wibako

Zmiana wibratorów w przesiewaczu?

Zmiana wibratorów w przesiewaczu?

Postprzez drillk » 19 Lip 2012 09:17

Marka i model maszyny: wyrób rzemieślniczy
Rok produkcji: 2012

witam wszystkich a zarazem mam pytanie do wszystkich którzy siedzą odrobinę w temacie przesiewaczy--- otóż krótko - posiadam przesiewacz wibracyjny kaskadowy , wykonany moim zdaniem solidnie przez rzemieślnika / ale bez napędu czyli bez wibratorów/----o wym. skrzyni 1,3 mb x 3,6 mb waga 980 kg kąt nachylenia 22 stopnie przesiewacz ten miał przesiewać odpady zmieszane czyli generalnie piasek żużel kamienie papier itd +- nadawa coś jakby z kubła domowego na śmieci, nie stać mnie na kupno nowych /cena ok 9000 zł /szt / wibratorów których potrzebuję szt 2 o parametrach Moc -2,2 - 3,2 KW ---ok 1000 obrotów na minutę ---fc-- czyli siła wymuszająca 4500 kg tj. ok 45 KN. Przebadałem rynek wtórny aukcje, prywatne ogłoszenia, itd są albo dużo większe lub dużo mniejsze i teraz najwazniejsze czy??? jeżeli zastosowałbym 4 szt wibratory załóżmy?,/ ponieważ jest parę ofert / 1,6 KW, 950 obrotów / min. i około --- siła wymuszająca czyli FC 2200 kg ---czyli inaczej zamiast 2 wibratorów to 4 wibratory przy czym suma parametrów tych czterech dałaby sumę parametrów potrzebnych 2 szt czy byłoby prawie to samo? podobnie??? czy???? ...za podpowiedzi i odpowiedzi a może ktoś ma inne pomysł i podpowie dziękuję z poważaniem w. dolnośląskie
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 19 Lip 2012 19:32, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Poprawiony tytuł!

drillk
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Lip 2012 08:44

Maszyna: Mecalac 11 CX , przesiewacz wibracyjny kaskadowy i inne


Reklama

simmet

przesiewacz

Postprzez dawidg2 » 19 Lip 2012 15:43

http://www.pkt.pl/s/kargowa/100233866/s ... atory.html zadzwoń do tej firmy i spytaj czy jakiegoś niema.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zmiana wibratorów w przesiewaczu?

Postprzez Emir GLOBAL_TECH » 23 Sie 2012 22:16

:) Witam Cię Kolego!
9.000,00 zł za 2 sztuki to dużo kasy. Prześlę Tobie ofertę na 2 szt. niemieckiego producenta Friedrich. Amplitudę drgań myślę, że można przyjąć około 5-7 mm. Oprócz siły wymuszającej ważnym parametrem jest Moment pracy elektrowibratora. Żaden z użytkowników na to nie zwraca uwagi . 4 elektrowibratory nie mają sensu i nie zdadzą sie w tym temacie. Zapraszam na priv.

Pozdrawiam
:)

Emir GLOBAL_TECH
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 23 Sie 2012 21:45

Maszyna: SOTRES,PORTAFIL,Friedrich


Re: Zmiana wibratorów w przesiewaczu?

Postprzez drillk » 23 Paź 2012 10:16

witam dziękuję za odpowiedz/podpowiedz, prawdą jest że po wysłaniu zapytania na forum długi czas nikt nie odpowiadał, więc temat na forum int. odpuściłem, jednak powtórnie zacząłem szukać odpowiedzi na int i jednak cośkolwiek przyszło w związku z powyższym jeżeli? temat jest aktualny proszę o przesłanie jakichkolwiek materiałów info dot wibratorów Friedriech - będę b wdzięczny z poważaniem... PS B. proszę o oświecenie mnie co? znaczy parametr MOMENT PRACY wibratora

drillk
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Lip 2012 08:44

Maszyna: Mecalac 11 CX , przesiewacz wibracyjny kaskadowy i inne


Zmiana wibratorów w przesiewaczu?

Postprzez BH RUDA » 23 Paź 2012 22:19

to zwyczajnie znaczy że wszystkie wibratory pracują tak samo, są skoordynowane..
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Zmiana wibratorów w przesiewaczu?

Postprzez Emir GLOBAL_TECH » 04 Lis 2012 21:46

BH RUDA napisał(a):to zwyczajnie znaczy że wszystkie wibratory pracują tak samo, są skoordynowane..

Witam!

Panie BH RUDA to co Pan napisał to oznacza, że wibratory się synchronizują :) A moment pracy jest to parametr mechaniczny elektrowibratora i zależy od ustawień mas wibrujących. Parametr ten wpływa bezpośrednio na amplitudę drgań całego przesiewacza.
Pan z BH RUDA powinien to wiedzieć.

Proszę o kontakt na priv w sprawie elektrowibratorów.

Pozdrawiam serdecznie.

Emir GLOBAL_TECH
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 23 Sie 2012 21:45

Maszyna: SOTRES,PORTAFIL,Friedrich


Zmiana wibratorów w przesiewaczu?

Postprzez mechanior » 14 Lis 2013 21:51

Emir GLOBAL_TECH napisał(a):Proszę o kontakt na priv w sprawie elektrowibratorów.


to FORUM MASZYN BUDOWLANYCH na którym rozwiązujemy problemy techniczne JAWNIE
to nie portal randkowy, tutaj nie zapraszamy się na priv tylko piszemy co wiemy
jak się to komuś nie podoba to nie musi tutaj oferować swoich towarów

ERUM, co ty k.... wypisujesz?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej