Przełącz do głównego szablonu
Tu rozmawiamy o maszynach, bardzo rzadko występujących w Polsce (własnej konstrukcji też).
Wyślij odpowiedź

Czego ludzie nie wymyslą

23 Kwi 2012 20:06

Ciekawe jak sobie radzi ze szczelnoscią, dodatkowo słona woda i piach, chwyt powietrza jest pewnie na tym kominie co wydech, ale chłodzenie moze zasysa morską wode? bo jak rozwiazano nadmuch moze macie jakies pomysły?

Czego ludzie nie wymyslą

23 Kwi 2012 20:39

przy takim dostępie do wody chłodzenie nie jest problemem
wystarczy zewnętrzna chłodnica rurowa i chyba taką właśnie widać z przodu pojazdu

Czego ludzie nie wymyslą

23 Kwi 2012 21:13

dokładnie
większym problemem jest szczelność i elektronika
pisze o dużych podzespołach mądrze to rozwiązane było w wojskowych 266 do skrzyni, mostów doprowadzone było powietrze nie pamiętam juz pod jaki ciśnieniem ale dość małym, zapobiegało to dostawaniu sie choćby znikomych ilości wody do olejów

Re: Czego ludzie nie wymyslą

04 Maj 2012 20:30

http://www.youtube.com/watch?v=rKeKZGpH ... ure=g-vrec nowy model UDS tatra :P

Czego ludzie nie wymyslą

04 Maj 2012 20:55

Elegancki sprzęcik. :wink:

Czego ludzie nie wymyslą

04 Maj 2012 20:59

Fajna,tylko tak na początku mi to wygladało jakby był filmik przewijany do przodu żeby przyspieszyć ruchy koparki. A może mi sie tylko wydaje? Widziałem kiedys stary typ takiej kopałki w akcji i dosc wolno operatorowi szło kopanie

Czego ludzie nie wymyslą

04 Maj 2012 21:02

W niektórych tylko momentach widać że jest przyspieszony np. jak ładuje samochód.

Re: Czego ludzie nie wymyslą

04 Maj 2012 21:04

no ale sprzęcik :) wpoorzo

Czego ludzie nie wymyslą

04 Maj 2012 21:05

Jak dla mnie to tylko do skarpowania się nadaje, widziałem taką koparę przy budowie wałów ale na podwoziu gąsienicowym i fajnie to wychodziło.

Re: Czego ludzie nie wymyslą

04 Maj 2012 21:15

U nas w kraju to prywaciarze kazaliby w czasie jazdy kopać :D

Czego ludzie nie wymyslą

05 Maj 2012 19:39

Era takich sprzecików sie juz skonczyła, to tylko odgrzewanie kotleta, dobrze sie sprawdzały przy remontach pieców martenowskich, można było wjechac ramieniem przez wrota pieca i działac w srodku łyzką, widziałem to w akcji jak byłem nastolatkiem, istniała kiedyś taka firma HPR mieli koło mnie duzą baze i hotel, widziałem czesto u nich te maszyny, wiecej wad ma ta maszyna niz korzysci, ale jak napisał kolega skarpowanie i inne drobne prace wykonczeniowe (maszyna na oponach) mozna robic, kazdy z nas wie jak wyglada współpraca z dzwigiem, zeby zmienił lokalizacje trzeba czekać podniesie stabilizatory musi sie poskładac, ustawi sie w innym miejscu i wszystko od nowa (jesli zle sie ustawił korekta i znowu czas juz nie wspomne ze trzeba zmieniać kabiny) podczas nabierania do pełna i załadunku połowa pewnie sie wysypie, brakuje łamania ramienia.

Re: Czego ludzie nie wymyslą

05 Maj 2012 20:30

korba71 napisał(a):Era takich sprzecików sie juz skonczyła ,to tylko odgrzewanie kotleta


Saperzy w Afganie wykorzystywali(może jeszcze mają w użyciu) Stary 266 z nadwoziem Waryńskiego(nie wiem jaki model).

Czego ludzie nie wymyslą

05 Maj 2012 20:54

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ee ... d7b39.html

Czego ludzie nie wymyslą

05 Maj 2012 21:08

człowiek_demolka napisał(a):Saperzy w Afganie wykorzystywali(może jeszcze mają w użyciu) Stary 266 z nadwoziem Waryńskiego(nie wiem jaki model).

Tak tylko to nie koparka typu UDS

Czego ludzie nie wymyslą

05 Maj 2012 21:52

http://www.youtube.com/watch?v=QCf-tmSh ... re=related to mi się podoba :mrgreen:

Re: Czego ludzie nie wymyslą

05 Maj 2012 22:48

Fajne wędzisko :)

Czego ludzie nie wymyslą

06 Maj 2012 09:12

Pokarze ten filmik szefowi. Niech kupi taką lyżke do naszego Man-a z Hds-em i niech nasz kierowca ładuje sie sam :lol: :lol: :lol:

Czego ludzie nie wymyslą

06 Maj 2012 11:40

polacy to zaraz by tym studnie kopali,masyzna fajna, i praca też ,jedyny minus, to ze operator musi sie wychylac w dół, ostro w dół :?

Czego ludzie nie wymyslą

06 Maj 2012 11:43

Jakąś kamerke sprzydałoby się zamontować i fullwypas :wink:

Czego ludzie nie wymyslą

06 Maj 2012 12:29

Wersja uproszczona :D

Image
Wyślij odpowiedź