Strona 1 z 1

Łyżka obrotowa

PostWysłany: 04 Lip 2015 15:53
przez taikoubou
Cześć, to ja.
Podyskutujmy o tym zagadnieniu, jakim jest obracanie łyżki kopiącej 360 stopni i uchylnej.

Jacy są producenci, jakie ceny, jakie wady i zalety.

New Volvo Compact Excavator Tiltrotator

Top Equipement. Tilt Rotator Powertilt - www.topequipement.com

Hydrema 926D With Engcon Rototilt Demonstration

Łyżka obrotowa

PostWysłany: 04 Lip 2015 16:13
przez w.fubar
Producentów jest całkiem sporo, HKS, SMP, Steelwrist, Rototilt, Engcon...

Pracuje na SMP starszego typu w 8 tonówce i Engconie nowszej generacji w 5.5 tonówce. Różnica jest taka, że ta pierwsza potrzebuje 1 wyjście hyrauliczne, a druga dwa. Przez to praca Engconem jest łatwiejsza, bo wymaga tylko przełączników w dżojstikach. SMP to przełączniki + pedał i mniejsza płynność działania.

Same plusy, żadnych minusów. Funkcjonalność powala zwłaszcza jeśli trzeba zrobić całą robotę od A do Z bez pomocnika. To samo tyczy się wykopów pomiędzy kolizjami. Da się zrobić wykop jamisty pod studnie będąc otoczonym istniejącymi ciągami z każdej strony... z tego co pamiętam miało to trochę ponad 2 m głębokości. Pisanie, ze to to jest delikatne jest bezcelowe. To nie służy do rwania kamieni, czy korzeni 100-letnich drzew, tak samo jak skarpówka nie służy do kopania w glinie. Do tych robót zakłada się zwykłą łyżkę i jest spokój. Ze zdejmowaniem asfaltu radzi sobie dobrze, oczywiście nie obrotem. Cena będzie powalać i zakup takiego sprzętu będzie ekonomicznie nieuzasadniony dopóki w Polsce siła robocza będzie tak tragicznie tania. Bo wszystkie rzeczy, które robi się rototiltem da sie zrobić i zwykłą łyżką, tylko zajmie to trochę więcej czasu, będzie wymagało przestawiania się albo zwyczajnie kolega od łopaty i grabi bardziej się upoci.

Łyżka obrotowa

PostWysłany: 17 Sie 2017 20:49
przez Jotka
Witam.Panowie o czym tu mówić ) Super sprawa , mocna , niezawodna , doskonała!!! Pracuje na Engcon 15 , 20 Polecam :ok: :piwo: