wibako

kruszarka szczekowa plus przesiewacz???

kruszarka szczekowa plus przesiewacz???

Postprzez am1980 » 26 Lut 2015 23:47

Witajcie Panowie. Chwilę temu zarejestrowałem się na kopaczce. Poszukuję rad i wskazówek odnośnie mojej sytuacji.
Otoż posiadam maszyny takie jak w profilu oraz żwirownie. Z wyburzeń zgromadziłem spore ilości betonów (zbrojonych i niezbrojonych), cegły, kamieni itp. Chciałbym to wykorzystać i myśle, ze dobrym kierunkiem będzie produkcja kruszyw. Myślę o zakupie kruszarki szczękowej i przesiewacza.

Pytania:
1. Czy puszczając materiał na kruszarkę szczękową, a następnie rozsiewając przekrusz z kruszarki na kilka frakcji i kolejno mieszając te uzyskane frakcje w odpowiednich proporcjach da się uzyskać kruszywo łamane 0-31,5 o krzywej uziarnienia dla podbudów drogowych? Oczywiście materiał uzyskany z kruszarki powyżej 31,5 po przesianiu trafi do niej spowrotem.
2. Czy kruszywo betonowe nadaje sie pod asfalty albo nawierzchnie z kostki brukowej?
3. Słyszałem, że dobrym sposobem na mieszanie kamienia łamanego ze żwirem w celu uzyskania odpowiedniej krzywej uziarnienia jest mieszanie w kruszarce poprzez zasypywanie materiałów w odpowiednich proporcjach. Co o tym sadzicie?
4. Może ktoś ma jakieś inne wizje/pomysły co do zakupu maszyn/kierunku rozwoju w mojej sytuacji?

Będę wdzięczny za każdą wypowiedz.
Dzieki
Arek
Ostatnio edytowany przez am1980, 27 Lut 2015 00:06, edytowano w sumie 1 raz

am1980
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Lut 2015 22:40
  • Miejscowość: Gorzów

Maszyna: Liebherr A904, Jcb 3cx, Cat 320L

Firma: Usługi


Reklama

simmet

kruszarka szczekowa plus przesiewacz???

Postprzez dawidg2 » 26 Lut 2015 23:56

Przekrusz co masz i na podbudowę pod kostki się nada. Sprzedaż po ok 20-30zł/t i tyle.

Odsiej tylko przed kruszeniem ziemię. Materiał po kruszarce fajnie się zagęszcza itd.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


kruszarka szczekowa plus przesiewacz???

Postprzez MARIO/MECALAC » 26 Lut 2015 23:59

A ja będę wdzięczny za poprawną pisownię. Tego się nie da przeczytać. Proszę poprawić swój post. Na tym forum obowiązuje poprawna pisownia. Widzę brak znajomości regulaminu. Więc odsyłam do zapoznania się z regulaminem. Post proszę poprawić natychmiast, jeśli teraz tego nie zrobisz do jutra do godz 20 post zostanie usunięty
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


kruszarka szczekowa plus przesiewacz???

Postprzez BH RUDA » 27 Lut 2015 21:05

1. Z gruzu jak najbardziej da się uzyskać kruszywo 0/31mm, jednak nie będzie to mieszanka nadająca się pod prawdziwe drogi. Powstały produkt będzie odpowiedni pod kostkę, leśne drogi lub dla prywatnych inwestorów w celu utwardzania działek.

Wystarczy 2 pokładowy przesiewacz, na dolnym pokładzie odsiać ewentualną ziemię a na górnym frakcję pow 32 - 35mm.

Lepiej zakupić kruszarkę stożkową i o ile masz kolego na tej żwirowni jakiś kamień a nie jest to tylko piaskownia, możesz spokojnie robić frakcję sprzedawalną pod drogi czy betony po odpowiednim rozsianiu.


2. Patrz punkt 1


3. Stawiasz przesiewacz przed kruszarką. Wtedy piasek oraz frakcje 2/8mm i 8/16mm są odsiewane na początku, powyżej 16mm idzie na kruszarkę i z kruszarki kamień wraca na ten sam przesiewacz, wtedy będzie wymieszane. Sama kruszarka służy do kruszenia, to nie betoniarka. Zasypując ją drobnicą niepotrzebnie zdławisz maszynę.

4. Patrz punkt 3


Ja bym się skupił na stożku na żwirownię a pod gruz wynajął kogoś ze szczęką i separatorem magnetycznym, może się okazać że to zbrojenie będzie więcej warte niż ten beton...
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


kruszarka szczekowa plus przesiewacz???

Postprzez am1980 » 28 Lut 2015 20:00

Pisząc kamień miałem na myśli kamień polny, dlatego upieram się przy tej kruszarce szczękowej.
To, że 0-31,5 uzyskane z gruzu nie nadaje się na podbudowę pod drogę jest jasne.
Czy za pomocą kruszarki szczękowej i przesiewacza dam radę uzyskać kruszywo 0-31,5 nadające się na podbudowę drogi? Oczywiście krusząc kamień polny. Ewentualnie jak to zrobić?
Zmierzam do tego, że nie mam tyle środków, aby zakupić od razu kruszarkę szczękową, przesiewacz i kruszarkę stożkową. Więc na początku chciałbym uzyskać kruszywo 0-31,5 stosując jedynie kruszarkę szczękową i przesiewacz. Domyślam się, że odbędzie się to kosztem wydajności i trzeba będzie po kilka razy przerzucać towar, ale czy w taki chałupniczy sposób da się w ogóle to uzyskać?

am1980
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Lut 2015 22:40
  • Miejscowość: Gorzów

Maszyna: Liebherr A904, Jcb 3cx, Cat 320L

Firma: Usługi


kruszarka szczekowa plus przesiewacz???

Postprzez dawidg2 » 28 Lut 2015 20:44

Da radę pewnie ale byś musiał mieć dodatkowo jakąś małą szczękę z małą szczeliną. Bo na dużych maszynach z szczeliną 40 czy 50 to wiesz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej