Przełącz do głównego szablonu
Tu rozmawiamy o maszynach, bardzo rzadko występujących w Polsce (własnej konstrukcji też).
Wyślij odpowiedź

Forwarder CAT 574

23 Gru 2015 22:33

Dla nie których pewnie to codzienność, inni wiedzieli lub widują, ale część pewnie nie widziała. Wrzucam bo w końcu na budowach się tego typu maszyn nie widuje tylko przy wycince lasów, więc nie codzienny widok. Forwarder CAT 574
Załączniki
net CAT 574 c.jpg
net CAT 574b.jpg
net CAT 574a.jpg
net CAT 574.jpg

Forwarder CAT 574

23 Gru 2015 22:40

Muszę przyznać, że oświetlenie wokół kabiny ma konkretne... Ciekawa maszyna. Chociaż ogólnie podobają mi się maszyny do robót w lesie.

Forwarder CAT 574

23 Gru 2015 22:48

Też na to zwróciłem uwagę. Będę może przy niej po świętach wieczorem, to rozświetlę ją całą i spróbuję zrobić zdjęcie.

Forwarder CAT 574

23 Gru 2015 22:58

Musi widzieć gdzie jechać i gdzie pracować jak zbiera drewno po lesie. Normalność w tych maszynach. Dużo ich na Skandynawii a tam wiadomo jak warunki. Maszyny drogie więc i pracują po 16 i więcej godzin na dobę.
PiatyElement, pewnie już sporo godzin ma jak do Polski trafiła.

Niestety takie maszyny to rzadki widok w naszych lasach, niestety nie są przygotowane do tych maszyn czy do ścinki harvesterem. Chodź powoli już to się zmienia. Mam styczność z lasami akurat.

Forwarder CAT 574

23 Gru 2015 23:19

Na budowach i drogach ich niema a skoro do tego jeszcze:
dawidg2 napisał(a):Niestety takie maszyny to rzadki widok w naszych lasach

to dobrze że wrzuciłem, bo myślałem że usłyszę "nic specjalnego i ciekawego".

Mogłem się chwilę pobawić i pojeździć. Spodobało mi się to, że po odwróceniu fotela: tył staje się przodem, a przód tyłem pod kątem obsługi jazdy dla operatora. Czyli obracając fotel w stronę dźwigu ładujemy drzewo i jeśli chcemy podjechać, wrzucamy "F" i maszyna jedzie fizycznie do tyłu, ale dla odwróconego operatora na fotelu jest to jazda do przodu. Do tego programowanie 3 operatorów i jeden domyślny. Czyli każdy może sobie wszystko poustawiać pod siebie, pod kątem obsługi i wydajności hydrauliki dla poszczególnych funkcji. Część ładunkowa połączona z częścią operatora w sposób wahliwy ( obrót w poziomej osi wzdłuż maszyny ) z blokadą oscylacji i jeszcze kilka innych fajnych opcji. Od spodu wyprofilowana metalowa obudowa z grubej blachy, chroniąca silnik i hydraulikę opuszczana elektrycznie na linkach jak winda w dół, automatycznie podnoszona i opuszczana drabinka gdy załączamy hamulec parkingowy, ogólnie jest kilka ciekawych rzeczy.
Jak się uda wrzucę fotkę z oświetleniem po zmroku.

Forwarder CAT 574

23 Gru 2015 23:44

Fajne maszyny ale jak pisałem nie ma gdzie nimi nieraz wjechać do lasu i pracować. Poza tym w polsce nikt nie zarobi na taką maszynę bo stawki takie że masakra.

ALe komplet harvester plus właśnie opisany wyżej forwarder mógłby obsłużyć kilka sąsiadujących nadleśnictw w polsce, przy odpowiedniej logistyce itd. Ale naszym lasom jeszcze daleko do tych skandynawskich i ich systemu pozyskania i sprzedaży drewna.

Forwarder CAT 574

24 Gru 2015 09:01

Śliczny! :mrgreen:
Ogólnie podobają mi się maszyny leśne produkcji caterpillara, na placu u jednego klienta inna firma stawia często cata 535 - też robi wrażenie, szczególnie w porównaniu z maszynami produkowanymi w naszym regionie.
Image

Re: Forwarder CAT 574

28 Gru 2015 21:24

szymonl napisał(a):Śliczny! :mrgreen:


Mało powiedziany,ale to musi ślicznie iść w terenie. :D

Forwarder CAT 574

30 Gru 2015 09:59

Taki hamerykancki LKT. :mrgreen:
Ło ale rama lemiesza spawana, ktoś musiał przesadzić.
Wyślij odpowiedź