wibako

pompa wody i cisnieie

pompa wody i cisnieie

Postprzez pprzestrzelski » 19 Sie 2012 23:43

Witam
Koledzy może ktoś posiada fachową wiedze jakie powinno być cisnienie wody na dyszch natryskowych?
Drugie pytanie - jakiej wydajności pompa 120 dysz 5mm srednica odległość od stawu 50 róznica wysokośći miedzy pompą a najwyższym punktem przesiewacza 10m i czy te dysze 5mm nie są za małe.
Pozdrawiam

pprzestrzelski
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 17 Paź 2009 15:40
  • Miejscowość: Łomża
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

pompa wody i cisnieie

Postprzez BH RUDA » 20 Sie 2012 14:21

Cisnienie na przesiewacz 3 bary, a najlepiej żeby było 4.

Wydajność pompy nie określa się biorąc pod uwagę ilość dysz, ale wielkość przesiewacza i jaka aplikacja..
Czy to np 5 x 1,5 czy większy, 2 czy 3 pokłady...
Czy matriał bardzo zagliniony czy nie???
Sam piasek czy żwir cz może coś innego?

Oczywiście, im więcej wody tym lepiej, ale musi być tyle by dobrze wypłukać kruszywo, i rówoncześnie by urządzenie odbierające wodę z piach było w stanie je przyjąć (hydrocyklon, ewentualnie.. odwadniacz)
Na 100t kruszywa spokojnie może być 100m3, ale i 150m3 nie zaszkodzi....
Więc jeżeli znasz krzywą przesiewu nadawy, typ nadawy i wielkość sit oraz jakie sita będą założone lub jakie będą produkty, łatwo można policzyć wydaność...

A to jaki typ pompy to już dobiera dostawca uwzględniając różnicę wysokości i odległość, ale to Ty mu kolego musisz podać ciśnienie na dysze oraz ilośc wody na godzinę
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


pompa wody i cisnieie

Postprzez pprzestrzelski » 20 Sie 2012 19:18

Czyli moje max 2 bary jest przyczyną niewypłukanego kruszywa
przesiewacz jest 3 pokładowy mobilny McClosky 190 sita stalowe 6,5x1,45 produkty 16+/8-16/2-8/0-2 nadawa tylko pospółka krzywej przesiewu brak, bywa zagliniona w ilość maksymalnej jaką uda sie uzyskać - 120-180 t. odwadniacz duzy symbolu nie pamietam ani też wydajności - duży podwójne koło i dwie wstęgi no i pompa na dieslu deutza ok 85km wydajność 2,5 m3 podnoszenie 16m .

Wniosek z tego taki że muszę zmienić pompę tylko na jaką chodzi mi konkretnie jakiego producenta no i o jakich parametrach tak żeby handlowiec nie wepchnoł mi czegoś co nie zda mi egzaminu i czy jak już ją zmienie podniosę ciśnienie to też bede mógł zwiekszyć nadawę ?

pprzestrzelski
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 17 Paź 2009 15:40
  • Miejscowość: Łomża
  • Pochwały: 2

pompa wody i cisnieie

Postprzez BH RUDA » 20 Sie 2012 19:46

No to do takiej wydajności, ja bym spokojnie:

- zakupił pouliretany, przynajmniej na 0/2mm, a najlepiej na całość, bo te stalowe będziesz kolego wymieniał co 2-3 miesiące, jak nie wcześniej... A jak ciśnienie wzrośnie, to o wiele wcześniej!!!

- załatwił pompę 4 bary i wydajność 300m3

- oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał że wymieniłbym odwadniacz na hydrocyklon... Polecam się nad tym zastanowić, idź do stawu gdzie ucieka Ci brudna woda i sam zobacz ile tracisz towaru...
Dużo o tym się tu rozpisałem, więc nie chce mi się powtarzać: http://bh-ruda.pl/cde/hydrocyklon-cde-w ... e-evo-wash


A co do pompy:
Ta pompa na 150m3 na godz przy takiej wydajności nadawy i zaglinieniu to cienko... stanowczo za mało!
Jest sporo dobrych pomp produkowanych w Polsce, które są dobre i się sprawdzają na kopalniach...
Nie chce tu polecać żadnej marki ani pisać o cenach, jak chcesz to mogę ci napisać na pv, ale to wydatek do przełknięcia...
To powinno pomóc: http://www.polskiepompy.pl/index.php?op ... &Itemid=43

Parametry znasz:
Q = 300 m3/h
Ciśnienie końcowe: HT = 3,0 atm
Prędkość przepływu do v=2,0 m/s.
Średnica wewnętrzna do Ø 284 mm
Wysokośc podnoszenia do 15m z uwzględnieniem odległożci 60m.


Dzwoń i proś o oferty i tyle ;)
Powodzenia

Autor postu otrzymał pochwałę
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


pompa wody i cisnieie

Postprzez pprzestrzelski » 20 Sie 2012 20:04

Przedewszystkim dzieki kolego za bezinteresowną pomoc.

Poliuretany posiadam ale nie uzywam nie sprawdzają mi sie.Przy poprzecznym naciągu robi się coś w rodzaju łuku (srodek do góry boki w dole) materiał automatycznie zjeżdża mi na boki gdzie sito nie jest porowate i nie filtruje co za tym idzie jeszcze gorzej materiał wypłukany. Robi sie coś w rodzaju cieku brudnej wody i materiału który bezposrednio trafia w tasmociąg. Myslałem nad czym w rodzaju kierowniczek które kierowałyby materiał ku srodkowi. Na stalowych tego problemu brak.
Hydrocyklon fajne rozwiązanie ale też i kosztownie w zakupie jak i eksploatacji a u nas piasek 0-2 jest traktowany prawie jako odpad. Wartość ma kamien jakikolwiek.
Pompę muszę tak dobrać żebym ją mógł napedzić już posiadanym dieslem. Przedzwonie popytam poprosze o ofertę bo brudny towar nie znajdzie klienta a przy lepszej pompie bede też, tak zakładam zwiekszyć nadawę a paliwo te same czyli rentowność większa:)

pprzestrzelski
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 17 Paź 2009 15:40
  • Miejscowość: Łomża
  • Pochwały: 2

pompa wody i cisnieie

Postprzez BH RUDA » 21 Sie 2012 11:20

Przy wyższym ciśnieniu stalówki zwyczajnie mogą nie wytrzymać, przydały by się PU..

Ja tam w okolicy mam swoje hydrocyklony pracujące, ale fakt że wszstkie są do piasku łamanego, choć przetważają też przy okazji naturalny..

Taka pompa elektryczna na 300m3 to bedzie okolo 45kW..
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


pompa wody i cisnieie

Postprzez pprzestrzelski » 21 Sie 2012 16:08

tak sie zastanawiam bo mam taką starą górniczą pompę elektryczną o wydatku 2,5 m3/min wysokość podnoszenia ma az 72m nie wiem czy dobrze kalkuluje słup wody 10m to 1 bar czyli moja pompa powinna dać 6 barów na przesiewaczu(-10m).
Czy istotniejszą rolę odgrywa cisnienie pompy czy raczej jej wydatek a może obie są równie ważne. Krótko mówiąc czy warto ją podłączyć sprawdzić czy szkoda zachodu i dać se spokój?
Zapytana do producentów z linku wysłałem czekam na odpowiedz :)

pprzestrzelski
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 17 Paź 2009 15:40
  • Miejscowość: Łomża
  • Pochwały: 2

pompa wody i cisnieie

Postprzez BH RUDA » 21 Sie 2012 21:50

Pytanie, czy 6 barów to troszkę nie za dużo???
W najgorszym razie sita się rozerwią albo coś rozsadzi ;) Ale może nic się nie stanie..
Do odważnych świat należy

I ciśnienie jest ważne i ilość wody, im więcej wody tym lepiej...
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


pompa wody i cisnieie

Postprzez pprzestrzelski » 22 Sie 2012 07:10

to jest stara pompa rocznik 79 ktora ma tyle teoretycznie mysle ze w praktyce bedzie miała moze około 3,5 tylko jeszcze jeden problem sie z tym wiąże. Czy agregat 110 kW wystartuje motor 55 kW ?
A najważniejszą rzeczą która przemawia za moją pompą jest koszt = 0 :)
I taka sugestia czy wydatek pompy nie jest tłumiony przez ciśnienie to znaczy czy jak pompa ma uzyskać 3 bary na przesiewaczu to faktyczny pobór wody wyniesie połowe jej wydatku z tabliczki ?

pprzestrzelski
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 17 Paź 2009 15:40
  • Miejscowość: Łomża
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej