wibako

Planuje zakup kruszarki

Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez projektt » 03 Lis 2015 18:15

dawidg2 napisał(a):Zależy jaki stan tego metso za 400 tys. Ogólnie metso mało na rynku bo każdy eksploatuje na maxa jak już kupi. Nikt tego po 3-5 latach nie wymienia na nowe.



No to jest własne pytanie w jakim to będzie stanie :)

Już dostałem polecenie kupna metso, ale nie wiem czy 95/96 czy 105/106, jakby ktos cos widzial, to prosze dac znac!

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Reklama

simmet

Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 03 Lis 2015 21:08

95/96 ma komorę 900x600 a 105/106 ma 1000x600. Zawszę na większej parę ton na h więcej.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Planuje zakup kruszarki

Postprzez peckiel » 03 Lis 2015 21:11

Do gruzu bierz jak największy wlot. Obowiązkowo wstępny wysiew, ale to pewnie będzie w standardzie w takiej klasy maszynie. Separator to mus.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez projektt » 04 Lis 2015 00:09

peckiel napisał(a):Do gruzu bierz jak największy wlot. Obowiązkowo wstępny wysiew, ale to pewnie będzie w standardzie w takiej klasy maszynie. Separator to mus.



Tak, w przypadku maszyn ponad 10 letnich, to wielkość kruszarki nie ma znaczenia jeżeli chodzi o cene, a nawet takie LT 95 będzie zapewne lekko droższe niż 105, bo ich jest po prostu mniej.
Chodzi tylko o nieszczęsny transport, bo mam naczepe 3-osiową.
Owszem przerzucałem koparke 36 tonową, ale raz, że po okolicy, a dwa to wjeżdżałem bez najazdów, bo mi strasznie poniszczyła te najazdy wczesniej...
Zdjęcie poniżej
Załączniki
IMG_3252.JPG

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez Fenix » 04 Lis 2015 22:24

Mała podpowiedz ,szukaj kruszarki za granicą .1-VAT zerowy,2-żadnych przeróbek,3-cena mniejsza o jakieś 7-10 tys EURO,Pełny serwis.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez projektt » 04 Lis 2015 22:28

Fenix napisał(a):Mała podpowiedz ,szukaj kruszarki za granicą .1-VAT zerowy,2-żadnych przeróbek,3-cena mniejsza o jakieś 7-10 tys EURO,Pełny serwis.


Też i minusy, gorzej z leasingować, a serwis to czasami nie ma skąd wziąć, aby sprawdzić kruszarke...



BH Ruda, otworzyliśmie małe przedstawicielstwo w Baninie k/Gdańska? Dzisiaj przejeżdzam i widzę Wasz napisz BH-ruda.pl wielkimi podświetlonymi napisami.

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 04 Lis 2015 22:45

Z tą zagranicą to bywa różnie, jak się kupuje samemu bez jakiejś pomocy technicznej.
Czasem można trafić super okazję a czasem trzeba wydać sporo na serwisy, części, itd.
Jak ktoś bierze maszynę w leasing i ją zarzyna bo planuje po 3 - 4 latach odsprzedać, to rocznikowo i cenowo jest super, oni też wiedzą co to szpachla ;)

Co do oddziału, to nie znam szczegółów ale ponoć coś tam mamy.
Wiem że bardzo dużo tam robimy z silnikami no i jest kilka naszych żwirowni, może tyle jest roboty że trzeba było coś otworzyć ze względu na serwis.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez projektt » 04 Lis 2015 22:54

BH RUDA napisał(a):Z tą zagranicą to bywa różnie, jak się kupuje samemu bez jakiejś pomocy technicznej.
Czasem można trafić super okazję a czasem trzeba wydać sporo na serwisy, części, itd.
Jak ktoś bierze maszynę w leasing i ją zarzyna bo planuje po 3 - 4 latach odsprzedać, to rocznikowo i cenowo jest super, oni też wiedzą co to szpachla ;)

Co do oddziału, to nie znam szczegółów ale ponoć coś tam mamy.
Wiem że bardzo dużo tam robimy z silnikami no i jest kilka naszych żwirowni, może tyle jest roboty że trzeba było coś otworzyć ze względu na serwis.



Możesz kogoś polecić jakiegoś mechanika od kruszarek, aby ewentualnie mógł sprawdzić ze odpowiednia opłatą?

Jakbyś słyszał, że ktoś ma do sprzedania 95/96 lub 105/106, to proszę daj znać.

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Planuje zakup kruszarki

Postprzez mechanior » 04 Lis 2015 23:24

Z Irlandii i GB przychodzą czasem takie zwłoki że strach do nich podejść a polscy handlarze to je tylko odmalują, czasem nawet razem z brudem i żwirem w zakamarkach ramy... DRAMAT!
Ja bym nie kupował inaczej jak z placu od użytkownika, wtedy widzisz co bierzesz.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 05 Lis 2015 08:51

Dokładnie.
Warto czasem kupować od koncernów w Polsce, może kruszarka będzie miała zrobione 7000 - 10 000mg czy nawet więcej, ale maszyna regularnie serwisowana, zadbana, oryginalne części, itd.
Irlandczycy czy nawet Niemcy naprawdę nie kupują za 100% żeby po 2 latach okazyjnie sprzedać za 30% :)

Kolego projektt, najlepiej dogadaj się z jakimś mechanikiem - operatorem, który w pobliżu obsługuje kruszarki.
W najgorszym razie wynajęcie serwisanta, ale to pewnie Cię dużo wyjdzie, ja bym się z kimś z kopalni dogadał.
Powodzenia w szukaniu
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Planuje zakup kruszarki

Postprzez Fenix » 06 Lis 2015 00:36

Panowie o czym tu mówimy o zakupie kruszarki czy furmanki za 30% wartości,kruszarka Mesto o której tu piszecie musi kosztować powyżej 120 tys Euro netto żeby to chodziło-nie mówiąc o idealnej.Na ogół te " Polskie" koncerny (zazwyczaj spółki z obcym kapitałem)kupują te prawie nowe maszyny od moich znajomych,ci ludzie mają umowy z producentami na odbiór nap: 4 maszyn miesięcznie taniej o 25%( umowa niekiedy na 2 lata).Rzucają taką maszynę góra na 3 miechy do pracy ( nowej nie mogą sprzedać, tak jest w umowie) a potem w ludzi.Powiem tak mało którą firmę polską stać na zakup nowej maszyny za 2-3 bańki ,wystarczy zobaczyć kto kupuje w Polsce od komorników góra 2-4 letnie dżwigi i inne bardzo drogie maszyny,mianowicie Niemcy bo polaków nie stać. A jak ktoś wie gdzie sprzedają maszyny za 30% wartości to chętnie kupię w pakiecie ,i te 7000-10 000 mg od Polskich koncernów. .Jak ktoś zechce cię oszukać i zna wady maszyny to nie pomoże ci żaden mechanik lub serwisant,chcesz kupić z pierwszych rąk ?,szukaj kogoś z angielskim,niemieckim,w necie masz spis wszystkich kamieniołomów,żwirowni w N,H,A,Norwegi i pisz do nich a maszyna sama się znajdzie.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez projektt » 06 Lis 2015 00:38

BH RUDA napisał(a):Dokładnie.
Warto czasem kupować od koncernów w Polsce, może kruszarka będzie miała zrobione 7000 - 10 000mg czy nawet więcej, ale maszyna regularnie serwisowana, zadbana, oryginalne części, itd.
Irlandczycy czy nawet Niemcy naprawdę nie kupują za 100% żeby po 2 latach okazyjnie sprzedać za 30% :)

Kolego projektt, najlepiej dogadaj się z jakimś mechanikiem - operatorem, który w pobliżu obsługuje kruszarki.
W najgorszym razie wynajęcie serwisanta, ale to pewnie Cię dużo wyjdzie, ja bym się z kimś z kopalni dogadał.
Powodzenia w szukaniu



Nie szukam 2 letnich, bo nie stać mnie :) Tak pierwsze rocznika modelu LT 96 i będzie spoko :)
Jeszcze raz, jak ktoś coś słyszał, to proszę mówic :)


Tak w ogóle właśnie wylicytowałem przesiewacz bębnowy, więc jak ktoś by chciał podnając to pisać :)
https://www.troostwijkauctions.com/uk/d ... 9-3375427/

Pozdrawiam
Tomek

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez projektt » 06 Lis 2015 00:49

Fenix napisał(a):Panowie o czym tu mówimy o zakupie kruszarki czy furmanki za 30% wartości,kruszarka Mesto o której tu piszecie musi kosztować powyżej 120 tys Euro netto żeby to chodziło-nie mówiąc o idealnej.Na ogół te " Polskie" koncerny (zazwyczaj spółki z obcym kapitałem)kupują te prawie nowe maszyny od moich znajomych,ci ludzie mają umowy z producentami na odbiór nap: 4 maszyn miesięcznie taniej o 25%( umowa niekiedy na 2 lata).Rzucają taką maszynę góra na 3 miechy do pracy ( nowej nie mogą sprzedać, tak jest w umowie) a potem w ludzi.Powiem tak mało którą firmę polską stać na zakup nowej maszyny za 2-3 bańki ,wystarczy zobaczyć kto kupuje w Polsce od komorników góra 2-4 letnie dżwigi i inne bardzo drogie maszyny,mianowicie Niemcy bo polaków nie stać. A jak ktoś wie gdzie sprzedają maszyny za 30% wartości to chętnie kupię w pakiecie ,i te 7000-10 000 mg od Polskich koncernów. .Jak ktoś zechce cię oszukać i zna wady maszyny to nie pomoże ci żaden mechanik lub serwisant,chcesz kupić z pierwszych rąk ?,szukaj kogoś z angielskim,niemieckim,w necie masz spis wszystkich kamieniołomów,żwirowni w N,H,A,Norwegi i pisz do nich a maszyna sama się znajdzie.


Kwota do 120 tys euro mi pasuje.

Już użyłem tego sposobu co piszesz, znalazłem ponad 120 firm w Niemczech i wysłałem profesjonalnie przetłumaczonego maila o zakup przesiewacza głównie i nikt się nie odezwał :/ Ale bede dalej próbował wysyłać.
W załączeniu mój mail.
Załączniki
Zrzut ekranu 2015-11-05 o 23.48.58.png

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Planuje zakup kruszarki

Postprzez Fenix » 06 Lis 2015 15:14

Akurat na ten temat kupna przesiewacza w dziale kupię zadałem pytanie,brak odpowiedzi.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Planuje zakup kruszarki

Postprzez Fenix » 11 Lis 2015 12:55

Kolego projektt przez znajomego dostałem namiar na LT 95 2004 r nie całe 5000 h jeżeli jeszcze Pana interesuje to proszę pisać. maszynytraker@wp.pl lub przez Kopaczkę.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 12 Lis 2015 10:48

Hmm,
Trochę ciężko uwierzyć że ktoś robił 400mh na rok, jak nie miał roboty to by wynajął lub sprzedał.
Powinien być przebieg minimum 10 000 - 12 000mg
Jak dojdzie do transakcji to na koniec możecie posłać nr seryjny to sprawdzę ;)
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Planuje zakup kruszarki

Postprzez Fenix » 12 Lis 2015 15:50

Maszyna wystawiona na OLX ,dostałem namiar to nie znaczy że maszynę widziałem i sprawdzałem ,sam jestem ciekawy co to jest.Co do godzin przepracowanych to powiem tak że widziałem maszyny dwuletnie co miały ponad 10 000mg,więc niema reguły że z danego roku maszyna ma mieć tyle i tyle h. Jak będę miał nr seryjny to podeślę.

Fenix
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT TH 220 B

Firma: KZN


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez projektt » 14 Lis 2015 14:00

Mam możliwość do kupienia od znajomego szczekową Norberg model TK6-18V/ 189140 rocznik 1998, czy ktoś może o niej coś powiedzieć, zdjęcia poniżej, ile według Was jest warta? Cała sprawna - na chodzie.
Załączniki
image8.JPG
image7.JPG
image5.JPG
IMG_3575.JPG
IMG_3574.JPG

projektt
Operator

Maszyna: Volvo L120E, Cat 323D, Volvo 290B

Firma: .


Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 14 Lis 2015 16:26

Kontenerowka. Nordberg to teraz metso. Fajna nawet. Jaki ma wlot?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Planuje zakup kruszarki

Postprzez peckiel » 14 Lis 2015 16:28

To na prąd no nie?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej