wibako

Jakie sita do przesiewacza?

Jakie sita do przesiewacza?

Postprzez grom1717 » 03 Maj 2013 18:27

Marka i model maszyny: Łęczyca WPB 821 t

Witam, kupiłem przesiewacz stacjonarny Łęczyca WPB 821t, moglibyście powiedzieć jaki rodzaj sit najlepiej zastosować? Nie chodzi mi o wielkość oczka bo to sprawa indywidualna, ale u wielu producentów sit zauważyłem, że oferują sita o różnej konstrukcji, technologii np. Sito plecione kwadratowe jednokarbowe. Jaka powinna być optymalna średnica drutu do danej frakcji. No i czy ten przesiewacz to dobry zakup? Będę go stosował do materiału gliniastego jak i nie, do kruszywa także interesują mnie frakcje 0-10 0-20 0-31,5 0-63.
Ostatnio edytowany przez grom1717, 03 Maj 2013 20:21, edytowano w sumie 1 raz

grom1717
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Jakie sita do przesiewacza

Postprzez BH RUDA » 03 Maj 2013 19:12

Jeżeli masz zamiar płukać (a zakładam że tak)
Poliuretan 2mm i 3mm
Drut 33 i 35mm

Ale powodzenia z produkcją 0/1mm
Chyba że myślisz o 2-5t/h albo masz taką krzywą że 90-95% kończy się na 0/2 z tego 0/1 to polowa.
Ale w takim razie niema mowy o 2/31 i 31/63.

Zresztą, zadaj pytanie jeszcze raz, bo nie możesz równocześnie produkować i 0/1 i 0/2 i 0/31 i 0/63 tym bardziej że przesiewacz jest 2 pokładowy.
Więc zastanów się co chcesz robić, może masz jakąś krzywą przesiewy – każde złoże ma dokumentację, to bardzo pomaga.

Trochę gliny to znaczy ile % i jaka nadawa: czy jakiś dolomit / wapień czy pospóła?

Autor postu otrzymał pochwałę
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Jakie sita do przesiewacza?

Postprzez grom1717 » 03 Maj 2013 20:09

Przesiewacz nie będzie stałą częścią jakiejś linii,

Będę przesiewał to co makrum 40.15 mi przekruszy z otoczaków na 0 - 31,5 - 63, mam parę tyś. ton piasku wiślanego, będę chciał odsiać z tego drobne kamienie do 1cm (0,1 zle napisałem chodziło mi o 1cm, 0,2 -> 2cm) w najbliższym czasie będę przesiewał także pospółkę, nie mam żadnej dokumentacji bo na razie nie otworzyłem jeszcze żwirowni.

Najbardziej chodzi mi o to jaki rodzaj sita stosuje się do takich przesiewaczy. Nie jest to pokład 1m x 1m i nie chce wydać kasiory żeby mi się to pogięło :). Sita zależnie czy sortuje kruszywo czy pospółkę będę wymieniał, nie jest to chyba aż tak wielka operacja :wink: , nie mam aż takiej działalności że idzie mi to dzień i noc :P Płukać na razie nie zamierzam.

grom1717
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej