wibako

Czy ktoś widział taką maszynkę?

Tu rozmawiamy o maszynach, bardzo rzadko występujących w Polsce (własnej konstrukcji też).

Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez Nazar » 15 Wrz 2009 20:38

Ciekaw jestem, czy ktoś z Kopaczy widział takio sprzęt w Polsce, a jeśli tak, to jak to się sprawuje?

http://www.youtube.com/watch?v=wPQMGUe2BYM

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Reklama

simmet

no no maszynka zrobiła na mnie wrażenie

Postprzez metrus » 17 Wrz 2009 22:45

idealny sprzęt do kładzenia kabli robót w ogródku i przy jakis remontach , i modyfikacjach przewaznie ogrodów podjazdów itp, gdzie klijent nie da wpuscic dużej maszyny która rozwali cale podwórko ciekawe ile kosztuje ten sprzecik, byłbym zainteresowany ta zabawką

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Postprzez Nazar » 18 Wrz 2009 22:14

Ten sprzęt to Ditch Witch i firma chyba ma przedstawicielstwo w Polsce, tylko o ile się orientuję to zajmują się wiertnicami do poziomych przewiertów sterowanych. Nie wiem, czy sprzedają to maleństwo.
Pzdr

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez agil » 29 Wrz 2009 18:54

Dużo firm robiacych roboty kablowe uzywa koparek lancuchowych, duzo wypozyczalni sprzetu nawet posiada w ofercie takie koparki a wracajac do ditch witcha to zgadza sie przedstawiciekstwo na Polske w Warszawie JLM Maskiner a wiertnice hdd to tylko jedna z galezi produktow firmy ditch witch.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez tomec » 01 Paź 2009 13:23

te maszyna ma jedna wadę, że sie stoi :D

ogolem na pewno przydatna jest i mozna z taką do przetargów startowac na wodociągi :)

najgorsze jest to jak sie na kamien trafi czy inne cos :) i ciekawe jak w glinie takie cudo idzie :)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Jarewa » 01 Paź 2009 20:45

tomec napisał(a):te maszyna ma jedna wadę, że sie stoi :D


A ja powie że u nas to raczej ma poważna wade. Bo te maszyny są na czyste tereny bez żadnych mediów. A znacie jakiś taki kawałek? u mnie w okolicy pełno coś w ziemi leży.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez Nazar » 03 Paź 2009 12:56

Jarewa napisał(a):A ja powie że u nas to raczej ma poważna wade. Bo te maszyny są na czyste tereny bez żadnych mediów. A znacie jakiś taki kawałek? u mnie w okolicy pełno coś w ziemi leży.


Jarewa - mówisz o koparce łańcuchowej na maszynce ale jak widzę, to ten sprzęt ma wiele innych osprzętów, więc trudno tutaj mówić o wadzie.

A z drugiej strony, gdyby wszyscy bali się tego co pod ziemią, to jaki sens miałyby np. przewierty sterowane? W końcu tutaj też istnieje ryzyko uszkodzenia pod ziemią?

Pzdr

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez Troglo-B » 02 Gru 2009 09:49

http://www.jlm.pl/

troche tego maja

Troglo-B
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 04 Lis 2009 21:28
  • Miejscowość: Raciborz

Postprzez chrisus81 » 07 Gru 2009 22:42

Robię właśnie sieć wodociągową i zastanawiam się na jakąś alternatywą kopania. W naszych otwockich warunkach gdzie tolerancja odnalezienia mediów pod ziemią waha się miedzy 0.5 metra do 2 m to trochę ryzykowne rozwiązanie. Wyobrażacie sobie jak wpadacie taka "piłą łańcuchowa" w kabel pod ziemią pod napięciem kilkuset V? :lol: (Miałem juz 2 takie kolizje CATem 438B) (Ktoś kiedyś dostał w łapę i podpisał odbiór poleżenia kabla na "pałę" ale to temat na inne forum). Ja w przyszłości widzę się na HDD. Dlaczego? Bo mozna spokojnie zmieścić się z rurą wodociągową pomiędzy mediami płytszymi takimi jak telekomunikacja, gaz, elektryka czy głębszymi jak nieszczęsna kanalia która bywa czami płycej niż wodociąg! :crazy: . Ale to łatwo akurat znaleźć, wystarczy otworzyć najbliższą studzienkę kanalizacyjną i zajrzeć z czym mamy do czynienia i jak głęboko możemy sobie pohasać z HDD. Z całym szacunkiem do firmy DitchWitch która zresztą robi poważane HDD to co kolega tu prezentuje to opcja dla ogrodników albo rolników.
Pozdrawiam
kopiemy

Awatar użytkownika
chrisus81
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 26 Sty 2009 19:17
  • Miejscowość: Otwock

Maszyna: Takeuchi TB125
OK MH CITY
CAT 438B
ATEGO 815


Postprzez yamah » 08 Gru 2009 18:53

Jak zwykle ,Amerykanie wymyślili maszynkę dla dużych chłopców do zabawy. :lol: Na duże roboty nie nadaje się a do ogródków... :?: zważywszy czas wymiany osprzętu i rozmiary narzędzi szybciej tych dwóch zdrowych chłopów tą robotę by zrobiło :lol: no ale uciechy i radości by niebyło.
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez Nazar » 08 Gru 2009 21:02

Jestem po obejrzeniu sprzętu - co do wymiany osprzętu - trwa to około 5 minut. Ale oczywiście w Polsce ceni się bardziej "dwóch zdrowych chłopów".

Z tego co mówił przedstawiciel - to jest to maszyna pomocnicza i tak jest traktowana na zachodzie Europy.

Mi się koncepcja podoba - szkoda tylko że kabiny nie ma :D

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez ksieciunio » 10 Paź 2012 20:21

zajrzyjcie tutaj sprzet nie do zajechania.mamy dwa takie i naprawde daja rade(seria 635)

http://www.avanttecno.pl/

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez korba71 » 11 Paź 2012 20:35

mory1971 napisał(a): i naprawde daja rade
na ogródku działkowym ,dobre nakopac glizd na ryby :mrgreen:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez peckiel » 11 Paź 2012 20:55

To tak samo jak kiedyś wrzucałem na forum fotki koparki na przyczepce samochodowej :D A niech wam będzie jeszcze raz wstawię :lol:
Image
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez ksieciunio » 12 Paź 2012 13:07

korba71 napisał(a):
mory1971 napisał(a): i naprawde daja rade
na ogródku działkowym ,dobre nakopac glizd na ryby :mrgreen:



oj zdziwilbys sie, poza tym w tym temacie piszemy o sprzecie miniaturowym ktory umozliwia prace na niewielkiej ciasnej przestrzeni. nikt nie wpusci cie do ogrodka z 20 tonowa koparka aby ulozyc pare metrow kabla albo 10m² kostki.
avant podnosi prawie tyle ile sam wazy. uzywamy go do wywozu gruzu betonowego i jak dotad nie udalo sie znalezc lepszego sprzetu ze wzgledu na wage i szybkosc.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez pokor » 15 Paź 2012 09:21

A jak kwestia kopania w tej wersji bezpośrednio na ramieniu, bo nie widzę aby mógł na boki rzucać zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach.
Koło mnie w ogrodnictwie mają t samo tylko pod inna marką (niebieskie jakieś) i jako ładowarka ok ale jako koparka to słabo mi się widzi.

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Re: Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez ksieciunio » 15 Paź 2012 12:39

pokor napisał(a):A jak kwestia kopania w tej wersji bezpośrednio na ramieniu, bo nie widzę aby mógł na boki rzucać zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach.
Koło mnie w ogrodnictwie mają t samo tylko pod inna marką (niebieskie jakieś) i jako ładowarka ok ale jako koparka to słabo mi się widzi.

chodzi ci o avanta czy ta przyczepkokoparke?

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez pokor » 16 Paź 2012 17:09

avanta

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez ksieciunio » 17 Paź 2012 22:13

ponizej masz odpowiedz:
http://www.avanttecno.com/www/index.php ... s=1&pid=14
http://www.avanttecno.com/www/index.php ... =1&pid=123
ramie ma obrot o 180° oczywiscie nnie ma porownania z normalna koparka jednak kupujac osprzet do tego masz jedna uniwerslana maszyne.
nie jest idealna w tym co robi ale do prac w miejscach typu ogrody jakies ciasne przestrzenie nadaje sie swietnie.i podstawowa zaleta zroznicowany osprzet .
koparka ladowarka ,betoniarka,wiertlo, lacznie ponad 120 sztuk osprzetu.
dla kogos zajmujacego sie budowa ogrodow wydaje mi sie ze swietne rozwiazanie.

wejdz sobie na strone producenta jest lepiej zrobiona niz strona polska.

http://www.avanttecno.com/www/index.php?PAGE=2&LANG=2

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Czy ktoś widział taką maszynkę?

Postprzez pokor » 25 Paź 2012 13:24

Chodziło mi o poprzednią wersję koparki (łyżka zakładana bezpośrednio na ramię) a nie wersja jak koparko/ładowarka.
Jak wspominałem stoi w ogrodnictwie niedaleko i zastanawiam się zawsze jak tym kopią bo wg mnie jedyna możliwość to trzeba odjechać lub skręcić całą maszyną.

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej