wibako

Planuje zakup kruszarki

Planuje zakup kruszarki

Postprzez krzychu165 » 01 Kwi 2011 14:47

Witam!
Planuje zakup kruszarki szczękowej do kruszenia gruzów i kamienia o wlocie minimum 25cm x 40 cm. I problem w tym że w ogóle się na nich nie znam....Na co trzeba zwracać szczególna uwagę kupując taką kruszarkę?

krzychu165
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 21:14
  • Miejscowość: __

Reklama

simmet

Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 01 Kwi 2011 17:13

Używka, nowa? mobilna stacjonarna?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez krzychu165 » 02 Kwi 2011 16:23

używka... i stacjonarna...http://allegro.pl/kruszarka-szczekowa-m ... ?source=oo ta była by dobra??

krzychu165
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 21:14
  • Miejscowość: __

Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 02 Kwi 2011 16:30

Tak dobra, naszej polskiej produkcji. Kruszył mi taką kilka razy usługowo i nawet fajnie idzie, tylko miał zamontowaną na przyczepie i napęd przez WOM od ciągnika. Wydajność ok 40 ton na gruzie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez krzychu165 » 02 Kwi 2011 16:32

Ile ten silnik elektryczny potrzebuje kw ?? Takim zwykłem wom od traktora będę mógł ją zasilić???

krzychu165
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 21:14
  • Miejscowość: __

Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 02 Kwi 2011 16:55

On ma ursusa 80km bodajże to jest jakieś 59kW mocy. NA Wom pewnie mniej będzie ale coś pod 50kW, jak chcesz efektywnie kruszyć to taki też by musiał być silnik elektryczny. On to ma na przekładniach itd http://www.adpaz.pl/index.php?ps=3 w dziale sprzęt jest galeria otwórz i na 5 zdjeciu jest ta kruszarka

Autor postu otrzymał pochwałę

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 03 Kwi 2011 18:31

krzychu165 napisał(a):Witam!
Planuje zakup kruszarki szczękowej do kruszenia gruzów i kamienia o wlocie minimum 25cm x 40 cm. I problem w tym że w ogóle się na nich nie znam....Na co trzeba zwracać szczególna uwagę kupując taką kruszarkę?


Witam kolego.
Jeśli faktycznie chcesz kruszyć gruz, to może powinieneś pomyśleć o małej mobilnej kruszarce, a nie o stacjonarnej?
Ta z tego linku nie posiada separatora magnetycznego, a Ty chcesz kruszyć gruz, więc pewnie będą i zbrojenia.

Inna kwestia, że z taką maszyną dużo roboty Ci przepadnie, bo przerzucanie tego z miejsca na miejsce będzie kłopotliwe a wręcz niemożliwe - chyba że zakupisz i agregat, a dowóz do Ciebie to niechciane koszty, których nikt nie pokryje...

Kruszarkę stacjonarną kupuje się przeważnie na wstępne kruszenie do kamieniołomu czy kopalni, jednak wtedy konieczne są fundamenty co jest kosztowne i czasochłonne...
Jeśli natomiast myślisz o otworzeniu skupu gruzu u siebie, to wiedz że po szczęce cudów nie będzie..
Kubiczność żadna, a jak będziesz miał tam założone szczęki do recyklingu, to o kruszeniu jakichkolwiek "kamyków" zapomnij... Chyba że będzie to jakiś dolomit czy wapień... Ale już na piaskowcu czy otoczaku można się ładnie przejechać, o bazalcie nie wspominając..
Szkła ani asfaltu w lecie też nie będziesz mógł kruszyć, bo tu potrzeba innego typu maszyny...

Kolejna kwestia, że urządzenie to prawdopodobnie nie posiada licznika MG, więc kupno to wielka loteria..
Chyba że nie będziesz robił na zlecenie gdzie liczyć się terminowość i niezawodność, choć w dzisiejszych czasach to rzadko spotykana sytuacja...

Napisz jakie kruszywo oprócz gruzu chcesz kruszyć i napisz co chcesz produkować: 0-100mm?? 0-200mm??

Nie wiem jakie masz doświadczenie z kruszarkami, więc nie wiem z czego sobie zdajesz sprawę a z czego nie.
Bo jeśli np chcesz kruszyć "kamien" jak sam piszesz, to wiedz że nie zrobisz nią żadnego kruszywa o odpowiedniej kubiczności, o klińcu czy mieszance możesz zapomnieć, że już o grysach nie wspomnę..

Jeśli chcesz maszynę min 400 x 250 (bo rozumiem o taką ci chodzi, a nie o 250 x 400), to nadawa będzie tu max 200mm a produkt otrzymywany minimalny to około 30mm, z tego gdy nadawa będzie maksymalna czyli 200, ty będziesz mógł zrobić 0-50 lub 0-70 - coś w tym stylu...

Wydajność realna do osiągnicia przy takiej szczelinie - zakładając gruz bez zbrojenia: około 12 - 18 t/h
Zakładając że będzie zbrojenie: po kilku minutach kruszarka Ci stanie i po zabawie przez najbliższe kilka godzin...

Ja często w takich sytuacjach - pod usługi - polecam to co posiadam z małych mobili
http://bh-ruda.pl/maszyny-budowlane/red ... kruszarka/

Model RR 5000
500 x 250mm
co ważne - z separatorem magnetycznym
38 kW
spalanie jakieś 2 - 3 litry
Mój znajomy klient który odemnie coś takiego kupił z Wrocławia, na robotę nie narzeka, bo innym się nie opłaca dojeżdżać przez koszty transportu, a to ma 3 tony własnej wagi i wiezie się na przyczepce za busem, jak mini koparkę ;)
A chrzest bojowy przeszła na usłudze - kruszenie bazaltu ;)

Jak masz kolego jakieś konkretne pytania, to pisz....
Przemyśl sprawę:
1) co tak naprawdę chcesz kruszyć, jaki typ skał
2) co byś chciał otrzymywać

pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 03 Kwi 2011 21:22

Kiedyś też się interesowałem Red Rhino, i jak cene się dowiedziałem to hmm serce zabolało. Ale maszynka fajna mi się podoba ta 7000 seria.

A kolego BH Ruda wynajmujecie może te maszynki?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez serwusss » 03 Kwi 2011 21:43

Jaka cena tej maszynki??

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 03 Kwi 2011 22:27

Cholercia, pisałem post pół godziny, 1 zły klawisz i wszystko przepadło i już mi się nie chce tego wszystkiego jeszcze raz ;)

Co do kruszenia jakiegokolwiek gruzu:
kolego, jeśli chcesz się zabrać za gruz zbrojony, to jakąkolwiek kruszarkę nie będziesz miał, musisz mieć najpierw materiał przygotowany = gąsienicę ze szczęką tnącą by pociąć zbrojenie na mniejsze fragmenty + kruszarkę zabezpieczoną odpowiednio bezpośrednio pod komorą kruszącą, by nie uszkodzić taśmy odbierającej+ separator magnetyczny

Co do kruszenia kruszywa:
Musisz zdawać sobie sprawę, że taka kruszarka np 500 x 250 czy o podobnej wielkości może być dobra na niektóre materiały, ale będa i takie otoczaki, piaskowce czy granity, diabazyty itp - gdzie nawet przysłowiowa 900 x 600 czy 1100 x 700 sobie nie poradzi bo nie każda kruszarka nadaje się do każdego kamienia, a czasem poprostu będą źle dobrane szczęki..

Co do produktu końcowego poszczęce:
Jak już przedtem napisałem, nie możesz spodziewać się cudów...
Szczęka ma bardzo mały stopień przekruszenia, materiał po niej będzie niekubiczny i nieklasyfikowalny, dobry pod jakieś fundamenty, drobne roboty itp, ale nie pod drogi czy w miejsca, gdzie wymagany jest odpowiedni kształt....

Podstawowy bład przy kupnie kruszarki:
To zakup maszyny mobilnej 20 - 30t, gdzie często zlecenia są na tym rynku przerobić 500, 900, 1400t czy 1000m3.
W większości ludziom sprzęt stoi, bo każdy przy kupnie chce jak największą szczelinę, ale potem się okazuje że koszt transportu zabija jakikolwiek zysk przy takiej ilości, a tego typu zleceń jest bardzo dużo na rynku..
Inny błąd, to przekonanie że beton jest najtwardszy do skruszenia, i potem z uśmiechem na ustach podpisuje się zlecenie na kruszenie niewinnie wyglądającego otoczaka, gdzie w niektórych sytuacjach taki kamyczek potrafi rozwalić całą maszyne..


Co do RR..
Faktycznie trochę kosztuje...
Niestety nie mam upoważnienia do podawania ceny, tu będzie pewnie trzeba zadzwonić do firmy...
RR7000 - ta największa 700 x 400 z separatorem teraz jest do wzięcia w dobrej cenie, bo mamy model potestowy - możemy go sprzedać a może i wynająć/wydzierżawić...
Ale jeśli mowa o wynajem, to zależy na jaki okres oraz oczywiście jaki materiał...
Jeżeli miało by to być jakieś konkretne kruszywo, ważne by wiedzieć jakie - jaki typ i z jakiej ery, ile MPa, jaki Los Angeles, jaka zawartść Si02..


Zapraszam do Mikołowa (pod Katowicami) - można przetestować RR7000, pobawić się, zakupić czy wynająć/wydzierżawić...
Możemy też podać namiar na kogoś, kto świadczy usługi tymi maszynkami...


KOńcząc, powiem tak:
Kruszarka to fajna sprawa, ale musisz kolego dobrze się zastanowić aby nie podjąć błędnejh decyzji...
Bo dlaczego np. z góry stwierdziłeś że chcesz kupić kruszarkę szczękową??
A dlaczego np nie udarow?
Miałbyś lepszą kubiczność, ładniejszy towa możliwy do klasyfikacji, bardzo dobry stopień przekruszenia no i oczywiście większe koszty eksploatacji...
Ale taką maszyną mógłbyś robić o wiele więcej aplikacji recyklingowych, niż jest to możliwe szczęką...

Kończę bo późno.
Jak będziesz miał jakieś konkretne pytanie dotyczące bądź RR bądź doboru kruszarki samej w sobie (nie wnikając w to jaka marka itp), to chętnie postaram się coś podpowiedzieć.
Pozdrawiam i powodzenia
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 03 Kwi 2011 22:39

Ostatnio też myślałem o tym. Wiec u mnie to tak beton rozbiórkowy, cegła, i kamień polny. Skał żadnych u mnie niema oprócz tych kamieni polnych bo to też skała. Towar ma iść pod utwardzanie placu/placów. Więc te do 70 mm jest dobre bo i tak kupuje bazalt 4-31.5mm na wierzchnią wartwę wyrównującą.

Narazie mam ok 250-300 ton (głównie beton i cegła) do skruszenia hmm 10 godzin roboty? Ale może jak się uda będe zwoził kamienie od rolników. Tylko jeszcze bym musiał mieć coś z młotem.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 03 Kwi 2011 23:40

Tak,
300 t to faktycznie bardzo mało...
Zakup kruszarki się nie zwróci, musiało by być około 150 - 250 tyś ton...
Rolnicy pewnie i tak nie dostarczą na tyle dużo materiału, by wrócił się zakup młota, że już o koparce nie wspomnę....
Najbardziej opłaca sić zakupować od pobliskich kamieniołomów materiał już wstępnie pokruszony: powiedzmy 0-300mm czy 0-200mm poszczęce i robić z tego mieszankę i kliniec...
Tylko że to wtedy trzeba by było stożek i potem jeszcze jakoś to rozdzielić...
Ciężka sprawa....
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 04 Kwi 2011 05:35

Mieszkam w takim rejonie że do kamieniołomów najbliższych mam ponad 100km. a z młotem to nawet mała jakaś 8 tonowa koparka by starczyła, wzglednie koparko-ładowarka

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 04 Kwi 2011 06:27

kop-ład to wątpię..
Tam młot z grotem ma 300 kg, a kamień polny może osiągnąć wielkość np 200mm ale może i 500mm i 800mm...
Taki młot poradzi sobie z gruzem, ale z kamieniem polnym to już nie na pewno (zależy jaki typ kamienia jest w regionie, bo kamień kamieniowi nierówny..)
Być może taka 8 tonówka by sobie poradziła...
To nie musi być strikte kamieniołom, może być poprostu żwirownia z kamieniem naturalnym...
Musiałbyś kolego porównać cenę ich kruszywa łamanego i naturalnego...
Jeśli byłaby różnica w cenie (np 1 zł czy 2 zł), to opłacałoby ci się brać naturalny i kruszyć....
No ale i tak musiałbyś to potem jakoś rozsiać...
Ale zakup dla 300 kg kruszarki to marnowanie pieniędzy!
Nie sztuka kupić maszynę żeby stała, ale żeby coś odrobić musiałbyś rocznie przekruszyć te kilkadziesiąt tysięcy ton...
Boję się też, że do takiej ilości nikt się nie pofatyguje na robotę..\Pozostaje gdzieś gromadzić materiał, jak uzbierasz te 1000 t to pewnie ktoś się zjawi
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 04 Kwi 2011 16:03

Ten znajomy co dałem stronę to przyjeżdża do takiej ilości ale wtedy kruszenie tony kosztuje ok 16zł netto. Więc tak pytałem czy by się nie opłacało wynająć tego Red Rhino tylko że mam też i duże kawałki tego gruzu a on ma kop-ład z młotem i w cenie to tam rozłupuje jak większy. Kamienie raz też się traiły takie średnicy ok 400mm to kuł je tym młotem to tak szło ale dłużej musiał walić ten młot po kamieniu, gruz to tam nieraz jedno puknięcie młota i pare kawałków.

Wiadomo do 300 ton nie kupię kruszarki, tylko już bm się nastawiał na większa ilość choć już 2000 ton mi ten znajomy pokruszył przez kilka lat. Do 8 tonówki jak patrzę to młot i nawet 500kg by podszedł a to już trochę jest.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez krzychu165 » 04 Kwi 2011 23:21

Po pierwsze to Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :)
Mieszkam na Pomorzu a tutaj to nie ma skał... Dlaczego kruszarka szczękowa? Bo wpisując w allegro słowo ,, kruszarka" to tylko szczękowe były... a interesuje mnie kwota do 40 tys...
Główne materiały do kruszenia to gruz ale bez drutów
( pustaki, cegły, krawężniki i takie tam zbieraniny...) no i kamień polny... czy jeśli wszystko przepuściłbym przez przesiewacz (bo taki posiadam) to frakcje by się mniej więcej zgadzały...

http://allegro.pl/kruszarka-szczekowa-m ... ?source=oo

krzychu165
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 21:14
  • Miejscowość: __

Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 05 Kwi 2011 10:43

krzychu165 napisał(a):Po pierwsze to Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :)
Mieszkam na Pomorzu a tutaj to nie ma skał... Dlaczego kruszarka szczękowa? Bo wpisując w allegro słowo ,, kruszarka" to tylko szczękowe były... a interesuje mnie kwota do 40 tys...
Główne materiały do kruszenia to gruz ale bez drutów
( pustaki, cegły, krawężniki i takie tam zbieraniny...) no i kamień polny... czy jeśli wszystko przepuściłbym przez przesiewacz (bo taki posiadam) to frakcje by się mniej więcej zgadzały...

http://allegro.pl/kruszarka-szczekowa-m ... ?source=oo




hmm...
"czy jeśli wszystko przepuściłbym przez przesiewacz (bo taki posiadam) to frakcje by się mniej więcej zgadzały..."
Niestety nie rozumiem pytania.
Istnieją różne typy kruszarek, tak samo jako koparki są kołowe, ale są i gąsienicowe...
Ta kruszarka przyjmie ten gruz, możesz to potem Kolego posłać na przesiewacz, ale nie powinieneś się spodziewać takiego produktu jak ze żwirowni itp...
Co do kamienia polnego: to nie będzie gwarancji czy nie będzie z tym problemu... Jak będzie twardy to będzie Ci zwyczajnie wyskakiwał, kruszarka może ulec przeciążeniu, musisz zwrócić uwagę jaki typ szczęki są tam założone: a są różne, o czym większość ludzi nie zdaje sobie sprawę...
To co wyleci ze szczęki będzie loterią.. Będą to różne fragmenty, na pewno nie kubiczne i nie klasyfikowalne, wszystko będzie zależeć od tego jak się będzie kruszyć materiał... mogą np wychodzić kawałki co prawda wąskie (jeśli mocno ściśniesz szczękę), ale bardzo długie, na pewno materiał będzie nieforemny...
Możesz to rozsiać, tylko pytanie po co?
Poprostu będziesz mógł produkować powiedzmy materiał 0-100mm czy 0-70mm i do czegoś sobie zużywać, ale nie będzie to w żadnym stopniu to samo, ci się kupuje na żwirowni po szczęce i stożku czy samym tylko stożku, choćbyś nie wiem jaki miał przesiewacz...
Pozdrawiam
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez dawidg2 » 05 Kwi 2011 16:40

Wiadomo jakiegoś tłucznia czy klińca łamanego nie uzyskamy, ale jakiś materiał na wyrównanie dróg czy pod kostkę taki ze szczękowej kruszarki będzie dobry. Wiadomo jak się biznes rozkręci to można zawsze o stożku pomyśleć.

Koledze pewnie o to chodziło że jak wysieje te grubsze kawałki to zawsze można jeszcze raz przepuścić przez kruszarkę, no i przede wszystkim pewnie chce odsiać ziemię, piach itp.
Ja po tym makrumie nie narzekam na uzyskaną frakcję, raz tylko grubsze były bo już miał szczęki wyjechane. A co do kamieni to wychodziły takie kawałki właśnie jak by uciosać, cienki a długi. Ale dobrze się zagęszczają więc ok. Reszte pod zageszczarką pękają i się klinują

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez soltysiak80 » 23 Wrz 2011 12:48

nie kupuj kruszarki firmy RR, każdej innej marki tak, a tą firmę omijaj bokiem. kiepski serwis, dostępność części tragedia, rozdzielacz gniazdowy czekałem 10 tygodni więc bez komentarza

soltysiak80
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 07 Sty 2010 23:12
  • Miejscowość: leśna

Re: Planuje zakup kruszarki

Postprzez BH RUDA » 23 Wrz 2011 20:19

soltysiak80 napisał(a):nie kupuj kruszarki firmy RR, każdej innej marki tak, a tą firmę omijaj bokiem. kiepski serwis, dostępność części tragedia, rozdzielacz gniazdowy czekałem 10 tygodni więc bez komentarza



Kolego, tak się składa że akurat posiadamy tą maszynę w swojej ofercie jako pomocnicze urządzenia, choć serwisujemy w Polsce jedynie kilka sztuk...
Ale z całym szacunkiem, jeżeli piszesz że "kiepski serwis i na części czeka się 10 tygodni", to wytłumacz o jaką firmę Ci chodzi, bo tak się składa że choć mamy te maszyny jako pomocnicze, to jako serwis METSO serwisujemy dużą część kopalni w Całej Polsce i jakość naszego serwisu jest znana na każdej kopalni, zresztą obsługujemy największych graczy na runku...
Zresztą, na dzień dzisiejszy utrzymujemy przy życiu kilkaset maszyn krusząco - przesiewających,całe zakłady mobilne i stacjonarne, więc bardzo CIę proszę o obiektywizm, chyba że chodzi Ci o kogoś innego...

Natomiast sam znam kilka firm, które te maszyny użytkują i z tego co mi wiadomo, działają (choć nie jestem na bierząco, być może jakieś usterki się zdarzają..), ale na pewno nie rozpadają się na pół, bo sam osobiście przepuszczałem przez tą zabawkę granit i przkruszyła przez kilka dni sporą ilość..

Pozdrawiam
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej