wibako

Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Postprzez Hipo » 19 Lis 2015 22:58

Po raz kolejny mam wrazenie ze to forum jezyka polskiego a nie branzowe. Nie wiem co macie z ogonkami, interpunkcja itp. A podciaganie tego pod netykiete to juz w ogole malo wspolnego z właściwym znaczeniem tego slowa.

Skoro jakos dalo sie przeczytac bez problemu to nie rozumiem w jakim celu chlopa zjechaliscie?

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Reklama

simmet

pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez mechanior » 22 Lis 2015 17:13

To że jakiś "nowy" próbuje od czasu do czasu dyskutować to rozumiem ale że stary wyjadacz ma problemy z czytaniem regulaminu to zaskakujące...
Zaczyna się od braku 2 przecinków a potem dostajesz do przeczytania tekst po którego przeczytaniu jesteś spocony i zamiast skupić się na problemie technicznym zaczynasz się zastanawiać czy jego autor jest z Zimbabwe czy po prostu ma cie najnormalniej w dupie.
Czy zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka jest zbyt wysoką cena za pomoc otrzymaną na forum?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez Hipo » 22 Lis 2015 21:15

Nie twierdze że kulfony niezdatne do przeczytania ma się tolerować. Jednak nigdy nie pisałem, nie piszę i pisać nie będę ogonków kiedy np stukam z komórki bo to strata czasu. Poza jeśli już mówimy o netykiecie to kiedyś za ogonki można było wylecieć z irca chociażby, jeśli jeszcze ktoś pamięta co to było. I to była pierwotna netykieta.

A jak już jesteś spocony po próbie przeczytania to najzwyczajniej zignoruj post i po problemie. Wiem z doświadczenia że siłą nikogo nie przekonasz, a wręcz przeciwnie po pewnym czasie przylgnie do Ciebie łatka umoralniacza.

No i prośba, z łaski swojej przerzuć mój post do wątku z tym związanego bo się offtop z mojej winy zrobił.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez Jarewa » 22 Lis 2015 21:23

mechanior napisał(a):To że jakiś "nowy" próbuje od czasu do czasu dyskutować to rozumiem ale że stary wyjadacz ma problemy z czytaniem regulaminu to zaskakujące...Zaczyna się od braku 2 przecinków a potem dostajesz do przeczytania tekst po którego przeczytaniu jesteś spocony i zamiast skupić się na problemie technicznym zaczynasz się zastanawiać czy jego autor jest z Zimbabwe czy po prostu ma cie najnormalniej w dupie.Czy zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka jest zbyt wysoką cena za pomoc otrzymaną na forum?



Mam być wredny i powyciągać wasze dyskusje co do pisania?? jakoś dwa lata temu inaczej mówiliście a raptem teraz polonistami się staliście.

Nie od dziś wiadomo że operatorzy i masa innych nie skończyli studiów :wall: nie którzy to i nawet podejrzewam szkoły ponadpodstawowej, wiec co wymagać od ludu .

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez mechanior » 23 Lis 2015 23:33

Pytanie co będzie z forum jeśli jego najstarsi, najaktywniejsi i najnormalniejsi członkowie zaczną być wobec siebie "wredni"...

Często odpuszczam, nie chce mi się już reagować, nie ciągnę jałowych dyskusji bo na 50 nowych użytkowników jest 10 "gimbusów" co olewają , 4 "racjonalizatorów" którzy uważają, że mają prawo do dyskusji bo są najmądrzejsi, 2 trolli "sportowców" mających wszystko w dupie dla samej przyjemności posiadania tegoż w dupie i jeden co ma rzeczywiście jakieś problemy z komputerem czy pisownią... ale czy napisanie 2 zdań PO POLSKU jest takie trudne żeby się nie wysilić, zwłaszcza gdy nagrodą bywa kilka stówek lub nawet tysiaków zaoszczędzonych na naprawie maszyny?

Zapraszam do lektury tematu "Dlaczego należy stosować regulamin" w dziale KOPACZKA.PL
Posty bez bezpośredniego związku z tematem pompy wtryskowej zostały zgłoszone przeniesienia tamże.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez Jarewa » 24 Lis 2015 12:02

mechanior napisał(a):Pytanie co będzie z forum jeśli jego najstarsi, najaktywniejsi i najnormalniejsi członkowie zaczną być wobec siebie "wredni"...


Zostaniesz szam z kilkoma użytkownikami bo ci co wejdą będą uciekać lub bać się pisać. Nie na jednym forum było to przerabiane aż obudzili się dopiero po tym ze nie ma nowych. Po co ci 45tys użytkowników skoro tylko zaledwie 0,01% z nich pisze.

"WYLUZUJCIE" a jak was to drażni to sami poprawcie bo macie możliwość edytowania. Moderator nie powinien być tylko do napisania dwóch słów komu by zależało sam by poprawił . Poprawienie tego posta akurat zajęło by mniej niż napisanie upomnienia, powinien to być obowiązek moderatora.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez mechanior » 24 Lis 2015 12:49

No niewątpliwie masz rację, wdrażamy właśnie program "luzowania" tylko co z postami które trudno zrozumieć i użytkownikami nagminnie łamiącymi zasady, mającymi gdzieś wszystko i wszędzie... no ale w sumie to nasze (moderatorów) zmartwienie.
Jarewa napisał(a):Po co ci 45tys użytkowników skoro tylko zaledwie 0,01% z nich pisze.

Zauważ że to właśnie ci jednostrzałowcy najbardziej się burzą i najbardziej olewają resztę, po otrzymaniu pomocy mają cale forum tam gdzie i przed założeniem konta...
Z drugiej strony kto "normalny" będzie siedział po 4-5 h dziennie na forum i odpisywał na raniące oczy pytania?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez Jarewa » 24 Lis 2015 14:27

mechanior napisał(a):Z drugiej strony kto "normalny" będzie siedział po 4-5 h dziennie na forum i odpisywał na raniące oczy pytania?

A gdzie to pisane ze musi uzyskać pomoc? nie idzie czytać to omijam szerokim łukiem, raz drugi może zrozumie. Tylko na tym forum panuje widzę punktacja byle nabijać liczniki bo "chcę być lepszy" mieć najwięcej a najbardziej mnie śmieszy upominanie się o przyciskaniu pomógł.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez mechanior » 24 Lis 2015 15:09

Jarewa napisał(a):...a najbardziej mnie śmieszy upominanie się o przyciskaniu pomógł.

Ale dlaczego? Chętnie pomagam, lubię widzieć jak mi słupek rośnie :wink:
Poza tym jakoś to świadczy o zaangażowaniu i wiedzy jaką się posiada, budzi zaufanie do posiadacza wysokiej ilości punkcików, nie sądzicie? Zresztą chcieliśmy wprowadzić wzorem innych forum pewne preferencje dla najaktywniejszych.

Kiedy w końcu Mod działu podzieli i przeniesie ten temat? EEEJ!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez Jarewa » 24 Lis 2015 15:46

mechanior napisał(a):Ale dlaczego? Chętnie pomagam, lubię widzieć jak mi słupek rośnie


Bo to jest przyczyna tego, jedno napędza drugie nie ominiesz tematu bo chcesz zebrać punkty.

mechanior napisał(a):Poza tym jakoś to świadczy o zaangażowaniu i wiedzy jaką się posiada, budzi zaufanie do posiadacza wysokiej ilości punkcików, nie sądzicie?



Ja o tym tak nie sadze to tylko punkty które większość są zdobywane nie przez wiedzę a przez tylko pisanie. Zaangażowanie jest wtedy jak się wejdzie w temat i się widzi kto co robi. Zauważ ten temat ty jako jedyny chciałeś pomoc reszta to tylko o pisowni, nie licz naszych rozmów a autorowi pewnie się odechciało po waszych upomnieniach.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

pompa wtryskowa silnik ak 64,5 kw

Postprzez Hipo » 24 Lis 2015 18:30

Mnie jest bardzo miło i daje to satysfakcję jak ktoś kliknie "pomógł", jednak to nie mój poziom żeby się o to upominać. Jak bez upominania ktoś Cię w ten sposób wynagrodzi to daje to chyba najlepszą satysfakcję jakiej można tu oczekiwać. A generalnie to licznik pomocy czy postów to można by ukryć, jak ktoś zainteresowany to niech sobie w profil spojrzy i gra.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Postprzez PiatyElement » 25 Lis 2015 00:03

Witam.
Pozwolę sobie wtrącić 2 zdania.

Hipo napisał(a): A generalnie to licznik pomocy czy postów to można by ukryć, jak ktoś zainteresowany to niech sobie w profil spojrzy i gra.

A generalnie jak ktoś nie zainteresowany to niech nie patrzy na liczniki i też wszystko gra. Zgodzę się z opinią Kolegi Mechaniora, że licznik postów i "pochwała" jest swego rodzaju reklamą dla użytkownika. Np. dzięki temu ma klientów, których wcześniej by nie miał. Liczniki są praktykowane na wszystkich forach, co daje obraz zaangażowania i wiedzy jaką ów użytkownik posiada.

Jarewa napisał(a):Bo to jest przyczyna tego, jedno napędza drugie nie ominiesz tematu bo chcesz zebrać punkty.

I o to chyba chodzi. W końcu pomaga za darmo, to zbiera punkty. Ma punkty, ma reklamę i klientów. Równie dobrze mógł by żądać pieniędzy, przed udzieleniem informacji. Na innych forach działa to w identyczny sposób, nie oszukujmy się i nie ma w tym nic dziwnego.

Jarewa napisał(a):A gdzie to pisane ze musi uzyskać pomoc? nie idzie czytać to omijam szerokim łukiem


Nigdzie nie jest napisane, że ma uzyskać pomoc. Ale z idei, forum jest po to aby pomoc uzyskać. Gdyby omijać szerokim łukiem posty napisane śmieciarsko, to by się okazało, że to nie forum a h..j wie co. Gdybyś założył z góry, że nie będziesz udzielał odpowiedzi i oferował pomocy, to by to nie było forum, tylko "ogólnopolska baza usterek maszyn". Wchodzisz, a tam na 100 postów w 2 porada, a reszty nie możesz rozczytać. Stwierdzisz że to nie forum z wiedzą, tylko jakaś żenada i nigdy tu nie wrócisz. Jakieś zasady powinny obowiązywać, a osoba udzielająca odpowiedzi ma się skupić na problemie, a nie rozszyfrowywaniu treści.

Hipo napisał(a):nie pisałem, nie piszę i pisać nie będę ogonków kiedy np stukam z komórki bo to strata czasu

Wszytko ok, gdy Ty komuś udzielasz pomocy. A pomyślałeś stracie czasu osoby, która będzie Ci chciała pomóc, a będzie tracić czas na rozszyfrowanie o co Ci chodzi, bo ty zaoszczędziłeś 4 sekundy nie pisząc 4 przecinków. Piszę o tobie, bo to Ty napisałeś ten tekst, ale tyczy się to wszystkich oszczędnych.

Jarewa napisał(a):Po co ci 45tys użytkowników skoro tylko zaledwie 0,01% z nich pisze.

Chyba lepiej prowadzić rzetelną wymianę zdań z tym 0,01%, niż mieć 45 tyś użytkowników
i żadnej wymiany wiedzy na forum, i zaniżać poziom forum przede wszystkim.

Ci co najwięcej się rzucają, to jedno-strzałowcy, którzy przyjdą tu tylko wtedy gdy mają problem ( więc jestem zdziwiony "buntem" osób ze stopniem fachooperator). Dasz poradę, i już się nie dowiesz czy pomogło i naprawił. A słowa "dzięki" też nie uświadczysz. Jak komuś zależy na pomocy, zagląda tu regularnie, i dzięki temu oszczędzi parę tysiaków rocznie, bo sam naprawi dzięki zdobytej tu wiedzy, to i poprawnie kilka zdań może się wysilić i napisać.

Na wszystkich forach, użytkownicy upominani są o poprawną polszczyznę, bo to świadczy o poziomie danego forum. Nie wierzysz? Wejdź na elektrodę i naflejtusz tam jakimś postem po "polskiemu"..... a potem czekaj na baty i jasne gromy. Zrób tak ponowne i upomnienie. 3 upomnienia i ban. Jakoś na brak użytkowników to forum nie narzeka. Ale poziom jest zachowany. Jak tam wchodzę, to czytam wiedzę, a nie studiuję analfabetyzmu.

Zdarza się, że ktoś zrobi literówkę, nie wstawi przecinka itp .... tego nikt się nie czepia, bo każdy popełnia błędy. Ale totalne flejtuchostwo w piśmie, na odwal się nie powinno być tolerowane. Są tu tacy, że gdyby przeczytali, to co napisali, to sami by pewnie nie wiedzieli o co chodzi.

Ale to takie moje skromne zdanie. Bez zasad, tylko samowolka, zrobi się tu śmietnik i forum straci na wartości.

A tak poza rozmową o forum teraz. Dyskutujecie o np ukończeniu, lub nie ukończeniu szkoły i tym tłumaczycie pisanie "jak fleja" - to nie wytłumaczenie. To że ktoś np. nie skończył wyższej szkoły czy innej, nie upoważnia go do wyrzucania śmieci przez okno jadąc samochodem. I ta sama osoba, niewykształcona, nagle staje się skarbnicą wiedzy, kiedy musi za coś zapłacić. Nagle wie, że majster kładzie jej źle płytki w łazience i na pewno odpadną, a mechanik w warsztacie chce go orżnąć bo źle dokonał naprawy auta. I to właśnie chcecie osiągnąć w pisaniu po polsku.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Postprzez Jarewa » 25 Lis 2015 07:03

PiatyElement napisał(a):Na wszystkich forach, użytkownicy upominani są o poprawną polszczyznę, bo to świadczy o poziomie danego forum. Nie wierzysz? Wejdź na elektrodę i naflejtusz tam jakimś postem po "polskiemu"..... a potem czekaj na baty i jasne gromy. Zrób tak ponowne i upomnienie. 3 upomnienia i ban. Jakoś na brak użytkowników to forum nie narzeka. Ale poziom jest zachowany. Jak tam wchodzę, to czytam wiedzę, a nie studiuję analfabetyzmu.



Myslisz że tam nie byłem i nie jestem?? chcieli uzyskać idealne forum bo to największe forum na bazie europejskiej wiedzy hejtowali wszystko za głupi przecinek a teraz sobie sam zobacz czy to te same forum co 5lat temu?? teraz to gniot się zrobił wszyscy pouciekali zostali wyrzuceni co mieli do powiedzenia została tylko garstka adminów i samych nowych użytkowników praktycznie nikt się już tak nie wypowiada a admini zmienili postępowanie, niestety wszędzie się tak dzieje ludzi nie nauczysz wola zmienić forum.

PiatyElement napisał(a):Nigdzie nie jest napisane, że ma uzyskać pomoc. Ale z idei, forum jest po to aby pomoc uzyskać. Gdyby omijać szerokim łukiem posty napisane śmieciarsko, to by się okazało, że to nie forum a h..j wie co. Gdybyś założył z góry, że nie będziesz udzielał odpowiedzi i oferował pomocy, to by to nie było forum, tylko "ogólnopolska baza usterek maszyn". Wchodzisz, a tam na 100 postów w 2 porada, a reszty nie możesz rozczytać. Stwierdzisz że to nie forum z wiedzą, tylko jakaś żenada i nigdy tu nie wrócisz. Jakieś zasady powinny obowiązywać, a osoba udzielająca odpowiedzi ma się skupić na problemie, a nie rozszyfrowywaniu treści.



To nie jest jedyne forum są alternatywy. I takim tokiem postępowania zobaczycie obudzicie się za 3lata że zostaną tylko osoby które do tego doprowadziły, ale to już będzie po ptakach. Zresztą to już widać po co pisze te brednie jak do was to nie dojdzie ze ludzi trzeba zachęcić zatrzymać.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Postprzez mechanior » 26 Lis 2015 00:40

Hipo napisał(a):Mnie jest bardzo miło i daje to satysfakcję jak ktoś kliknie "pomógł", jednak to nie mój poziom żeby się o to upominać

Czyli każdy kto się upomina o pochwały jest poniżej tego poziomu... trudno.
Jedynym dowodem na to, że czegoś się na tym forum dorobiłem oprócz kilku wrogów i wielu nieprzespanych nocy są punkty POCHWAŁA i sądzę, że są potrzebne... nikt nie przeczyta wszystkich lub wielu postów specjalisty (zwłaszcza moich 15 tysięcy :D) by się dowiedzieć czy go ktoś nie robi w konia i czy warto zaufać radom tego gościa...
Wchodząc na jakiekolwiek forum w celu uzyskania porady zwracam uwagę na to co widzę w profilu gościa którego wypociny czytam...

Powiedzcie mi jak nowi użytkownicy mają przyznawać pochwały czy pisać po polsku SKORO NIE CZYTAJĄ REGULAMINU W OGÓLE!! Nie chodzi nawet o te litery, ale np. pisanie w zupełnie nieprawidłowym miejscu czy nagminne podpinanie się pod cudze tematy, jeszcze jak są podobne to olewamy ale często dotyczą zupełnie innych maszyn na zasadzie "ja też mam podobny problem w minikoparce Komatsu, ona też jest żółta tak jak telehandler JCB..."

Ja rozumiem, że niema czasu na budowie, klikając na shitofonie czy dukając w domu na klawiaturze... ale można to poprawić, przeprosić czy wyjaśnić. Jest kilka takich tematów gdzie post pod postem chłop wali cały czas po swojemu: bez przecinków, wersalików, polskich znaków... odpowiadamy, pomagamy, udzielamy rad, kilka razy zwracając uwagę o przeczytanie regulaminu, a tu NIC, żadnej reakcji, temat zakończony i po gościu ślad ginie... otrzymał to co chciał i całe forum wraz z nami ma głęboko.

Zgodnie z waszą sugestią odpuścimy sobie literackie kryteria językowe, co nie znaczy, że każdy prosty operator czy umazany w smarach mechanik jest tempym idiotom bez szkół...

Zresztą jestem gotów na pewien eksperyment, zaniechajmy na miesiąc albo lepiej na trzy jakiejkolwiek ingerencji, ciekawe kogo to przyciągnie do forum...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Postprzez Hipo » 05 Gru 2015 19:13

mechanior, tylko ile z tych 15 tysięcy postów którymi się chełpisz w tym momencie jest rzeczowych a ile zaczyna się od zjechania za ogonki, za brak numeru seryjnego maszyny itp? niestety ilość nie przechodzi w jakość. Nie podważam twojego autorytetu, szanuję Cię za wielki wkład w to forum, szanuję za posiadaną wiedzę i chęć dzielenia się z nią. Jednak nie pochwalam pogoni za cyferkami bo już na wielu forach zostało sprawdzone organoleptycznie, że liczniki nie służą niczemu dobremu.

Chłop przyszedł po pomoc, wali bez przecinków, mimo uwag robi to dalej i robił będzie. Nikogo na siłę do tego, aby stosować interpunkcję nie przekonasz.


PiatyElement, jeszcze nie zdarzyło mi się żebym jakiegoś tekstu nie był w stanie odczytać tylko i wyłącznie dlatego że nie ma w nim przecinków. A jeśli ktoś wali posta jak po czteropaku popchniętym wagonem ziela - ignoruj taki post, to samo napisałem przecież Romkowi powyżej.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Re: Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na fo

Postprzez PiatyElement » 05 Gru 2015 23:10

Panowie.
Przede wszystkim nie należy popadać w skrajności.
Należy wymagać poprawnej polszczyzny, ale wiadomo, że zgubienie ogonka, czy literówka może się zdarzyć - i tu nie należy opierdzielać.

Ale jak ktoś pisze tak: (cytuję):
" .... i za cholerę nie chce zapalić. Dzień wcześniej zapalił się, koparka zgasła ale rano zgasł odpaliła zjechała na bazę i jak ją zgasiłem tak już nie chce zapalić do dziś ...."
To ja przepraszam. Nóż w kieszeni się sam otwiera. Rozumiem, że osoby które bronią tych flejtuszących, rozumieją powyższy tekst i problem jaki został przedstawiony. Tak?

Petent sam nie wie co pisał i gdyby to przeczytał to nie wiedział by co mu nie działa i w czym problem. A wystarczyło przed kliknięciem "wyślij" po prostu swoje wypociny przeczytać. To już się nazywa niechlujstwo, lenistwo i świadczy o osobie piszącej - takie coś trzeba bezwzględnie tępić.

p.s. Właściciel powyżej zacytowanej treści, przyznał się do partactwa po zwróceniu uwagi i obiecał, że będzie sprawdzał co pisze - czyli upominanie ma sens.

Jeśli ktoś tak pisze to są dwa wyjścia:
1. Jak radzicie - nie odpisywać - więc pacjent informacji nie uzyska i już tu nie wróci, albo dalej będzie bredził i odpowiedzi nie uzyska.
2. Opierdzielić - obrazi się i już tu nie wróci.
Tak czy siak dąży to wszystko do jednego - już tu nie wróci, ale w drugiej opcji będzie wiedział za co mu się dostało.

Z tą różnicą, że w drugiej opcji może zdarzyć się wyjątek ( osoba myśląca, posiadająca trochę samokrytyki). Petent ma mózg i zrozumie za co dostał ochrzan, przyzna się do błędu i przyjmie to na klatę. Wtedy będzie korespondował dalej, ale już po Polsku, przynajmniej będzie się starał.
Osobiście wybieram opcję drugą. To tak jak w robocie - zawinisz? Opierdziel. Obrazisz się? Raczej, nie. Masz świadomość, że nawaliłeś i starasz się na drugi raz nie nawalić. Tak powinno być z poprawnością pisowni - ale jak się komuś nie chce, i ma to w d...e, czyli olewa upomnienia administracji - znaczy się jest ważniejszy i wprowadza swoje porządki ( do tego jeszcze jako nowy użytkownik ) to won.

Tak więc każdy ma trochę racji. Nie upominać o pierdoły, upominać o totalne niechlujstwo. Jak nie pomaga to jeb...ć ile wlezie. Skoro ktoś Ciebie nie szanuje, to dlaczego ty masz jego szanować i co gorsza mu się podporządkowywać?
wchodzi mi do domu - niech wytrze buty - mogę grzecznie upomnieć
jak znów przyjdzie i nie znów nie wytrze pomimo wcześniejszego upomnienia - won.
Mój dom, moje zasady, nie podoba się - żegnam.

Temat nie wart kłócenia się, tylko przestrzegania ustalonych zasad.
Więcej się nie wypowiadam. Przedstawiłem tylko swoje zdanie.

Pozdrawiam
Załączniki
a.jpg
TAKA PRAWDA DLA ROZLUŹNIENIA
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na fo

Postprzez Jarewa » 06 Gru 2015 00:11

Tylko większość poszła na całość i wali upomnienia nawet za brak przecinka i brak składni ale jest to do przeczytania i zrozumienia.

Czym się kierują? nabijaniem punktów? za napisany uzasadniony post. Danie do zrozumienia na dzień dobry nie chęć do rozmowy? czy dobro forum?.

Ja od 20 lat siedzę na rożnych forach i wiem ze niektóre to zgubiło ich takie postępowanie za "byle co" zawsze prowadzi do rozpadu. Wspomniałeś o forum "elektroda" byłem i jestem tam wiele się zmieniło 3lata wstecz tępili za wszystko bany urlop itd. sporo osób co miało do powiedzenia pouciekało, praktycznie teraz tam dużo osób siedzi ale bez wiedzy forum umiera to nie te forum co było 5lat temu.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Postprzez PiatyElement » 06 Gru 2015 00:14

dlatego napisałem ..... nie popadać w skrajności.
przymykać oko na drobiazg, tępić totalne bezmózgowie i nie tolerować kompletnego braku przestrzegania reguł. Bo sporo nowych użytkowników tak właśnie się zachowuje
Każdy ma trochę racji, po obu stronach

pozdrawiam. Dla mnie temat zakończony, powiedziałem co chciałem.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Postprzez Hipo » 03 Sty 2016 10:31

Wchodzę dziś na forum, lookam posty i dosłownie po dwóch wątkach mnie obrzydzenie normalne wzięło. 85% postów w wątkach wymazane podpisem o pisowni itd, a w niektórych dosłownie brakło ogonka czy coś. O wiele bardziej w zaznajomieniu z zawartością przeszkadza mi podpis z powodem edycji a nie brak ogonka czy kropki. Mam wrażenie że w martwym sezonie co niektórzy postawili sobie jeden cel w życiu ... kropki przecinki i ogonki :woot:

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Zasada trzymania się pisowni i prawidłowego języka na forum

Postprzez MARIO/MECALAC » 03 Sty 2016 11:12

No tak co się dziwisz. Nie ubliżam ani nic, grzecznie proszę oraz poprawiam pisownię i zachęcam do zapoznania się z Regulaminem i NETYKIETĄ forum. To były krótkie wypowiedzi a jak by Ci przyszło czytać elaborat bez polskich znaków na pół strony, to ciekawe czy byś był taki mądry? Nie chcesz szanować swojego ojczystego języka trudno, widać nie czujesz się Polakiem.

Dla czego 95% pisze z Polskimi znakami a 5% nie i bronisz tych 5% wytłumacz mi to sensownie i logicznie bo ja nie widzę w tym nic logicznego. Jest kilka osób które mieszkają po za granicami Polski a reszta to czyste lenistwo. Jak bym obrażał wyzywał możesz mieć jakieś pretensje, ale do kulturalnego zwrócenia uwagi robisz problemy? Ja nienawidzę lenistwa oraz wypowiedzi w stylu pisane z telefonu. Ja też wiele razy piszę z telefonu i coś błędów nie robię. Wytłumaczysz mi jak to możliwe że jeden robi błędy a drugi nie ?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej