wibako

Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez DanielM » 09 Cze 2012 19:02

Witam wszystkich przeglądając forum doczytałem się wiadomości na temat kruszarek, mnie jednak interesuje mała kruszarka do rozdrabniania granitu, konglomeratów itp. mówiąc krótko odpadów z produkcji. W sumie jak najmniejsza aczkolwiek by zakres rozdrabniania zaczynał się od 0,5mm w górę. Panowie możecie coś poradzić bo od googli już mnie ślepia bolą czytałem szukałem i nic się sensownego nie dowiedziałem oprócz cen za te większe maszyny co mnie osobiście zwala z nóg kruszarka może być używana. Pozdrawiam wszystkich.

DanielM
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Cze 2012 18:52

Reklama

simmet

Kupię kruszarkę.

Postprzez dawidg2 » 09 Cze 2012 20:56

Kolego podstawowe pytanie ile masz ton w tygodniu/miesiącu? i jakie produkty chcesz uzyskiwać i jaką masz frakcję wejściową.

Bo możesz i takie coś kupić http://otomoto.pl/inny-K95728.html ale max 10 cm wejściowy materiał

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez BH RUDA » 10 Cze 2012 20:31

Kolego dawidg2, tu nie chodzi o zwykłą szczękę..
Makrum do tego się nie nadaje, on zrobi najmniejszy produkt 0-10, a tu chodzi o produkt 0,5mm!
Do tego potrzebne są kruszarki walcowe, do produkcji mączki wapiennej, pyłu kamiennego, lub do kruszenia piasku.
Stosowane przeważnie w kopalniach wapienia do mączki wapiennej.

Nie mam teraz zbytnio czasu więcej pisać, postaram się jutro.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez dawidg2 » 10 Cze 2012 21:19

Kolega DanielM, niech doprecyzuje bo na moje to on chce kruszyć towar od 0,5mm co dla mnie dziwne no ale niech będzie. Więc dlatego pytałem jaką frakcje chce uzyskać.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez DanielM » 15 Cze 2012 22:16

Ech chłopy dałem ciała podczas pisania postu chodzi mi o kruszywo tak od 4mm do 6mm, a przerób jak się odpadów z produkcji namnoży to jest tego troszkę ale nie aż na tony większe tłucze się młotkiem i tak 10cmm wielkość odpadu to jest już chyba największy to produkcja parapetów nie kamieniołomy coś małego zwinnego kolega dawidg2 na tą ofertę patrzyłem już.

DanielM
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Cze 2012 18:52

Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez dawidg2 » 16 Cze 2012 00:04

DanielM napisał(a):kolega dawidg2 na tą ofertę patrzyłem już.

za droga, za mała, cena za duża? czy jak? bo wg mnie odpowiednia by była.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez DanielM » 16 Cze 2012 14:46

Wielkość ok ale za drogo :) na allegro widziałem tańszą, a gabarytowo tak samo chyba gdzieś wyglądała a była za 3 tyś czy 4 jakoś tak. Foty są na googlach bo już jej nie ma strona w archiwum allegro, ale była mała czerwona taka, nie jestem pewny to samoróbka była coś mi się wydaje, nie wiem w zasadzie jak ona by poszła no ale ... no sam nie wiem, może być samoróbka, używana to dla mnie bez znaczenia.

DanielM
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Cze 2012 18:52

Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez BH RUDA » 18 Cze 2012 10:48

No i pięknie...
Tu się człowiek męczy i wymądrza, kłuci z innymi i wszystko na nic :D

A tak poważnie, ja bym Ci kolego jednak radził zostać przy technologii młotka...
Samoróbka to duuuuże ryzyko, a co jak kamień wyleci bokiem i kogoś uszkodzi/ zabije??
Może jakoś inaczej to zgniatać??? Jakoś pod wpływem nacisku??
Jak masz małą ilość, to się nie pchaj w kruszarkę.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez dawidg2 » 18 Cze 2012 14:50

Te makrum też idzie taniej dorwać ale pewnie do remontu. A ta jest po przeglądzie wymianie co trzeba było.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez DanielM » 21 Cze 2012 18:40

dawidg2 napisał(a):Te makrum też idzie taniej dorwać ale pewnie do remontu. A ta jest po przeglądzie wymianie co trzeba było.



A jest ona w stanie przerobić kruszywo na około 5mm gr.? jeśli tak to był bym zainteresowany info na jej temat obliczyliśmy że mam tu około 280 może 310 ton odpadów z wieloletniej produkcji to jest granit, konglomerat, marmury i takie tam i przybywa póki co pracownicy tłukli to na mniejsze i szło to w ziemie, a ta już nie chce przyjmować więc po troszkę można się tego pozbywać tylko ważne by kruszyła tak między 4 a 6mm to będzie ok.i tak wiadomo że jest to twardy kruszec a tak spytam da radę co? :) jak serwis tej maszynki, części zamienne? co trzeba wymieniać najszybciej itd. napisz mi jak to i owo na jej temat i jak to wygląda pozdro

DanielM
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Cze 2012 18:52

Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez dawidg2 » 21 Cze 2012 21:52

Jeśli nowa szczęka to myślę że da radę zrobić taką frakcję może troszkę większą, tu dużo zależy od tego co włożysz bo jak wielkie to potem duże kawałki wychodzą, trzeba mieszać. Do mnie przyjeżdżał usługowo kruszyć ale większą kruszarką z tej firmy to Ci powiem wszystko brała, tylko było "chrum, chrum" i ładny towar wylatywał. On tylko szczęki wymienia, jak się smaruje to się nic nie dzieje. bo tam wolne obroty to jakoś idzie.

Do takiej frakcji 4-6 to się używa stożkowej ale w tych pieniądzach nic ciekawego niema. Patrzę obserwuje bo sam myślałem o kruszeniu tzn wciąż myślę.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Kupię kruszarkę - doradźcie jaką

Postprzez Kazik40 » 18 Sie 2012 19:05

Witam
Kupiłem taką kruszarkę szczękową w zeszłym roku szczelina 6-30mm max który na nią wchodzi to 180mm , kruszę na niej kamień polny przekruszyłem narazie na niej nie dużo ok 1000 ton maszyna chodzi nic sie znią złego nie dzieje
poniżej link do filmiku firmy od której kupiłem kruszarkę.
http://www.youtube.com/watch?v=BaQCZGtFVyU
pozdrawiam

Kazik40
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 18 Sie 2012 18:47

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej