wibako

REGULAMIN FORUM

REGULAMIN FORUM

Postprzez rudesmen » 10 Cze 2013 17:37

50 postów to jest gruba przesada, ponieważ liczba użytkowników z taką i większą liczbą postów to w tej chwili dokładnie 299 osób. To ledwie ponad 1% (sic!) wszystkich użytkowników forum. Jeżeli już upierać się przy konkretnej liczbie to ja jest za 10 postami (1250 użytkowników).

Uprawnienia moderatora tylko w wybranych działach to nie kwestia zaufania tylko ilości obowiązków a co za tym idzie ilości czasu jaki moderator musi poświęcić forum. Mając tylko kilka działów jest w stanie zająć się nimi dokładniej. O rozszerzeniu uprawnień moderatora na całe forum nie ma mowy!
Tylko na wniosek moderatora rozpatrzę możliwość rozszerzenia uprawnień o kolejne działy i takmechanior właśnie został moderatorem "Minikoparki" i "Ładowarki".

Regulaminem postaram się zająć później, właśnie muszę wychodzić z domu...

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2156
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Reklama

simmet

REGULAMIN FORUM

Postprzez Dj_Francuz » 10 Cze 2013 18:08

rudesmen sorry ale co to jest 10 postów ? to jest śmiech na sali moim zdaniem jest to za niska granica uwalniania reklam to ma być forum specjalistyczne czy agencja reklamy? :crazy:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

REGULAMIN FORUM

Postprzez master123 » 10 Cze 2013 18:22

10 postów ale pytanie jeszcze jakich postów :mrgreen:
postów nabić to nie sztuka....
Ja sam mam nabitych 1000 coś postów a rzeczowych jak będzie 10% to wszystko :faja:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


REGULAMIN FORUM

Postprzez mechanior » 10 Cze 2013 20:13

musimy generalnie przedyskutować z rudesmenem całą tą sprawę, postaram się zrobić to jakoś do końca tygodnia

uuuups... trochę czekałem z tym postem i widzę że sprawa posunęła się do przodu

50 postów na reklamę w postaci linku i kolorowego podpisu, grafiki, 10 to zdecydowanie ZA MAŁO, co najmniej miesiąc jeśli nie 3 od rejestracji, natomiast KAŻDY powinien mieć nie tylko prawo ale i coś w rodzaju obowiązku do zamieszczenia w podpisie swojej nazwy i numeru telefonu w prostej formie BEZ KOLORÓW i POGRUBIEŃ oraz bez tekstów reklamowych:

ROMEK - SERWIS MASZYN - 607-848-317 - ŚLĄSK

nie odwoływał bym się do procentowego udziału poszczególnych grup ilościowych bo wiadomo że zdecydowaną większość forum stanowią ludzie którzy przychodzą tu tylko gdy mają problem więc 3-4 posty i do następnej awarii cisza... natomiast reklamują się firmy usługowe które choćby po to by być widocznym piszą, czasem głupoty albo w działach z dowcipami czy innych beletrystycznych a nam chyba chodzi o to by reklama była formą nagrody za udział w życiu strony...

z podobnych pobudek kasowałbym konta nieużywane dłużej niż rok lub maksymalnie 2 lata
po takim czasie większość nie pamięta nawet swoich loginów i haseł
na początek wywalmy chociaż te nieużywane dłużej niż 3 lata i wszystkie te które mają do 10 postów, konta nabijaczy i innych czubków
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


REGULAMIN FORUM

Postprzez maszyny-budowlane » 18 Lip 2013 17:04

:) Koledzy drodzy. Nie jest istotne kto pyta czy ten co chce reklamować swoją firmę czy ten co chce udostępnić link do swojej strony
bo szuka żony. Wy tutaj rządzicie i wy ustalacie zasady, ważne żeby były jasne i czytelne i tyle w temacie:)

Więc od 50 czy 100 postów?:) Coś ustalcie żeby nie było burd..lu i waszych nerwów.

Pomysłów mogę Wam podsunąć bez liku. Każde forum ustala swoje zasady, grunt żeby oto wszystko było jasne i czytelne a wtedy nikt nie zapłacze, gdy wyleci za dodawaniu od razu linku do pierwszego swojego posta.:)

Ps. Oczywiście też chcę reklamować swoje usługi, nie oznacza to jednak że chcę to robić na zasadzie pojawiam się raz i znikam.

Podam wam propozycje z innych forum:

1. Linki od 50 postów na forum.

2. Linki od 50 postów na forum ale w określonych działach, zazwyczaj bez działów w stylu pogaduszki do poduszki.

3. Linki od 50 postów i co najmniej 2 miesięcy od rejestracji ( uważam to za jedno z najlepszych rozwiązań, bo nie będziecie mieli w tym przypadku do czynienie z osobami, które wchodzą 2-3 dni nabijają posty i znikają po zostawieniu swojego linka)
Leasing maszyn: 537-300-307.

maszyny-budowlane
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 Cze 2013 14:39

REGULAMIN FORUM

Postprzez mechanior » 18 Lip 2013 22:25

na razie przerwa wakacyjna, admina mamy na urlopie
ale za 2-3 tygodnie wrócimy do tematu i na pewno weźmiemy pod uwagę KAŻDĄ absolutnie sugestię na temat regulaminu...

natomiast chciałbym zwrócić uwagę na kilka kont które pojawiają się od początku lipca
gość nabija 3-4 posty w kilka dni i milknie i tak jak zauważyłem powstało już co najmniej 5 kont
pewnie za chwilę wrzuci w podpis jakieś linki, zgarnie kasę za pozycjonowanie i tyle...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


REGULAMIN FORUM

Postprzez maszyny-budowlane » 18 Lip 2013 22:44

Nie martw się, jak kopniesz takiego Pana w pupę po tym jak zamieści linka to figę mu to da:) Zanim google zaindeksuje takiego linka trochę mija:) Gorzej jak nagle 5 kont zaczyna tą samą firmę chwalić:P
Leasing maszyn: 537-300-307.

maszyny-budowlane
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 Cze 2013 14:39

REGULAMIN FORUM

Postprzez mechanior » 18 Lip 2013 23:01

no właśnie dlatego się martwię, ale drugi taki numer już mu nie przejdzie a na naszym forum zarobi może z 10 ziko :lol:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


REGULAMIN FORUM

Postprzez maszyny-budowlane » 18 Lip 2013 23:09

Wróci admin szybko coś postanowicie i przestaniecie się martwić:P
Leasing maszyn: 537-300-307.

maszyny-budowlane
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 06 Cze 2013 14:39

REGULAMIN FORUM

Postprzez peckiel » 19 Lip 2013 17:20

mechanior masz rację z tymi kontami. Sprawdzałem po IP i można wywnioskować z tego, że to ta sama osoba. Walczyłem z nim któregoś wieczoru, bo dawał do tematu o kawałach post za postem, może ze 20, ale ja wszystkie usuwałem od razu. Szkoda, że nie możemy banować, bo bym szybko załatwił.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


REGULAMIN FORUM

Postprzez ksieciunio » 03 Lis 2013 00:50

inna sprawa:
NIE PODPOINAMY SIĘ POD ISTNIEJĄCE TEMAT TYLKO ZAKŁADAMY NOWE
z doswiadczenia z innyc for motoryzacyjnych wiem ze to jest bledne podejscie.
kopaczka rozwija sie szybko i za jakis czas powstanie chaos .szukajka dziala jak dziala i niestety nie bedzie mozna odnalezc odpowiedzi na interesujacy nas problem.
powstanie jeden wielki bajzel i nie bedzie mozna nic znalezc a ludziom znudzi sie po raz tysieczny odpowiadac na to samo pytanie.
dlatego lepiej jezeli ktos dopisuje sie do istniejacego tematu.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


REGULAMIN FORUM

Postprzez mechanior » 03 Lis 2013 12:51

tylko że ludzie dopisują rzeczy zupełnie nie związane z danym tematem i to podlega naciskom z naszej strony
np w temacie o grzaniu się silnika w ATLASie chłop pisze ze grzeje mu się silnik... hydrauliczny (to jeszcze pół biedy) albo standardowe hasło "nie wiedziałem gdzie napisać to pisze tutaj - ma ktoś schemat elektryki?" albo "jest tu wielu fachowców to może ktoś mi powie dlaczego szumią mi opony? (w IBIZIE :mrgreen: )"
to jest dopiero burdel a takich tematów nie brakuje, pomijam kwestię ukrytej czy nachalnej reklamy bo to inny problem choć związany
poza tym skoro ktoś trafia do tematu z interesującym go problemem to znajduje w nim rozwiązanie ewentualnie jeśli istnieją jakieś niedomówienia - zadaje pytania no i nikt nikogo jeszcze nie zganił za takie postępowanie
natomiast istnieje jeszcze niezauważana kwestia punktów POMÓGŁ, bo przyznawać je mogą tylko ci którzy założyli temat, jeśli ktoś dopisuje się do tematu najzwyczajniej nie ma możliwości przyznania punktu i nie można tego zmienić bo powstałby jeszcze większy burdel, tym razem z punktami
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


REGULAMIN FORUM

Postprzez korba71 » 10 Lis 2013 22:42

Czy ktos mi odpowie czemu zostal zamkniety temat kawaly ,powiem ze to dobre posuniecie i domyslam sie czemu ale moze jest inny powod i chcialbym go poznac .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


REGULAMIN FORUM

Postprzez wujek616 » 10 Lis 2013 22:56

pewnie przez to że jakieś gimby rejestrują się na forum żeby napisać jeden post i na tym koniec
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


REGULAMIN FORUM

Postprzez korba71 » 10 Lis 2013 23:02

Tak wlasnie mysle ,ktos wpisuje w google kawaly , i juz jest na naszej stronce ,zeby dopisac jakąś nędzną opowiastke ,rejestruje sie ,bardzo dobre posuniecie administracji ,ostatnio czytalem w jedym poscie chyba mechaniora ze na niekturych forach nie mozna sie ot tak rejestrowac tylko trzeba prosic administracje o link lub jakis urzytkownik wprowadza nowego ,czesto sprawdzam kto jest na forum ,i widze ciagle nowe nicki od razu widac ze byle jak naciskane znaki zeby cos tylko naskrobac do rejestracji ,albo ten dzisiejszy atak na kolege w dziale galeria ,pierwszy post i juz docinka ,musimy paanowie walczyc z tym i stworzyc nową jakość.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


REGULAMIN FORUM

Postprzez peckiel » 11 Lis 2013 01:10

Panowie macie rację. Tylko dlatego zamknąłem. Mam nadzieję, że jest to słuszna decyzja. Od razu zaznaczam, że podjęta jednomyślnie:
ktoś wpisuje w google kawały i już jest na naszej stronce żeby dopisać jakąś nędzną opowiastkę


Kolega Korba ma rację. Na naszym forum jest zbyt łatwa rejestracja. Powinniśmy bardziej sprawdzać nowych.

Wy jako stali użytkownicy na pewno zauważacie naszą walkę z spamerami. Zaśmiecają nasze forum nagminnie. Często bywa tak, że ścigami aż zbyt za bardzo, ale Panowie wybaczcie, jeżeli popuścimy to nasze wypowiedzi zaleją spamerzy.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


REGULAMIN FORUM

Postprzez Dj_Francuz » 11 Lis 2013 14:00

może wprowadzić jakiś system weryfikacji podczas rejestrowania :?: albo właśnie poprzez zaproszenie nowego użytkownika przez starego użytkownika sam nie wiem jak to rozwiązać ale denerwuje mnie napływ nowych osób nic nie wnoszących do funkcjonowania forum
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

REGULAMIN FORUM

Postprzez uszi » 11 Lis 2013 15:27

ja bym proponował aby każdy z nowych użytkowników musiał uniści opłatę w wysokości powiedzmy 5-10 zł kasa z tego mogła by pójść na opłatę serwera, rozbudowę i reklamę forum itp, nie są to duże pieniądze i kto naprawdę chce korzystać z forum to na pewno zapłaci

Awatar użytkownika
uszi
Młodszy operator

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 13 Paź 2012 12:11
  • Miejscowość: Elbląg
  • Pochwały: 3

Maszyna: JCB 4CX Liebherr 902 John Deere 6110


REGULAMIN FORUM

Postprzez Dj_Francuz » 11 Lis 2013 16:17

uszi pomysł nie głupi jak nie na rozwój serwera i forum to na cele charytatywne mogło by iść część :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

REGULAMIN FORUM

Postprzez mechanior » 11 Lis 2013 16:53

chłopaki, cała idea tego forum to pomoc użytkownikom maszyn
bardzo często i Wam samym zależy na tym by tą pomoc otrzymać jak najszybciej więc pomysł z takimi obostrzeniami rejestracji nie wydaje mi się zbyt szczęśliwy
jeśli nie będzie innego wyjścia to oczywiście nie wykluczam takich rozwiązań ale nigdy nie będą one idealnym rozwiązaniem tych problemów
wydaje mi się że rejestracja powinna wymagać zgody i zatwierdzenia przez administrację ale wtedy Rudesmen będzie miał następny kłopotliwy obowiązek a pewnie już ma przesrane...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej