzy mają firmę budowlaną ale remonty dachów itp łacznie ze stawianiem chali dosyć duża firma no i oczywiscie cieżarowkie pomoc z ladownoscią 5ton wiec transport koparki to zaden problem.tylko ze to mi tak ypadlo ze starzy chcą kupic wiekszą niz mini koparke bo jak ujeli Większe jest lepsze a tu też glowną role odgrywa mlot ktorego też szukam do to takiej koparki ciezko znalezc a tez nie wiem jak to jest z mocowaniem tego czy tam jest uniwersalna plyta glowna czy trzeba dorabiac. pytam o to bo szczerze mowiac na kursie nie bylo mowy o osprzecie koparkowym tylko hydraulika. i jeszcze jedno czy takim mlotem mozna kuc sciany bo zasade kucia moze nie znam ale widzialem jak to robią duze koparki :):):):)

ferarri325
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lip 2010 08:26
  • Miejscowość: nysa

Maszyna: ATLAS 804 1996r.


Postprzez mechanior » 13 Lip 2010 23:39

kuć można wszystko, ściany, fundamenty, płyty itp, niektóre młoty posiadają ograniczenie pracy tylko do położenia w nachyleniu poniżej poziomu (czyli nie grotem "w górę")
nie wolno kuć pod wodą (konieczne specjalne wyposażenie do tworzenia "poduszki powietrznej" czyli mocny kompresor i przystosowany młot)
nie kupujcie używanych młotów, nie ma szans na stwierdzenie jego rzeczywistego stanu technicznego, wyjątkiem są fabrycznie remontowane używki z gwarancją
młot jest urządzeniem a bardzo krótkiej żywotności, dlatego nie warto ryzykować
niezłej jakości młot do maszyny o masie 7-10 T to wydatek rzędu 20 tyś netto (ARROWHEAD)
mniejsze są tańsze, kupując nowy młot otrzymujesz grot (czasem 2) płytę montażową i przewody oraz dowóz i montaż w cenie młota, technicy przyjadą i założą ci go oraz uruchomią i przeszkolą cię w obsłudze, jak sobie to wszystko przeliczysz to w sumie używka przestaje się robić aż tak okazyjnie tania... zwłaszcza po pierwszym przeglądzie... a jeszcze nie wiadomo czy ktoś ma jakiekolwiek części i serwis do młota który kupujesz w używce
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej