wibako

z ogólniona segregacja postów.

z ogólniona segregacja postów.

Postprzez Piotrek8912 » 19 Lut 2013 19:26

Witam Wszystkich którzy tu zerkną,a także Adminów:)
mam pewien pomysł co do segregacji postów:) sam sporo korzystam z tego forum,czy kopaczka na ktorej robię się zepsiła,czy tez nie ,lukam codziennie i czerpię wiedzę:):D
co prawda jest wyszukiwarka,ale powiem szczerze,ze jakoś ciezko się nią posługiwac(zauwazyłem po niektorych postach ze nie tylko mnie),zwłaszcza jesli chodzi o szukanie czegoś szczegółowego,bądz czegoś czego nie potrafimy nazwać,badz dokładnie sprecyzowac :D,a wiadomo kazdy uzytkownik inaczej tytułuje posty i czasem cięzko wstrzelic sie idealnie:) wiec wtedy pozostaje tylko przeszukiwanie strona po stronie:) (w zasadzie sam juz ze 3 razy "przeleciałem" forum od A do Z ale to z cekawości:) ) no więc zeby troszkę ułątwic proponuje (choć nie wiem czy to w ogole możliwe i sensowne) żeby segregowac posty w sposób tego,czego post dotyczy,tzn,na przykład: Silnik, skrzynia-zmiennik, most przód, most tył, hydraulika, elektronika i elektryka,i ewentualnie cośtam jeszcze :) jeśli to zły pomysł to krytykę przyjmę na klatę:) :lol: co Wy o tym sądzicie? myslę ze ułatwiło by to poszukiwania:) bo wadomo,jak ktoś szuka o hamulcach to zajrzy do podpunktu most tył i juz ma zawęzony krąg poszukiwania,przez co zaoszczedzi trochę czasu i myslę ze zmienjszy tez wtedy trochę powtarzanie się tematów. wizualnie mniej więcej wiem jak by to miało wyglądac,ale o tym pozniej,albo wcale:) :lol:
PoZdRo!:)
...kiedy jesteś na zakręcie....redukcja, but i odcięcie!!:)
..zapraszamy na czacik.. http://xat.com/Kopaczka

Awatar użytkownika
Piotrek8912
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 11:16
  • Miejscowość: Krynica-zdrój

Maszyna: Jcb 3cx ; Jcb 8032 ; Mercedes-Benz 1722 ; Benford ps 6500


Reklama

simmet

z ogólniona segregacja postów.

Postprzez rudesmen » 01 Mar 2013 01:37

Aż mi wstyd, że dopiero teraz to przeczytałem, ale pisz dalej... Warte jest zastanowienia.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2156
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

z ogólniona segregacja postów.

Postprzez dawidg2 » 01 Mar 2013 14:17

W sumie podkategorie w Markach maszyn by mogły być.

Tylko admin pewnie nie chętnie bo będzie miał sporo pracy by to uporządkować co jest do tej pory napisane.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez Piotrek8912 » 01 Mar 2013 15:37

Witam po dłuższej przerwie:)
No więc dawidg2 masz rację, admin miałby sporo pracy,ale myślę ze znalazł by się ktoś chętny do pomocy aby pomóc w segregacji:) (np: Ja :) )
no więc zbyt dużo osób nie wyraziło opinii na ten temat,ale mam nadzieje że reszta Forumkowiczów zajrzy i wyrazi opinie a może nawet pomoże wspólnymi siłami dopracować ten pomysł:)
Apropos segregacji, wizja moja wygląda w ten sposób,aby przy każdym dodawanym, lub istniejącym poście trzeba było zaznaczyć czego ten post dotyczy,(aby post się pojawił na forum było by to obowiązkowe zaznaczenie-zapobiegło by to zapominaniu dodania kategorii) jak wyżej silnik to silnik, skrzynia i zmiennik to skrzynia i zmiennik, itp, a to z kolei było by zsynchronizowane z podkategoriami znajdującymi sie w kazdym dziale maszyn,miało by to na celu zawężenie poszukiwań a także redukcję powtarzających się postów :D można by było stworzyć też kategorię typu elementy Kabiny, itp..
Poważnie proszę o zainteresowanie się Forumkowiczów tym tematem. :)
jak już wyżej pisałem jestem niemal pewien ze zaowocowało by to redukcji powtarzaniem się tematów i znacząco ułatwiło poszukiwania:)
pozdrowienia:)
...kiedy jesteś na zakręcie....redukcja, but i odcięcie!!:)
..zapraszamy na czacik.. http://xat.com/Kopaczka

Awatar użytkownika
Piotrek8912
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 11:16
  • Miejscowość: Krynica-zdrój

Maszyna: Jcb 3cx ; Jcb 8032 ; Mercedes-Benz 1722 ; Benford ps 6500


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez peckiel » 01 Mar 2013 16:23

Otóż obserwuję ten temat od początku jego istnienia. Zgadzam się z pomysłem kolegi Piotrka8912.

A co wy na to żeby w koparkach podzielić na kołowe i gąsienicowe?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez Piotrek8912 » 01 Mar 2013 17:58

Peckel dzięki za poparcie:)
apropos Twojego zapytania,to jeśli mam być szczery,to z mojego punku widzenia chyba nie jest to aż tak potrzebne,ponieważ (nie wiem jak jest w innych markach,ja coś nie coś orientuję się w JCB tylko) koparki kołowe mają inne oznaczenia niż gąsienicowe. chyba że się mylę to proszę o poprawę:)
...kiedy jesteś na zakręcie....redukcja, but i odcięcie!!:)
..zapraszamy na czacik.. http://xat.com/Kopaczka

Awatar użytkownika
Piotrek8912
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 11:16
  • Miejscowość: Krynica-zdrój

Maszyna: Jcb 3cx ; Jcb 8032 ; Mercedes-Benz 1722 ; Benford ps 6500


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez peckiel » 01 Mar 2013 18:03

No w sumie masz rację :D

Mam jeszcze jedną propozycję. Co myślicie o tym żeby tematy "Nie wiesz jak wycenić pracę? Temat dla Ciebie" i "Porady - odpowiedzi na pytanie jak to zrobić?" wydzielić do odrębnego działu "Roboty-wykonanie i ceny" czy coś takiego :?:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: z ogólniona segregacja postów.

Postprzez Piotrek8912 » 01 Mar 2013 18:41

Tu akurat według mnie masz dobra propozycję:) zarówno w JCB jak i CAT i innych roboty wycenia się tak samo:) zawsze by to zawęziło temat poszukiwania wycen:) ja jezstem za,a jak inni??,to niech się odezwą:) sami forum nie zmienimy:D :lol:
...kiedy jesteś na zakręcie....redukcja, but i odcięcie!!:)
..zapraszamy na czacik.. http://xat.com/Kopaczka

Awatar użytkownika
Piotrek8912
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 11:16
  • Miejscowość: Krynica-zdrój

Maszyna: Jcb 3cx ; Jcb 8032 ; Mercedes-Benz 1722 ; Benford ps 6500


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez master123 » 01 Mar 2013 20:23

ja również popieram pomysł takiej segregacji tematów z tym, że musimy też wziąć pod uwagę to ile pracy musi włożyć w to wszystko admin. Teraz jak widzę jest osamotniony, bo kolega Jooras jakby wyparował nam gdzieś...
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez manius » 01 Mar 2013 20:42

popieram, jestem za segregacja :D
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez korba71 » 01 Mar 2013 20:55

Panowie mamy 15tys tematów i niedługo dobijemy do 100tys posta (moze to jakas okazja do powspominania i zastanowienia sie nad przyszłoscia naszego forum)wiec posortowanie tego wedlug innego klucza jest nie lada wyzwaniem ,i sadze ze bedziemy mieli haos jak przy remoncie mieszkania :D ja nie mam zdania ale tez nie chce wam podpasc :D

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez MARIO/MECALAC » 01 Mar 2013 21:14

ja też jestem za bo to dublowanie tematów bo nie chciało się komuś szukać alo nie umie jest męczące taka segregacja by ułatwiła wpomocy itp. Ale fakt będzie sporo pracy przy tym ale jakie korzyści :faja: :faja:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez Piotrek8912 » 01 Mar 2013 23:54

Koledzy cieszę się ze pomysł się podoba:) to prawda,mamy duzo postów,ale myslę ze na czas "remontu mieszkania" można by było wynająć kilka lub kilkanaście osób do pomocy i moze sprawnie bysmy to zrobili:)
można by tą segregację podpiąć pod zakłądkę wyszukiwarki i tam umieszczone były by kategorię,ale powiązane i widoczne w każdej zakładce każdej maszyny:) jestem chętny do pomocy w razie czego:) czekam na dalsze opinie reszty "mieszkańców" :lol: :D
...kiedy jesteś na zakręcie....redukcja, but i odcięcie!!:)
..zapraszamy na czacik.. http://xat.com/Kopaczka

Awatar użytkownika
Piotrek8912
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 11:16
  • Miejscowość: Krynica-zdrój

Maszyna: Jcb 3cx ; Jcb 8032 ; Mercedes-Benz 1722 ; Benford ps 6500


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez Jarewa » 02 Mar 2013 16:42

Też prosty sposób to do każdego działu wyznaczyć moderatora który pilnuje swój dział a tym samym "rudesmen" administrator nie będzie miał dużo pracy jedynie pilnował "moderatorów"

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: z ogólniona segregacja postów.

Postprzez Piotrek8912 » 03 Mar 2013 11:03

Jarewa ale to nie chodzi tylko o dublowanie tematów,a o ułatwienie poszukiwań także:) wyznaczenie Moderatorów do pilnowania działu załatwi prawdopodobnie sprawę z dublowaniem tematów ale nijak pomocne to nie bedzie w poszukiwaniach:):) czekam na dalsze opinie użytkowników forum i oczywiście Opinie rudesmen'a naprawdę ciężko się odnaleźć w wyszukiwarce,zwłaszcza jak jasno nie umiemy sprecyzowac problematyki. temat dalej wciąż aktualny więc reszta niech się wypowiada:) może zaboirą głos także Specjaliści, bo czesto oni także komentują posty typu, "..było juz.."; "znów to samo" itp:) czekam:)
...kiedy jesteś na zakręcie....redukcja, but i odcięcie!!:)
..zapraszamy na czacik.. http://xat.com/Kopaczka

Awatar użytkownika
Piotrek8912
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 11:16
  • Miejscowość: Krynica-zdrój

Maszyna: Jcb 3cx ; Jcb 8032 ; Mercedes-Benz 1722 ; Benford ps 6500


Re: z ogólniona segregacja postów.

Postprzez Jarewa » 03 Mar 2013 11:55

Ale ja nie mówię o dublowaniu, ja mówię ogólnie o pracy na forum tworząc nowe pododdziały będzie dodatkowa praca w sortowaniu i pilnowaniu nowych tematów a niestety administratora mamy "jednego" będzie mu bardzo ciężko każdy dział sprawdzić. Tworząc moderatorów nie tylko pomogą w segregacji działu ale też będą pilnować porządku.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

z ogólniona segregacja postów.

Postprzez peckiel » 03 Mar 2013 13:35

Podoba mi się pomysł Jarewy
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez mechanior » 04 Mar 2013 15:11

wszystko panowie pięknie tylko zakładacie że KAŻDY forumowicz napisze posta w PRAWIDŁOWYM podpoddziale poddziału, głównego działu naddziału typu marki maszyny itp...
już teraz jest zajebisty problem z dyscypliną a co dopiero gdy przemnożymy ilość działów przez systemy maszyn jak chce kolega
pomysł sam w sobie OK ale nie liczcie na to że forumowicze sami będą tego pilnować czy przestrzegać zresztą znów wynikną konflikty związane z tym czy skrzynia sterowana hydraulicznie to tylko skrzynia czy też problemy z jej sterowaniem to układ hydrauliczny, to samo z napędem hydrostatycznym: to napęd czy hydraulika? itd, itp...
w podobnych rozmiarami forach ilość moderatorów sięga 10ciu... na naszym biedny rudesmen jest prawie sam... szukam, sprawdzam i skarżę kiedy mogę ale skupiam się na jednej marce przez co nawet tematy z nią związane w ogólnych działach typu ŁADOWARKI czy MINIKOPARKI czasem mi umykają

problemy z wykorzystywaniem wyszukiwarki nie polega na ilości postów tylko na nieumiejętnym formowaniu pytań, szukając wartości luzu zaworowego w silniku PERKINS nie zadajemy pytania "JAKI LUZ ZAWOROWY PERKINS" tylko szukamy odpowiedzi więc wpisujemy: "SSĄCY WYDECH* ", czasem trudno to znaleźć ale też bardzo często mam pytania np o NUMER TELEFONU... niestety nie możemy być odpowiedzialni za niefrasobliwość lub wręcz głupotę, osobnym gatunkiem są ci co "NIE MAJĄ CZASU" i "potrzebują PILNIE!"...
konstrukcja forum jest jaka jest, ze względu na jego popularność i ilość postów bywa trudno znaleźć przydatne informacje ale na razie zamiast wzbogacać systematykę opracowalibyśmy może dokładniej REGULAMIN zwłaszcza w części dotyczącej dyscypliny zakładania konta i informacji w nim zawartych, zakładania i trzymania się tematu, nie dopisywania swoich problemów do istniejących wątków oraz TROLLOWANIA, SPAMu czy nachalnej REKLAMY

zdecydowanie za dużo jest wątków martwych i bezsensownych postów które powinno się usuwać ze względu na brak wartości merytorycznej
po wykonaniu takiego SPRZĄTANIA zrobi się jaśniej i luźniej... tylko kto to zrobi?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez peckiel » 04 Mar 2013 15:22

w podobnych rozmiarami forach ilość moderatorów sięga 10ciu... na naszym biedny rudesmen jest prawie sam...

Dlatego pisaliśmy tutaj żeby pomyśleć nad zwiększeniem ilości moderatorów. Któryś z kolegów proponował aby każdy miał swój dział i go pilnował.

Czasami siedzę na forum wagaciezka.com i tam jest więcej ludzi do obsługi.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


z ogólniona segregacja postów.

Postprzez mechanior » 04 Mar 2013 20:01

a macie jakieś propozycje na modów? bo szczerze mówiąc to nie bardzo jest z kogo wybierać
musi to być osoba godna zaufania, zrównoważona psychicznie, poważna, spokojna no i często odwiedzająca forum czyli mająca kupę czasu...
przykładowo to ja się nie nadaję zupełnie, nerwowo nie dam rady, od urodzenia jestem niesamowicie uczulony na głupotę... :roll: zaraz kogoś zbanuję albo powywalam posty... :mrgreen: ehhh...

no to trzeba by za zgodą rudesmena wyznaczyć jakieś propozycje na modów
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej