wibako

Przesiewacz bębnowy

Przesiewacz bębnowy

Postprzez filipo » 22 Gru 2012 13:06

Jaką firmę polecacie w kwocie do 100 000 euro netto? Tylko nowy, zależy mi na wydajności około 100m3/h przy sianiu ziemi sito 25mm. Mam na oku http://www.komptech.com/en/products/sep ... primus.htm
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Reklama

simmet

Przesiewacz bębnowy

Postprzez BH RUDA » 23 Gru 2012 13:15

Jak 25mm to całkiem spore sitko.
Będziesz w takim razie kolego produkował ziemię 0-20mm i 20+mm, o to Ci chodzi?
Czasem nie powinieneś mieć mniejszego sitka???
100m3 to całkiem dużo, to jakieś 165 - 175t/h.
Czy jest to realne do zrobienia: wszystko zależy czy ziemia wilgotna czy nie, czy zwiera w sobie glinę...
Jak będzie wilgotna i jeszcze trochę gliny, to nie zrobisz tyle, ale jak lepsza to może by się dało...

Zastanów się na początku, czy będziesz często się przemieszczał.
Jeżeli będziesz siał co tydzień – dwa w innym miejscu, to diesel na kołach lub gąsienicach, a jak w jednym cały czas, to tylko electric. I bez kółek i gąsienic, bo to tylko dodatkowe koszty.
Koszy produkcji na prądzie będą kilka razy mniejsze niż na oleju.

Co do tej maszyny, to kwestia dostępności części serwisu, może się mylę, ale ta marka raczej w Polsce nie występuje (ale na bębnowych się mniej znam, może istnieje jakiś dealer), co będzie z gwarancją, kto Ci będzie to naprawiał, itp.?

Ja wiem że my mamy w ofercie przesiewacze bębnowe Edga, jak chcesz możesz sobie coś poczytać:
http://www.bh-ruda.pl/edge/produkty/prz ... ze-bebnowe

Wesołych Świąt.
Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz.
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Re: Przesiewacz bębnowy

Postprzez filipo » 24 Gru 2012 13:10

Mam przesiewacz bębnowy na podwozi tandem, sito 25mm jest wystarczające poniżej drastycznie spada sprawność przy wilgotnej ziemi. Wszystko powyżej 25 mm to odpad głównie patyki z torfu, kamienie, drobne śmieci jak się trafią. Ja sieję w granicach 60-70m3/h dla nowszej maszyny 100m3/h to chyba żaden wyczyn, zależy mi na możliwości regulacji nadawy. Podwozie musi być tandem nie naczepa, choć chciałbym również wiedzieć jaka jest różnica w cenie między stacjonarnym a mobilnym. Ja pracuję na agregacie moja maszyna to electric, ale niestety magazyn nie jest strzeżony i dosyć daleko od zabudowań w sezonie dla siebie sieję min. raz na tydzień muszę przyprowadzić i zabrać maszynę. Komptech ma swojego dealera zainteresowałem się Nimi bo na studiach często widziałem ich maszyny na sortowniach odpadów, serwis zapewniają nawet ceny są całkiem ok. Może ktoś z kolegów pracuje na Doppstadt??
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej