wibako

Kolega excavar - nowe oblicze forum. Przemyslenia

Kolega excavar - nowe oblicze forum. Przemyslenia

Postprzez bazi » 15 Cze 2009 01:22

Do napisania niniejszego tematu skłonił mnie ten wątek:

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=5927

Każdy z nas zauważył, że kolega excavar stał sie ostatnio bardzo aktywny. Poziom jego wiedzy technicznej i zaangażowanie są nieocenione dla forum. Do przemyśleń skłoniła mnie tylko forma pomocy jaką oferuje...

W odpowiedzi excavara zawiera sie zwykle prośba o adres meilowy osoby proszącej o pomoc. Jest to zrozumiałe - tak jest najszybciej i najwygodniej dla obu stron. Pytanie tylko czy nie kłóci sie to z ideą istnienia tego forum, które ma byc przeciez kopalnią wiedzy a nie tylko komunikatorem. Jestem zdania, ze jakakolwiek forma tej pomocy ze strony excavara to jest wiecej niz bardzo dobrze ale dobre wrazenie psuje troche ten niedosyt. Niedosyt ze czytając odpowiedz excavara, osoba której problem bezposrednio nie dotyczy nie dowie sie praktycznie nic. :? pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
Ostatnio edytowany przez bazi, 16 Cze 2009 21:25, edytowano w sumie 1 raz

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Reklama

simmet

Postprzez Janusz1978 » 15 Cze 2009 20:12

Tez to samo zauwazylem.
Ciesze sie ze kolega ma b.duza wiedze i prosilbym GO o przekazywanie info na forum a nie na skrzynki.
pzdr

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez helmut » 15 Cze 2009 21:30

Bazi, nad czym dyskutować? Napisałeś to, co pewnie wielu od jakiegoś czasu irytowało. Mnie na pewno.

helmut
Operator

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 05 Sty 2007 21:59
  • Miejscowość: wawa
  • Pochwały: 5

Maszyna: 4CX P21, 428B, 428C, 432D, M312, M313C

Firma: P.H.U. SZWAGIERCHUJNIERODZINA


Postprzez rudesmen » 16 Cze 2009 18:08

Dziękuje bazi za zwrócenie uwagi na ten problem.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2176
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez endi220 » 17 Cze 2009 21:34

Obiema rękami podpisuję sie pod tym co napisał bazi.

endi220
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 20 Gru 2008 18:52
  • Miejscowość: mazury

Postprzez IP » 18 Cze 2009 10:56

A ja muszę bronić excavara.

Jeśli może pomóc to pomaga. Jeśli chce to pomaga i pomaga tym którym chce pomóc.
Jeśli coś umie to musiał w to zainwestować i czas i pieniądze. Forum jest po to aby sobie pomagać ale posprawdzajcie sobie to forum dokładnie połowa pomocy czy porad to walka o kasę. Sam staram sie pomóc jeśli coś wiem ale ... wychodzę na JELENIA. Dlaczego ponieważ robię to za free. Jak poprosiłem o poradę w sprawie maszyny której nie znałem jednego z uczestników forum to owszem może pomóc a dodał ze co do kasy to się dogadamy.

WIĘC jaki sens ma pomaganie innym za darmo jeśli ktos poźniej wykorzystuje twoją wiedzę i bierze za to pieniądze. Trzeba sobie pomagać ale niech obowiązują czyste zasady.

To samo tyczy się DTR czy katalogów części. Ktoś ma, to udostępnia ale jest JELENIEM bo ... ten co otrzymał już sprzedaje ten sam katalog za kilkadziesią czy kilkaset złotych.


więc jak tu się nie w@@@wić.
Sam się kilka razy przekonałem o tym na tym forum
więc się teraz 3 razy zastanawiam zanim coś napszę
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Postprzez helmut » 18 Cze 2009 19:10

No tak, zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Idąc tym tokiem myślenia który przedstawiasz (że za wiedzę trzeba płacić) można by zamknąć to forum w piiiii...du i założyć sklep internetowy z poradami. O czym będziemy pisać? O wyższości laski w obrotówce nad laską w kop-ład? Bo trudniej? Można , ale jak długo.Na forum faktycznie da się zauważyć działalność handlowo-marketingową, ale jedni robią to w sposób bardziej subtelny a drudzy mniej. Taki kolega mechanior (przepraszam że pomijam innych), wykazując się tutaj swoją wiedzą i dzieląc się nią robi sobie swoistą reklamę. Poprostu fachowiec. I nie boi się ,że przez to że pomoże tu komuś a przy okazji wielu innym osobom, będzie miał mniej klientów. Podejrzewam, że na to to nie narzeka. Kwestia podejścia. Kolega excavar jak do tej pory chyba nie ustosunkował się do calej sytuacji, więc nie znamy jego zdania na ten temat. Może nie zamierza, może czeka na rozwój sytuacji. Ech, chyba niepotrzebne to całe zamieszanie...

helmut
Operator

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 05 Sty 2007 21:59
  • Miejscowość: wawa
  • Pochwały: 5

Maszyna: 4CX P21, 428B, 428C, 432D, M312, M313C

Firma: P.H.U. SZWAGIERCHUJNIERODZINA


Postprzez tomec » 18 Cze 2009 21:50

a czemu tak szybko on zostal moderatorem?

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez bazi » 18 Cze 2009 22:18

tomec napisał(a):a czemu tak szybko on zostal moderatorem?


bo tak szybko na to zasłużył

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

POMOC

Postprzez excavar » 30 Cze 2009 18:09

Witam,

Powiem tylko tyle , że mogę nie pomagać jeżeli to was tam mocno razi. Tylko zastanów się nad tym ,że kiedyś ty będziesz potrzebował tej pomocy. Proszę o adres e-mail ponieważ załączniki, które wysyłam zainteresowanej osobie mogę przesłać tylko za pomocą poczty mailowej, nie można wysyłać załączników na P.W i na forum.
Ostatnio edytowany przez excavar, 30 Cze 2009 18:39, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez excavar » 30 Cze 2009 18:24

IP, Dzięki za pomoc, ja pomagam za Free, koledzy to proszę zadzwońcie do serwisu JCB i poproście o pomoc. Ciekawe czy udzielą wam jej? a może powiedzą " proszę o przesłanie zamówienia na wykonanie usługi i zdiagnozowanie usterki"
więc koledzy Pomyślcie zanim coś napiszecie i sprawdźcie dokładnie jaką formę pomocy oferuje i czy coś za to chcę. Bo pisząc w ten sposób szkodzisz sobie i innym.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez remski » 30 Cze 2009 21:25

witam ja osobiśćie przekonałem się ze kolega excaver jest bardzo pomocny pomógł mi swoimi odpowiedziami i za to mu dziekuje ciesze się ze są jeszcze na forum osoby które próbują bezinteresownie pomagać wielki POZYTYW dla kolegi excavar :D
Ostatnio edytowany przez remski, 30 Cze 2009 22:30, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Postprzez tomec » 30 Cze 2009 21:31

przepraszam wykasuj go
Ostatnio edytowany przez tomec, 30 Cze 2009 21:48, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez mietek » 30 Cze 2009 21:34

tomec, po co ten post ? w ogole nie na temat
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez excavar » 30 Cze 2009 22:36

Dzięki kolego remski,

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Re: POMOC

Postprzez bazi » 30 Cze 2009 23:05

excavar napisał(a):Powiem tylko tyle , że mogę nie pomagać jeżeli to was tam mocno razi


Kolego, prosze przeczytaj jeszcze raz tresc tematu. Kolega IP zupełnie jej nie zrozumiał i zamiast pomóc, zaognił tylko całą dyskusje. Nikt Cie nie musi bronić bo nikt Cie nie atakuje. Nikt nie ma zamiaru Cie pouczac. Ten temat to raczej prosba. Jestesmy pod wielkim wrazeniem Twojej wiedzy i chcielibysmy bys udostepnil choc niewielka jej czesc szerszemu gronu. W miarę mozliwosci oczywisice

Osobisice nie wyobrazam sobie teraz istnienia tego forum bez Twojej osoby. Szacuneczek

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez excavar » 30 Cze 2009 23:15

dzięki bazi,

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez mechanior » 29 Lip 2009 00:12

no i dlaczego omijają mnie najciekawsze wątki tego forum...
ale mimo lekkiej utraty świeżości i ja dorzucę swoje 3 grosze, ponieważ reprezentuję tą samą co Excavar grupę użytkowników (czy raczej "stronę") czyli przedstawicieli serwisu i firm usługowo-handlowych, funkcjonujących dzięki WAM ale i dla potrzeb WASZYCH drodzy posiadacze i operatorzy maszyn... i tutaj jak zwykle dochodzi do pewnego konfliktu, bo jak trafnie koledzy zauważyli zazwyczaj za NASZĄ wiedzę trzeba płacić, przez to wielu ludzi czy to z konkurencji, czy zwyczajnie bezinteresownie po polsku zazdrosnych i UPIERDLIWYCH, posądza nas o działalność li tylko komercyjną i zupełnie nie licującą z zasadami powstania i funkcjonowania KOPACZKI.PL
więc...
uczciwie stwierdzam iż traktuję swoją działalność na tymże forum jako rodzaj reklamy... ale do bezpośredniego udziału w jego działalności skłoniła mnie przede wszystkiem olbrzymia wola wymiany informacji i uzyskania możliwości tzw. konfrontacji swoich przemyśleń na temat napraw, skutków, przyczyn czy rozwiązań, dzięki forum zdobyłem kilku klientów na których zarobiłem jakieś pieniądze, pewnie gdybym poznał tajemnice teleportacji (i to jeszcze wraz z warsztatem) zdobyłbym kilku więcej, bo otrzymałem od WAS zaproszenia na Pomorze, Mazury czy w Lubelskie (niestety dojazdy by mnie zamęczyły a WAM przeczesałyby kieszenie)
ale generalnie traktuję mój udział w tej inicjatywie jako bardzo przyjemne HOBBY...
a o dane kontaktowe typu majl czy tel. proszę generalnie w celu przedstawienia oferty na części i naprawy, bo nie mam zamiaru zatruwać wątków technicznych treściami czysto komercyjnymi i być przy okazji posądzanym o reklamę, zresztą czasami bezpośredni kontakt pomaga uzyskać informacje pomocne w usunięciu usterki... inaczej gada się na forum, inaczej przez telefon a jeszcze inaczej bezpośrednio przy maszynie, niejako "trzymając rękę na pulsie"

ale zasadniczo mam do WAS pytanie z innej beczki
wielu z WAS posiada samochody i na pewno zaglądacie czasem lub często nawet na FORA UŻYTKOWNIKÓW SAMOCHODÓW (Forda, Francuzów czy OPLA) szukacie tam rozwiązań swoich problemów związanych z eksploatacją tych pojazdów...
otrzymujecie porady, tutoriale napraw, schematy itp... ale przede wszystkim czytacie reklamy firm usługowych i sprzedających części!, a z drugiej strony: jak często na takich forach wypowiadają się pracownicy i właściciele serwisów tychże ? za wyjątkiem treści komercyjnych, oczywiście....

jest jedna rzecz na tym forum która nieodmiennie poprawia mi samopoczucie i napędza mój licznik postów...
to taka skromna linijka w opisie użytkownika:
POMÓGŁ:...X...RAZY
dla tej jednej linijki jestem obecny i służę pomocą...

dziękuję koledze helmutowi za uznanie dla mojego skromnego wkładu w działalność forum (przyznam, że miło się czyta takie opinie a jak pisałem wyżej moja działalność tutaj jest rodzajem reklamy i nie staram się zaprzeczać)

pozdrawiam....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez excavar » 11 Gru 2009 00:34

Na tym forum jest coraz wiecej SPECY od napraw niz normalnych uzytkownikow ;)

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez wojtek11 » 31 Paź 2010 21:26

excavar napisał(a):Na tym forum jest coraz wiecej SPECY od napraw niz normalnych uzytkownikow ;)



Ha Ha ... a to dobre !

Jest jeszcze podobne forum na Baunecie........

wojtek11


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej