wibako

Jaki smar do przesiewacza?

Jaki smar do przesiewacza?

Postprzez grom1717 » 02 Sie 2013 14:11

pprzestrzelski napisał(a):przedewszystkim kup bardzo dobry smar do łożysk


Zrobiłem swój przesiewacz Łęczyca WPB 821T. Pochodził parę godzin i zaczął się topic smar. Całe łożysko było gorące. Żadnych luzów nie było, bo sprawdzałem (maszyna po odbudowie) wiec prawdopodobnie albo smar był lipny albo było go za mało.

Moje pytanie: czy to ma być smar na wysoka temp czy zwykły?
Jak zwykły to pewnie za słabo było posmarowane.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 03 Sie 2013 17:34, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków.

grom1717
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Jaki smar do przesiewacza?

Postprzez dawidg2 » 02 Sie 2013 18:26

Kup Alwarię, dasz za tubkę z kilkanaście złotych, a smar się nie robi twardy od temperatury.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaki smar do przesiewacza?

Postprzez grom1717 » 03 Sie 2013 22:45

Mógłbyś dać przykładowego linka do tego produktu? Alwaria niewiele mi mówi :). Na razie nasmarowane jest na smarem do młota hydraulicznego, na wys temp. Zobaczymy jak to będzie, bo jeszcze na tym nie chodził. Poprzedni użytkownik zostawił własnie taki wyschnięty, twardy smar koleś od którego to kupiłem nie zadał sobie wiele trudu żeby to wyczyścić.
A to, że zostawione są fabrycznie otwory, ale nie na kalamitki, gdzie wylatuje smar to normalne? Bo cała ściana jest ochlapana w smarze, a on tez wylatuje gdzieś w łożysku chyba.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 04 Sie 2013 09:47, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków.

grom1717
Pomocnik operatora


Jaki smar do przesiewacza?

Postprzez dawidg2 » 03 Sie 2013 23:50

nie mogę znaleźć teraz. Ja go stosuje do łożysk w maszynach, bardzo obciążone. Niektóre nawet na olej przerabiałem bo smar też nie dawał rady.

Gdzie te otwory? do góry obudowy łożyska?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Jaki smar do przesiewacza?

Postprzez grom1717 » 04 Sie 2013 11:59

2 kalamitki są na zewnątrz i do góry i to jest ok, a te otwory są w środku przesiewacza i od dołu łożyska, nimi wylatuje nadmiar smaru.

Smarować go codziennie czy częściej np. co 3h użytkowania?

Jak dam rade się tam dostać to wstawię jakieś zdjęcia bo nic do głowy mi nie przychodzi po co to jest.

Edit:
Już pewien znajomy mi doradził. Smar na wys. temp., Silnik za szybki mam, ma jakieś 1450 obr., a powinno być 800-1000obr. tamte otwory to chyba na nadmiar smaru, a ten ciekł bo się to wszystko rozgrzewało. Smarować każdego dnia powiedział. Przepraszam, że nie odpisywałem tyle czasu ale dopiero dziś mam na to siłę i czas.

grom1717
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej