Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Extec

30 Lis 2014 22:31

Witam mam pytanie odnośnie silnika w extecu 5000 turbo wiem ze jest to silnik deutza chłodzony cieczą ale czy ten silnik posiada świece żarowe? w jaki sposób uruchomić go w mroźne dni?

Extec

30 Lis 2014 22:34

Jak sprawny Deutz to pali bez problemu.

Extec

30 Lis 2014 23:14

Szczerze mówiąc to nie wiem czy Extec w ogóle ma opcję grzania świec. Na panelu nie ma diody, która by sygnalizowała grzanie świec, a stacyjka nie ma położenia do grzania świec. Nie paliłem swojego przy temperaturze niższej niż +5 więc nie powiem. Przy tej temperaturze palił elegancko.
Ten silnik ogólnie ma świece, pod pokrywą zaworów.

Re: Extec

01 Gru 2014 22:22

Witam .
Najlepiej wymienić na zimę filtry paliwa plus separator i wyczyścić zbiornik paliwa,w duże mrozy omijam separator paliwa .Dwa Exteki S3 chodzą jak zegarki dzień w dzień szósty rok. Pozdrawiam.

Re: Extec

02 Gru 2014 09:31

Ten silnik jak wszystko sprawne pali bez świec do –10 -15°C. Podejdź do silnika i zobacz czy przy gumowych zaślepkach dekla pokrywy zaworowej, Samym środkiem wychodzi cienki biały przewód od świecy czy tez masz tylko dziurkę na przewód, a wtedy świecy brak. Przez tą zaślepkę przechodzi przewód wtryskowy i powrotny paliwa. Odpowiednio z lewej i prawej strony.
W razie braku zawsze można świece dołożyć. W głowicy są zaślepione nagwintowane otwory do tego celu.

Extec

01 Sty 2015 15:47

Witam ponownie jest to silnik Deutz BF4M1012C czasami pali od pierwszego strzału nawet gdy było -15 lecz pochodził około 2 min i dosłownie "umarł" ponownie aby go uruchomić trzeba go kręcić i kręcić najlepiej jeszcze podpompować paliwo tz.gruszką którą zamontowałem na przewodzie za separatorem.
Filtr paliwa nowy paliwo podane z bańki pominięty separator i dalej nic jak już odpali to na około minutę i koniec powrót drożny.
Odkręciłem przewód przy wtryskiwaczu i nie dochodzi paliwo czy ta pompka napędzana paskiem klinowym musi wytworzyć dane ciśnienie na listwie aby poszło ciśnienie na wtryskiwacze?

Extec

01 Sty 2015 17:10

Tak musi wytworzyć ciśnienie i zdemontuj tą gruszkę bo to proszenie się o kłopoty. Jeżeli już się ich nie nabawiłeś. Jak palisz z bańki to się nie dziwię że gasnie po minucie czy dwóch.

Extec

01 Sty 2015 22:03

Bez różnicy czy odpali z banki czy z oryginalnego zbiornika efekt ten sam gaśnie po około minucie.
Dlaczego twierdzisz,że gruszka może zaszkodzić?

Re: Extec

01 Sty 2015 23:22

A dlaczego ty nie zapoznałeś się z dokumentacją techniczną i warunkami zabudowy silnika?
Silnik gaśnie po minucie, bo zbiornik nie spełnia warunków zabudowy, masz zatarty wtryskiwacz lub nieszczelność w układzie. Zakładaj manometr na magistrali i referuj. Zdemontuj też cewkę gaszenia, bo też może bruździć.

Zapaznaj sięz tym tematem.
viewtopic.php?f=72&t=25908&hilit=deutz

Extec

02 Sty 2015 21:09

Dzisiaj zapalił pięć razy zakręcil i chodził później palił od pierwszego strzałau.Także czy można wykluczyc pompkę paliwowa?
Czy wystarczy odpiac kable od cewki?

Re: Extec

02 Sty 2015 22:24

Musisz cewkę wyjąć.
Wyślij odpowiedź