wibako

POWERSCREEN 2100 dodatkowy transporter - zasilanie

POWERSCREEN 2100 dodatkowy transporter - zasilanie

Postprzez mechanior » 18 Sie 2011 00:15

W badanej przeze mnie maszynie zasilanie obwodu AUXILIARY czyli 3ciego wysypu jest po prostu wzięte z powrotu (do zbiornika) hydromotoru jednego z podstawowych transporterów (lewego)
problem polega na tym że moim skromnym zdaniem jest to bez sensu
każda funkcja transportera (jest ich 4 + jeden dodatkowy AUX) oprócz zasilającego (gardziel zasypowa), posiada regulator prędkości (przepływu)
jeśli nie jest podpięty 3ci wysyp (AUX) a regulator jego obrotów ustawimy na pozycji MAX+ to nie podpięty hydromotor a właściwie jego szybkozłączki odcinające spowodują zablokowanie powrotu z instalacji podstawowej w tym przypadku lewego transportera wysypu a co następuje zatrzymanie silnika napędu (bez odpływu nie będzie pracował normalnie)...
problem załatwia zainstalowanie przelotu między szybkozłączami w postaci kawałka węża łączącego obydwa gniazda zasilania, lub przestawienie regulatora prędkości transportera 3 (AUX) w pozycję MINIMUM co powoduje maksymalny zrzut przepływu na zbiornik...
tylko że takie rozwiązanie jest dalej troszkę nienormalne... problem załatwiłby proporcjonalny dzielnik strumienia wraz z zasileniem obydwu transporterów z jednej pompy lub zasilenie ich z osobnych pomp (jest ich 6 więc jest w czym wybierać)

pytanie moje brzmi: czy zastosowane rozwiązanie jest normalne ?
bo jeśli regulator prędkości wyjścia AUXILIARY przestawimy minimalnie powyżej obrotów 0 (a 0 to cały płynący olej na zrzut do zbiornika) to olej z powrotu hydromotoru transportera z którego jest to wyjście zasilane powoduje wzrost ciśnienia przed regulatorem i w konsekwencji zatrzymanie hydromotoru przez zamknięcie odpływu i uniemożliwienie przepływu oleju

dokładnie taki problem zgłosił klient, brak normalnej pracy lewego transportera bez podpiętego opcjonalnej 3ciej taśmy...
bezpośrednią przyczyną okazał się brak regulacji prędkości 3ciej taśmy, zacięcie zaworu uniemożliwiające przesterowanie jej całkiem na 0 i tym samym zamknięcie odpływu z powrotu napędu źle działającego transportera

zamontowanie bypassu na szybkozłączach AUX lub przesterowanie zaworu regulatora na 0 (cały olej na zrzut do zbiornika) załatwia problem....
ale jeśli ktoś o tym nie wie to można spędzić godziny na diagnostyce... i tak dokładnie było w tym przypadku...

oczywiście nie posiadamy żadnych instrukcji obsługi do tej maszyny...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

POWERSCREEN 2100 dodatkowy transporter - zasilanie

Postprzez mechanior » 25 Sie 2011 09:35

wygląda na to że to wszystko działa właśnie w taki sposób, przesiewacz śmiga aż miło
teraz postawiono przede mną nowe wyzwanie, trzeba zamontować sito wibracyjne na zasypie a tym samym dodatkowe zasilanie hydromotoru wibratora
nowe sito jest oryginalne i posiada siłowniki przechyłu kraty tylko że są to siłowniki nurnikowe a nie dwustronnego działania jak w standardowym zasypie (opadają pod własnym ciężarem a nie hydraulicznie), w związku z tym mam do dyspozycji dodatkową linię sterowaną z pilota zasypu i z niej chcę zasilić wibrator zasypu, zastanawiam się tylko nad zmianą przewodów na większą średnicę ponieważ obawiam się oporu i zmniejszenia przepływu wymaganego przez hydromotor
funkcja podnoszenia sita jest obsługiwana przez dodatkową, indywidualną pompę wkręconą w rozrząd silnika...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


POWERSCREEN 2100 dodatkowy transporter - zasilanie

Postprzez maniek 76 » 25 Sie 2011 22:51

No tak został pominięty układ pomocniczy.Zasilanie z powrotu to normalna rzecz w połączeniach mieszanych, szeregowo, równoległych.Zacięty jest zawór redukcyjny na drugim lub czwartym silniku hydraulicznym! Średnica przewodów jest zależna od chłonności silnika hydraulicznego i jego odległości od pompy, a także od ciśnienia na jakim będzie pracował im wyższe to mniejszy przekrój,obroty silnika mają też ogromne znaczenie!

maniek 76
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 25 Maj 2011 21:55

Maszyna: atlas1404


POWERSCREEN 2100 dodatkowy transporter - zasilanie

Postprzez mechanior » 26 Sie 2011 00:21

no dla mnie jako przyzwyczajonego do układów z regulacją wydajności pompy, szeregowe połączenie odbiorników to MAGIA i zaprzeczenie logice, ale jak widać trafnie wyłuskałem zacięty regulator prędkości niepodpiętej taśmy...

co sądzisz o wpięciu zasilania wibratora w pompę przechyłu sita ? wydaje mi się ze producent SPECJALNIE zastosował siłowniki nurnikowe w zasypie z opcją wibracji by wykorzystać wolną funkcję jako zasilanie hydromotoru...
wystarczy dodatkowy elektrozawór i grubszy przewód do zasilania hydromotoru oraz oczywiście dodatkowy przewód powrotny z hydromotoru na zbiornik
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


POWERSCREEN 2100 dodatkowy transporter - zasilanie

Postprzez maniek 76 » 28 Sie 2011 20:13

A co nastawą obrotów silnika hydraulicznego i czy podczas pracy siłowników nurnikowych nie będzie zwalniał silnik hydrauliczny???
Moim zdaniem przed silnikiem powinien być jeszcze zamontowany zawór proporcjonalny który będzie utrzymywał stałe ciśnienie i ilość oleju podawanego na silnik hydrauliczny. Jakie obroty ma ten silnik, jaka jest jego chłonność i odległość od pompy? Najlepiej zrób zdjęcie tabliczki znamionowej i wstaw tu to postaram się pomóc.

maniek 76
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 25 Maj 2011 21:55

Maszyna: atlas1404


POWERSCREEN 2100 dodatkowy transporter - zasilanie

Postprzez mechanior » 29 Sie 2011 08:11

gdybym miał dane z silnika to bym jakoś policzył ale jest dokładnie "obdarty" z wszelkich oznakowań
nie mam nawet danych z pompy zębatej i mam obawy co do jej wydajności , w najgorszym przypadku zastosujemy większą pompę

silnik i nurniki nie będą pracowały jednocześnie, nie ma takiej potrzeby

długość przewodów zasilających oceniam na 5-7 m, oryginalne mają średnicę wewnętrzną 16-19mm i takie zastosuję

o regulacji obrotów też myślałem, zawór liniowy (nadmiar) w układzie z pompą zębatą to obowiązkowy wymóg więc jeśli
dojdzie do montażu to wstawiam pod zawór elektryczny blok z regulacją ciśnienia pracy i przepływu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


POWERSCREEN 2100 dodatkowy transporter - zasilanie

Postprzez mechanior » 02 Wrz 2011 00:16

mój projekt działa !!
kaskadowo zasilany z odpływu (T) funkcji podnoszenia zasypu silnik wibratora sita zasypowego sprawuje się dobrze "na sucho"
czyli bez materiału na zasypie, na test pod pełnym obciążeniem muszę poczekać kilka dni
w celu ograniczenia oporów zastosowałem przewody 16mm na całej długości i w całym obwodzie
układ oparty jest na zaworze sterowanym elektrycznie na płycie CETOP 3 NG 06 HANSA FLEX z zaworem elektromagnetycznym ATOS o przepływie 60L/min przy 200bar
zaobserwowałem wzrost ciśnienia w instalacji nurników wysypu
ale zmienię zawór sterujący przechyłem na w pełni odcinający dojście do funkcji (w pozycji "0" izolacja portu A i B, port P do T)
w miejsce zaworu łączącego wszystkie pory w stanie spoczynku (H) więc powinno działać jak w oryginale...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej