wibako

Pytanie odnośnie uprawnień do prowadzenia koparki.

Pytanie odnośnie uprawnień do prowadzenia koparki.

Postprzez lskora » 14 Cze 2008 21:38

Witam

Jestem tu nowy wiec nie wiem czy wybrałem dobry temat.

Znajomy prosił żebym dowiedział się taka rzecz.

Ma on prawo jazdy na wszystkie pojazdy. Jednak nie ma uprawnień na koparke.

Czy może prowadzić te koparke ulicą? Nie na terenie budoway tylko jechać nią z miejsca na miejscie?

Koparka jest na kołach

Z góry dzięki za odpowiedź

POZDRAWIAM

lskora
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 Cze 2008 21:36
  • Miejscowość: Włocławek

Reklama

simmet

Postprzez Andrexxxx » 15 Cze 2008 14:11

N I E :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez mietek » 15 Cze 2008 15:54

Andrexxxx czemu nie może prawadzić własnie ze może !
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez dawidg2 » 15 Cze 2008 17:39

na to sa rozne zdania jak chodziłem na kurs to jeden nauczyciel mowił ze mozna a drugi ze nie. wiec niewiadomo niby moze bo nie pracuje nia tylko jedzie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez mietek » 15 Cze 2008 20:23

no i tak jest w przepisach mozna sie poruszac np koparka bez uprawnien jezeli nie wykonuja ona ruchow osprzetem roboczym wtedy pojazd jest traktowany jako pojazd wolnobiezny i wystarczy prawo jazdy

ale lepiej miec uprawnienia bo nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi :)
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez gaspar » 15 Cze 2008 21:24

można się poruszać bez uprawnień. Wystarczy prawo jazdy dla kop-ładowarek - B, dla koparek z tego co pamiętam to potrzeba już C. (gdzieś to wyczytałem) Ja jeździłem bez uprawnień pomiędzy budowami koparko-ładowarką na prawo jazdy kat. B.
pozdrawiam,
Kacper

Awatar użytkownika
gaspar
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 07 Mar 2008 09:23
  • Miejscowość: Stargard/Szczecin

Postprzez Dz0rdasz » 27 Cze 2008 13:44

Jakby kto wiedział gdzie kupić uprawnienia na koparko-ładowarkę, to była by cenna informacja. A nie tam motać się po kursach. Jak ktoś oburzony to niech nie czyta, jak ktoś coś ma cennego zapraszam na PW. Pozdrawiam wszystkich kopaczy :wink:

Bo fakt faktem niby się robi, ale jakby kogo przycisnąć łyżeczka albo urwać jakie rurkę np od gazu może być smutno :faja:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez dawidg2 » 27 Cze 2008 23:12

tez bym prosił o namiary bo jezdzic dziennie 85km w jedna strone przez miesiac na kurs to ciezko :roll:

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez grzes7622 » 29 Cze 2008 17:57

mozna prowadzic koparke po drogach publicznych posiadajac prawko kat B poniewarz ono uprawnia do prowadzenia pojazdow wolnobieznych z osprzetem podwieszanym czyli nawet ciagnik z plugiem zawieszonym mozna prowadzic a mozna tak juz od 2000r co do uprawnien na lewo to nie polecam bo teraz jest rejestr krajowy i w razie wypadku mozna isc do paki

grzes7622
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 29 Cze 2008 17:31
  • Miejscowość: jarocin
  • Pochwały: 3

Maszyna: liebherr cat 318f

Firma: budowa dróg


Postprzez dawidg2 » 29 Cze 2008 19:48

wszystko zalezy od panów mundurowych

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez rudesmen » 29 Cze 2008 19:50

grzes7622 napisał(a):mozna prowadzic koparke po drogach publicznych posiadajac prawko kat B poniewarz ono uprawnia do prowadzenia pojazdow wolnobieznych z osprzetem podwieszanym czyli nawet ciagnik z plugiem zawieszonym mozna prowadzic a mozna tak juz od 2000r co do uprawnien na lewo to nie polecam bo teraz jest rejestr krajowy i w razie wypadku mozna isc do paki

Aaaaamen :). Ponad to lskorakorzystaj z wyszukiwarki! A wy tam jeden z drugim bez uprawnień nie zaśmiecajcie tematu tylko załóżcie sobie swój.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2176
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez umberto » 02 Lip 2008 19:35

Jakby kto wiedział gdzie kupić uprawnienia na koparko-ładowarkę, to była by cenna informacja. A nie tam motać się po kursach. Jak ktoś oburzony to niech nie czyta, jak ktoś coś ma cennego zapraszam na PW. Pozdrawiam wszystkich kopaczy :wink:

Bo fakt faktem niby się robi, ale jakby kogo przycisnąć łyżeczka albo urwać jakie rurkę np od gazu może być smutno

W pierwszej chwili po przeczytaniu takiego wpisu sam się scyzoryk w kieszeni otwiera...ale niestety tylko pozornie,i nieświadomym zagadnienia.
Może niezbyt stosownie brzmi "kupić uprawnienia" ale pojęcie ekster uważam jak najbardziej do rozważenia bandzie cymbałów odpowiedzialnych za te tematy.
Swego czasu kilka lat wstecz wdałem się w podobny kurs w radomiu,co prawda go olałem z pewnych przyczyn ale niesmak pozostał na lata.Otóż niemiłosiernie wałkuje się na nich kwestie zupełnie pomijalne na polu walki,bo co mnie interesuje budowa i zasada działania silnika czy też jakiejś pompy.Ja mam wsiąść,jeździć,kopać a jak się coś sypnie to w tych czasach jest serwis a nie kierowca mechanik jak za komuny.
Stanowczo zbyt mało przywiązuje się wagi do zagadnień bezpieczeństwa,ba,nawet olewa się to na kursach,no bo w sumie na egzaminie nikt nie podejdzie bo się nie da a później...teść,teściowa...nie problem Pana Egzaminatora.Z deka to chore.
Ja obecnie nie posiadam uprawnień,i nie wdaję się w inwestycje,mam zajebistą pracę ale mimo to szukam normalnego rozwiązania aby nabyć ten śmieszny podpis Pana Eksperta pozwalający mi zgodnie z prawem pracować na maszynie za którą dałem życiową kaskę którą do śmierci będę spłacał.I może moje dzieci.
Scorpions Group-kompleksowa elektronika obiektów,systemy telewizji przemysłowej,systemy alarmowe,kontrola dostępu,kontrola strażników.Stawiamy tylko na markowe rozwiązania gwarantujące niezawodność.
501-098-265

Awatar użytkownika
umberto
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 02 Sty 2007 09:17
  • Miejscowość: Grójec

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej