wibako

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 02 Maj 2012 21:59

W pełni popieram, makrum dobra maszyna!
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Reklama

simmet

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez MOBAU » 02 Maj 2012 22:02

Kolego i dlatego napisałem, że posiadam maszyny do wynajmu, sam kolega Peckiel może to potwierdzić, że albo w wiadomości na pw, albo tutaj na forum zostało wyjąsnione i powiedziane, że mamy maszyny do wynajmu.
Przepraszam może i źle zrozumiałem z wielkością złóż, ale zaoferowałem najmniejsze i największe.

MOBAU
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 19:01

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez peckiel » 02 Maj 2012 22:04

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem to maszyna spalinowa i musi być mobilna.
Akurat w mojej okolicy na ilość kamienia nie narzekam :D A nawet czasami mnie to wku... jakby ktoś chciał zobaczyć moją ostatnią robotę przy budowie drogi. :mrgreen:

Panowie eksperci co myślicie o tym dla mnie na początek: http://www.allegromat.pl/aukcja105445
Ostatnio edytowany przez peckiel, 02 Maj 2012 22:12, edytowano w sumie 1 raz
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 02 Maj 2012 22:09

Kolego dawid, wiem że coś mamy w Polko, ale co dokładnie - nie moja działka, nie wiem.
Teraz będą targi kielce, to wiadomo każdy przewozi maszyny z placu na targi..
Wydaje się że mamy jeden stożek na kamien do 200mm i szczeke 1100x700, moze jakis przesiewacz, ale czy jeszcze cos, to nie wiem.

Kolego peckiel.
Wynajmij i sam zobacz, bo te ilości co piszesz, to nic...
Zasada jest taka, że do poniżej 1000ton, to nawet się kruszarki nie przywozi, bo koszt transportu jest większy, niż zarobek ;)
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez MOBAU » 02 Maj 2012 22:11

To tak jak było wspominane: Pegson Metrotrak, spalinowa, mobilna i normowanych rozmiarów. Mógłbym Ci taką pokazać u klienta jak pracuje. Tylko, że masz w niej gardziel: 900x600

MOBAU
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 19:01

Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 02 Maj 2012 22:13

BH RUDA, chyba te co na stronce macie na sprzedanie to stoją w Polkowicach. A pracujace gdzieś macie bo bym obejrzał moze kiedyś.
peckiel napisał(a):Panowie eksperci co myślicie o tym dla mnie na początek: http://allegro.pl/kruszarka-maszyna-bud ... 33899.html

Bierz Makruma bo części chociaż łatwo dostępne a i maszyny bardzo dobre. Może stare i leciwe ale doskonale dają rade.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 03 Maj 2012 10:02

dawidg2 napisał(a):BH RUDA, chyba te co na stronce macie na sprzedanie to stoją w Polkowicach. A pracujace gdzieś macie bo bym obejrzał moze kiedyś.


Rozumiem że to żarcik taki czy jakieś pracują ;) ???
Na śląsku i dolnym ślasku mamy praktycznie 80% pokrycia kopalń, cały Strzegom, bo tam granit, bazalt i porfiry, łącznie ze sławnym DSS, gdzie pracuje 35 kruszarek i przesiewaczy na zakładzie - tam łatwo kolego znajdziesz naszą maszynę w tym regionie, gdziekolwiek byś nie pojechał - jeżeli mowa o kruszarkach oczywiście, bo przesiewaczy nie mamy dużo.

W małopolsce prawie wszystkie piaskowce (280MPa!! - przy takiej twardości każdy ma tam Metso, bo "zwykłe" kruszarki poprostu pękają) i kilka stacjonarnych zakładów na większych żwirowniach (szczęki + stożki + przesiewacze na mokro).

W Kielcach, gdzie jest Polskie zagłębie dolomitowo - wapienne, i gdzie teraz będą targi, pracuje 16 kruszarek Mesto + kilka przesiewaczy + każda większa kopalnia stacjonarna to Metso (Trzuskawica, Nordkalk, Lafarge itd..) - tu również praktycznie jakieś 80 - 90% pokrycia kopalń i w mobilach, i w stacjonarnych.
Są też tam fajne hybrydy Metso kruszące kwarc - bardzo ciężka aplikacja...
Oczywiście to wszystko, jeśli mowa o kruszarkach na kopalniach kamienia, na żwirowniach wyląda to gorzej, jak już wspominałe, tam się raczej inne marki kupuje, łatwiejsze aplikacje, więc są też inne wymagania, zresztą Mesto też trochę kosztuje..
Ale mogę Ci oczywiście podesłać kilka namiarów z regionu, no problem.

W północnej Polsce zdecydowanie mniej maszyn, bo i kamienia niema, tylko żwirownie i piaskownie, ale jest tam kilka sztuk. Ale niewątpliwie więcej jest tam Finleyów i Powerscreenów.

Jest Lafarge Kujawy który ma kruszarki i przesiewacze, jest kilka kruszarek pod Trójmiastem, coś by się znalazło bliżej Ciebie.


------------------------


Kolego MOBAU, już sobie wszystko wyjaśniliśmy, więc sprawa zamknięta.
Pozdrawiam.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 03 Maj 2012 10:46

Ja z Wielkopolski do Polkowic mam coś 100 kilometrów drogi może ani nie. Znam trochę też "Bazalt" z Wilkowa pod Złotoryja bo kilka razy tam byłem na kopalni ale maszyny pochowane i nic nie widać.

Jeśli to dobry biznes to czas szukać złoże i kupować. Zresztą mam kilka lokalizacji. i to dość duże powierzchnie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 09 Maj 2012 07:45

Witam Kolego.

Pozdrowienia ze słonecznych Kielc. :D
Przeprasza że wcześniej nie odpisałem, ale cały majowy weekend było ustawianie maszynek w Kielcach, więc teraz trochę czasu przed drugim dniem targów.
Co do lokalizacji, to podeślę Ci na priva kilka kopalni w tym regionie, nie chcę bez upoważnienia wypisywać publicznie listy kopalń, nie każdy sobie tego życzy.... Ale w tamtej okolicy są jednoski, samemu może Ci być ciężko wejść na kopalnie, ale z kimś z Polko bez problemów - mogę załatwić.

Pozdrawiam,
BH
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 09 Maj 2012 12:15

A faktycznie targi trwają. Niestety brak czasu żeby jechać. A też daleko więc na krótkie odwiedziny nie bardzo. Niedaleko mnie się buduje S5 to tam piach i żwir na okrągło teraz jeździ ale biorą jak leci.

No jakbyś mógł to podeślij na pw.


http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... ydrocyklon coś z tych by się nadało na piaskownie? Rozumiem że jeszcze przesiewacz na mokro musi być przedtem. I wtedy "pulpa piaskowa" leci na ten hydrocyklon.

Podoba mi sie ten M2500 z tego linku http://www.youtube.com/watch?v=AzV7r12Ldi4 to aplikacja mobilna z silnikiem spalinowym?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 17 Maj 2012 00:27

Hej Kolego.
Co do namiarów, przyślę jutro, dziś już podsypiam ;)
Ten używany zakład podwójny całkie fajny. Cena też fajna.
Jak widać, tu idą dwie oddzielne rury z pulpą z przesiewacza! Czyli przesiewacz na mokro musi mieć 2 rząpia!
Na cyklon idzie piasek drobny, a pewnie na pokład odwadniający idzie jakieś 2-8mm lub 2-4mm i tam jeszcze to odwadniają, a drobnicę małą pompą posyłają na większy element i mieszają z piaskiem.



Oczywiście należy mieć na początku przesiewacz na mokro, wtedy i kamień można płukać.
Ale jest też inna opcja, taka specjalna dostawka do cyklonu, i wtedy można mieć przesiewacz na sucho i płukać sam piasek. Taka modyfikacja nie kosztuje dużo, tylko pytanie czy jest sens płukać jedynie piasek, bez kaminia...


Co do silników, wszystkie urządzenia CDE są na energię elektryczną.
Ten klient czasem dostawia przed swój zakład taką odsiewarkę spalinową, by odsiać większy kamień, przez co może większą wydajność uzyskać na zakładzie.,,, Oni tam płuczą i granit i dolomit i piasek, zależy co potrzebują..
zakład do zobaczenia pod Łodzią na żywo, wygląda naprawdę fajnie, nie do porównania z filmikami, tak że zapraszam ;)
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 23 Lip 2012 22:24

BH RUDA http://www.allegromat.pl/aukcja115514 jak taki się sprawdza na żwirowni, bo pokładziki to ma małe bo tylko 2,44m x 1,22m i wątpie w te 200t/h chyba ze przy sianiu na mokro. Szczerze przyznam że przez weekend coś podobnego narysowałem, ale z trzema pokładami, 4m x 1,5m. Oparty na polskim przesiewaczu firmy z Łęczycy. Wzorowałem się też trochę na Metso :D Szczerze to zależy mi na czymś koło 100t/h co by ładowarką z łyżką 1,2m3 nadążył sypać myślę że da radę. No i taka mobilność na kołach by mi przypasowała jeszcze tylko żeby szło uczepić niskopodwoziówkę z wspomnianą ładowarką to byłbym szczęśliwy, oczywiście wszystko za ciągnikiem rolniczym by jechało.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 24 Lip 2012 20:02

200 ton to może zrobi, ale węgla kolego...
Na sucho, efektywnie piasku odsieje jakieś 20-25t - i to i tak według mnie na granicy możliwości, jeżeli tyle da radę, to jak np 0-2 będzie 50%, to nadawa na sucho jakieś 50t..
Na mokro będzie wynik lepszy, jest szansa dojść do 100, ale głowy bym za to nie dał, a nie chce mi się symulacji robic ;)
jakieś 80t powinien zrobić, ale 2,4 x 1m2 to narawdę bardzo malutko...


Zresztą widać na zdjęciach że z węgla, pytanie co jeszcze siał...
Z całym szacunkiem, ale tak nie wygląda przesiewacz po 4000mg, ten na zdjęciach widać ze w d..e dostał, pytanie na czym albo czy przebieg prawdziwy...

Widać na zdjęciu że przesiewacz na sucho, co prawda piszą że można płukać, ale ja bym przed zakupem poprosił o zademonstrowanie jak płucze, bo może być to porażka cieknąca na wszystkie strony.....

Ale generalnie na małe potrzeby się nada.. Pytanie ile trzeba na dzień dobry w tą maszynę władować...
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 24 Lip 2012 22:15

No ja też tam nie widzę instalacji natryskowej. Ale to chyba samemu idzie zrobić czy nie? Kwestia tylko doboru wydajności pompy.


A co myślisz o tym pomyśle zbudowania od podstaw na wzór tego przesiewacza ale z większym pokładem? Bo tego przerabiać to chyba nie warto.

Na początek z nową żwirownią to jakby poszło pewnie 10 ton w tygodniu to by było dobrze. Chociaż na drogę co budują 30 km odemnie widzę wożą z mojej okolicy pospółke.

Co będzie przydatne z dokumentacji złoża żeby okreslić jakie maszyny potrzebne?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 25 Lip 2012 05:11

Przesiewacz na mokro to dysze natryskowe, wyścielanie gumą wewnętrzne (piasek na mokro bardzo szybko środek wyciera), system mocowań przystosowany do poliuretnów, zamiast dolnej taśmy jest rząpie i rura na hydrocyklon lub odwadniacz.... - a to też wpływa że musi byc odpowiednia wysokość, by piasek tam trafił z rząpa grawitacyjnie!
Odpowiednio zabezpieczona konstrukcja by się nie lało na silnik i by się wogóle nigdzie nie lało, bo inaczej może być tragedia w połączneiu z prądem, i kilka mniej istotnych szczegółów...

Dobór pompy jest już potem sprawą prostą...

Co do przerobienia, to pytanie czy przesiewacz będzie stał na obszarze górniczym, bo jeśli tak to potrzebne jest CE i praktycznie nic nie można zmieniać w fabrycznej maszynie..

10t na tydzień to bardzo mało, ja bym się raczej zastanowił jaki to ma sens...
to 2 lyzki ladowarki!
Trzeba być na żwirowni cały dzień, to się koszt człwieka nawet nie wróci...


Co do dokumentacji, to nie chcę podpowiadać, bo nie mam fachowej wiedzy, jedynie do odpowiedniej instutucji zgłasza się przed nowym sezonem plan ruchu z wtszczególnionymi urządzeniami, jeżeli jest to zakład - rysunek techniczny w Auto CADie z pełnymi wymiarami...
Ale co jeszcze, to nie wiem..
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 25 Lip 2012 06:56

Maszyna ma być mobilna, bo jest mniej zachodu. a i zimą mogę nią zjechać na baze. I jak nie potrzebna na żwirowni to też, jak się też trafi usługa żeby szło łatwo się przemieścić.

Bardziej mi chodziło co zobaczyć żeby złoże określić, ale pewnie krzywa kruszywa wystarczy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 26 Lip 2012 20:40

dawidg2 napisał(a):Maszyna ma być mobilna, bo jest mniej zachodu. a i zimą mogę nią zjechać na baze. I jak nie potrzebna na żwirowni to też, jak się też trafi usługa żeby szło łatwo się przemieścić.

Bardziej mi chodziło co zobaczyć żeby złoże określić, ale pewnie krzywa kruszywa wystarczy.



Sprawdzić krzywe z każdego odwiertu, ilość odwiertów oraz gdzie były robione...
Może się okazać, że np na środku nic nie ma, a złoże jest jedynie z kraja, jak ktoś zrobi za mało odwiertów, to potem płacze z takich oszczędności...

Co do mobilności, to jak najbardziej fajnie jest mieć przes mobilny, ale to znaczy że będzie on tylko i wyłącznie na siał na sucho!!!
Na mokro nie może być mobilny!!!!
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 26 Lip 2012 20:49

Dobra zobaczę w sobotę może pojadę zobaczyć, jak jeszcze aktualne to złoże.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez dawidg2 » 25 Paź 2012 16:57

BH RUDA, a czy jest możliwość żeby 0-4mm leciało bocznym przenośnikiem, a to co powyżej 4 mm też bocznym. Czy trzeba zastosować dodatkowy taśmociąg "pryzmownik" za przesiewaczem?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Typy przesiewaczy - podstawowe różnice

Postprzez BH RUDA » 25 Paź 2012 23:34

Kolego, rozwiń to pytanie bo nie rozumiem..

Napisz proszcz cie: ilu pokladowy przesiewacz 2 albo 3 pokładowy, i co myslisz odsiewac....
Z przodu wychodzi zawsze najdrobniejsza frakcja jeżeli mowa o przes na sucho, na mokro jest oczywiscie wanna pod pokladem.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej