wibako

Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Postprzez rypacz » 29 Lis 2012 22:41

Witam serdecznie forumowiczów!

Kieruje pytanie do Was o przedsiębiorstwo Makrusz S.A. Jest to polski producent. Firma prowadzi działalność na niszowym rynku maszyn kruszących i przesiewających specjalnie przystosowanych do nietypowych zastosowań i potrzeb technologicznych.
Poniżej link do strony internetowej:
http://makrusz.com.pl/
Otóż czy miał ktoś przyjemność współpracować z tą firmą w dziedzinie handlu, bądź co ważniejsze miał styczność z produktami tej marki (pracował, bądź widział na żywo jakość wykonania). Bardzo proszę o wsparcie, opinie, porady.

Pozdrawiam

rypacz
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 14 Cze 2012 15:09
  • Miejscowość: Lgota Wielka/k. Radomska
  • Pochwały: 1

Maszyna: volvo ew 160, volvo ec 210


Reklama

simmet

Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty

Postprzez dawidg2 » 29 Lis 2012 22:51

Dość tanie to chyba one nie są. Chodzi mi o kruszarki. Ale mają dość ciekawą ofertę, napewno oferują coś innego niż zachodnie marki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Postprzez rypacz » 04 Gru 2012 04:30

Cenowo maszyny stoją taniej niż przodujące zachodnie marki w tej dziedzinie budowlanki, niemniej jest to droga inwestycja, oraz długi czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia. maszyny wyglądają ciekawie na zdjęciach, dość zgrabnie i nowocześni się prezentują na tle innych. Przedsiębiorstwo Makrusz stale się rozwija, korzysta z dofinansowania z unii, lecz wciąż mało tych maszyn na naszym rynku stąd moje pytanie jak sprawdzają się w pracy oraz jaką wizytówkę sobie utarły wśród użytkowników?
Rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne niewiele odbiegają od zachodnich. schemat działania jest podobny, jak zawsze decydują detale, jakość wykonania i żywe spotkanie z ciężką pracą.
Jeśli miałby ktoś kontakt z maszyną niech wyrazi swoje odczucia, bądź nagra krótki reportaż z placu budowy.

rypacz
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 14 Cze 2012 15:09
  • Miejscowość: Lgota Wielka/k. Radomska
  • Pochwały: 1

Maszyna: volvo ew 160, volvo ec 210


Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Postprzez Doosan » 05 Gru 2012 22:11

Prawda jest taka ze ta firma na rynku sie praktycznie nie liczy.

Jeżeli kolego jak sam piszesz nie znasz sie na kruszarkach, to nie rozumiem jak możesz potem pisać ze te maszyny nie dość ze sie nowocześnie prezentują na tle innych (co ma wygląd do pracy na kopalni? kruszarka ma chodzić i kruszyć i sie nie psuć) to jeszcze że technologicznie i konstrukcyjnie niewiele odbiegają od zachodnich...

To tak, jakby powiedzieć - z całym moim wielkim szacunkiem jakim mam do HSW, ze Ł34 praktycznie niczym nie odbiega od ładowarek Cata czy Volvo... Tylko kilka drobnych szczegółów je różni, zasada działania ta sama…

A kruszarka to urządzenie nieporównywalnie bardziej skomplikowane i potrzeba dziesiątków lat i setek czy nawet tysięcy wyprodukowanych maszyn, by sobie wyrobić markę i zaufanie ludzi.. Wypróbować w praktyce wszystkie błędy i ulepszać i potem jeszcze ulepszać..
A oni działają od 12 lat..

Jak ktoś zobaczy na ich stronie ten wynalazek, kruszarka z ramieniem od koparko - ładowarki, to już widać co to za innowacja...
To jest pewnie tak super przydatna innowacja, jak ramie od koparko - ładowarki zamontowane w walcu...
Jakoś nie widziałem, żeby jakaś zachodnia marka coś takiego miało, gdyby był sens to pewnie to byłby już dawno standard.. Ale pewnie dzięki temu dostali dotację..

Ja zjechałem w swoim życiu kilkaset zakładów w Polsce, i kamieniołomy na dolnym Śląsku, Śląsku, Świętokrzyskim czy Małopolsce ale i żwirownie na całej północy…
I wszystkie te kopalnie dzielą się na tych, którzy się w wynalazki nie bawią, bo idą w jakość, niezawodność, wydajność i kontrakty i rozwój, no i na tych, którzy tego typu maszyny kochają, a często sami sobie takie robią i mają z tego frajdę..

1000-metrowy rów możesz wykopać i Catem 428 czy 3cxem w kilka dni, ale możesz i ostrówkiem w kilka tygodni..

Ale generalnie jak już coś - to te maszyny pracują raczej na mniejszych żwirowniach niż na dużych zakładach.
No i jeszcze pytanie jak z serwisem, częściami, gwarancją itp., ale tego nie wiem… Ale na pewno stwierdzenie że prawie to samo co zachodnie to grube pojechanie po bandzie…

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Re: Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Postprzez Muniek » 06 Gru 2012 08:05

Witam

Jest kilka firm w Polsce takich jak makrusz , troche poszukałem w necie i znalazłem kilka opini na ich temat .

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,85539

Muniek
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Gru 2012 08:03

Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Postprzez mechanior » 23 Gru 2012 02:08

dobre...
nagonka czy prawda?

Anonimowy - 2011-01-30 10:21:04
Bylem w tej firmie na rozmowie ok 2 tyg temu. Pierwsze co zwrocilo moja uwage to dojscie do zakladu, Droga pelna kałuż, blota, dokola rozpadajace sie domki, w koncu znalazlem dwa obiekty. Jeden z nowoczesna zabudowa a drugi przypominal opuszczona szope. Jak sie domyslacie szopa to Makrusz... Firme stanowi hala produkcyjna polaczona z zapleczem biurowym. Poszedlem do sekretariatu, zastalaem tam starsza pania w wieku przed emerytalnym, ktora po chwili zaprowadzila mnie do pana prezesa. Rozmowa przebiegla w milej atmosferze, zauwazylem ze moje kwalifikacje odpowiadaja pracodawcy, jednak na koncu straszy pan zabil mnie pytaniem po ktorym nie wiedzialem co zrobic...Moj przyszly pracodawca zapytal sie czy mam laptopa z oprogramowaniem do projektowania, czy mam na nim AutoCADa i Inventora. Powiedzial, ze nie ma dla mnie przygotowanego stanowiska komputerowego. Komputer jest bardzo drogi i dlatego pyta sie o przyniesienia prywatnego komputera z lewym oprogramowaniem...Nie wiedzialem, czy strzelic bekse, czy uciekac stamtad bez slowa...To firma krzak, sloma wystaje z butow wlascicielom, juz wiecej tam nie pojde na jakakolwiek rozmowe kwalifikacyjna...Ciekawe czy musialbym przyniesc swoje krzeslo...

dzieki Bogu niedoszły pracownik - 2011-02-10 17:20:25
masz w zupełności racje, też tam byłem i już na pewno tam nie wróce, z tego co słyszałem nie płacą kooperantom a warunki pracy to horror, bo trudno te pakamery nazwać pomieszczeniami biurowymi.Tam chyba tej stodole to są chyba sami desperaci lub koneserzy, Wielki szacunek dla tych ludzi za odwagę i poświęcenie

kooperant - 2011-02-12 20:20:08
dostarczałem kiedyś towar do tego krzaka ale już przestałem być ich sponsorem. Nie płacą za faktury po klika miesięcy tylko jak się dzwoniło to się słyszało że nie ma na razie czasu na przelewy a jak się było nachalnym to usłyszysz że jesteś oszustem i złodziejem.Czas najwyższy może ich wpisać do Krajowego Rejestru Dłużników to może nauczą się że rachunki się płaci. Nie polecam współpracy z nimi chyba że chcecie być ich sponsorem

klient - 2011-02-27 21:12:35
kupiłem kiedyś u nich ale stanowczo odradzam tam zakupy.Rozwiązania mają z epoki kamienia a kasę chcą jak za promy kosmiczne.ten dziadek Flinston co tam jest ożywia się tylko na słowo kasa
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Postprzez peckiel » 23 Gru 2012 10:42

Hehehe mechanior a skąd żeś to wykopał? Ale opinie mają zajebistą.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Postprzez mechanior » 23 Gru 2012 16:40

zajrzałem do linka z postu wyżej...
zastanawiam się czy to mistyfikacja czy prawda bo opinie są takie dziwnie podobne jakby je napisała jedna osoba, narazili się komuś? niezadowolony pracownik? urażony klient? czy konkurencja...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Makrusz- przedsiębiorstwo, produkty - opinie?

Postprzez peckiel » 23 Gru 2012 16:43

No właśnie czytałem i tak się zastanawiałem. W każdej wypowiedzi pojawia się motyw o budynkach biurowych. I cały czas temat dziadka-prezesa. Może ktoś dostarczył towar, spóźnili się z zapłatą faktury i ktoś się mści przez internet.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej