wibako

Forwarder CAT 574

Tu rozmawiamy o maszynach, bardzo rzadko występujących w Polsce (własnej konstrukcji też).

Forwarder CAT 574

Postprzez PiatyElement » 23 Gru 2015 22:33

Dla nie których pewnie to codzienność, inni wiedzieli lub widują, ale część pewnie nie widziała. Wrzucam bo w końcu na budowach się tego typu maszyn nie widuje tylko przy wycince lasów, więc nie codzienny widok. Forwarder CAT 574
Załączniki
net CAT 574 c.jpg
net CAT 574b.jpg
net CAT 574a.jpg
net CAT 574.jpg
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Reklama

simmet

Forwarder CAT 574

Postprzez Brandix » 23 Gru 2015 22:40

Muszę przyznać, że oświetlenie wokół kabiny ma konkretne... Ciekawa maszyna. Chociaż ogólnie podobają mi się maszyny do robót w lesie.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Forwarder CAT 574

Postprzez PiatyElement » 23 Gru 2015 22:48

Też na to zwróciłem uwagę. Będę może przy niej po świętach wieczorem, to rozświetlę ją całą i spróbuję zrobić zdjęcie.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Forwarder CAT 574

Postprzez dawidg2 » 23 Gru 2015 22:58

Musi widzieć gdzie jechać i gdzie pracować jak zbiera drewno po lesie. Normalność w tych maszynach. Dużo ich na Skandynawii a tam wiadomo jak warunki. Maszyny drogie więc i pracują po 16 i więcej godzin na dobę.
PiatyElement, pewnie już sporo godzin ma jak do Polski trafiła.

Niestety takie maszyny to rzadki widok w naszych lasach, niestety nie są przygotowane do tych maszyn czy do ścinki harvesterem. Chodź powoli już to się zmienia. Mam styczność z lasami akurat.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Forwarder CAT 574

Postprzez PiatyElement » 23 Gru 2015 23:19

Na budowach i drogach ich niema a skoro do tego jeszcze:
dawidg2 napisał(a):Niestety takie maszyny to rzadki widok w naszych lasach

to dobrze że wrzuciłem, bo myślałem że usłyszę "nic specjalnego i ciekawego".

Mogłem się chwilę pobawić i pojeździć. Spodobało mi się to, że po odwróceniu fotela: tył staje się przodem, a przód tyłem pod kątem obsługi jazdy dla operatora. Czyli obracając fotel w stronę dźwigu ładujemy drzewo i jeśli chcemy podjechać, wrzucamy "F" i maszyna jedzie fizycznie do tyłu, ale dla odwróconego operatora na fotelu jest to jazda do przodu. Do tego programowanie 3 operatorów i jeden domyślny. Czyli każdy może sobie wszystko poustawiać pod siebie, pod kątem obsługi i wydajności hydrauliki dla poszczególnych funkcji. Część ładunkowa połączona z częścią operatora w sposób wahliwy ( obrót w poziomej osi wzdłuż maszyny ) z blokadą oscylacji i jeszcze kilka innych fajnych opcji. Od spodu wyprofilowana metalowa obudowa z grubej blachy, chroniąca silnik i hydraulikę opuszczana elektrycznie na linkach jak winda w dół, automatycznie podnoszona i opuszczana drabinka gdy załączamy hamulec parkingowy, ogólnie jest kilka ciekawych rzeczy.
Jak się uda wrzucę fotkę z oświetleniem po zmroku.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Forwarder CAT 574

Postprzez dawidg2 » 23 Gru 2015 23:44

Fajne maszyny ale jak pisałem nie ma gdzie nimi nieraz wjechać do lasu i pracować. Poza tym w polsce nikt nie zarobi na taką maszynę bo stawki takie że masakra.

ALe komplet harvester plus właśnie opisany wyżej forwarder mógłby obsłużyć kilka sąsiadujących nadleśnictw w polsce, przy odpowiedniej logistyce itd. Ale naszym lasom jeszcze daleko do tych skandynawskich i ich systemu pozyskania i sprzedaży drewna.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Forwarder CAT 574

Postprzez szymonl » 24 Gru 2015 09:01

Śliczny! :mrgreen:
Ogólnie podobają mi się maszyny leśne produkcji caterpillara, na placu u jednego klienta inna firma stawia często cata 535 - też robi wrażenie, szczególnie w porównaniu z maszynami produkowanymi w naszym regionie.
Image

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Re: Forwarder CAT 574

Postprzez manius » 28 Gru 2015 21:24

szymonl napisał(a):Śliczny! :mrgreen:


Mało powiedziany,ale to musi ślicznie iść w terenie. :D
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Forwarder CAT 574

Postprzez Piotr mc 85 » 30 Gru 2015 09:59

Taki hamerykancki LKT. :mrgreen:
Ło ale rama lemiesza spawana, ktoś musiał przesadzić.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej