Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegły?

20 Gru 2015 14:26

Witam,

Racibórz, po rozbiórce starego domu przed wojennego zalega mi ok. 30 wywrotek gruzu 90% cegła 50% to kruszy się w rekach. Wywózka tego na wysypisko to spory wydatek a gruzu ceglanego nikt nie chce w okolicy. A, że jest kawałek drogi i działki do wyrównania to pomyślałem o skruszeniu tego.

Pytanie czy są jakieś mobilne małe kruszarki przeznaczone do cegły a nie betonu przez co tańsze ?
Wywózkę wycenił mi ktoś na ok 7.000 pln z załadowaniem. Więc jak jest możliwość zakupu w tej cenie kruszarki wystarczającej dla cegły to chyba lepsza opcja bo w perspektywie 2-3 lat jest na działce do wyburzenia stara wielka stodoła z cegły więc pewnie znowu będzie z 40 wywrotek gruzu ceglanego.

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 20 Gru 2015 14:49, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie podpinamy się pod stare tematy. Regulamin!!!

Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegły?

20 Gru 2015 16:34

Jak się kruszy w rękach to wywieź to w całości, bo przez kruszarkę to przeleci i tak się pokruszy.

Cegła chłonie wodę dlatego nikt nie chce.

Re: Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegł

20 Gru 2015 21:00

a czy rozrzucenie spychem po placu takiej cegły i potem ubiciu walcem (by wyrównać podłoże pod duży trawnik (25x10m) i nawiezieniu na to ziemi będzie ok ? bo koparko/ladowarkę mogę mieć a walec jakoś zorganizuje na pewno za dużo mniejsze pieniądze niz koszt wywozu gruzu na wysypisko.

Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegły?

20 Gru 2015 21:21

Witam,
Jeżeli chodzi o zapychanie dziur w drodze gruzem ceglanym, to moim zdaniem nie ma nic lepszego. Jeżeli jeszcze do tego dochodzi możliwość wyrównania spycharką i ubiciem gąsienicami to moim zdaniem jak najbardziej się nadaje. To prawda, że cegła pije wodę, ale zapewne plac będzie użytkowany i samo to wystarczy żeby dobrze ubić podłoże.
Pozdrawiam
U nas mamy możliwość podbudowy z darmowych materiałów, więc cegła gruzowa jest jak najbardziej ok, jeżeli to jest zlecenie na robotę, więc powyższe bankowo się nie sprawdzi.

Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegły?

20 Gru 2015 21:47

a co w przypadku jak chcemy uzyc cegly dobrze ubitej jako podklad pod warstwe ziemi pod trawnik ? sprawdzi się ?

Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegły?

20 Gru 2015 21:56

moim zdaniem sensu brak. Lepiej pod trawnik dać warstwę gliny czy czegoś podobnego co trzyma wilgoć

Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegły?

31 Gru 2015 15:36

http://tarnowiak.pl/ogloszenie/898191/k ... ch-silnik/
ot takie coś znalazłem, na długie zimowe wieczory :D

Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegły?

11 Sty 2016 11:47

manius napisał(a):http://tarnowiak.pl/ogloszenie/898191/k ... ch-silnik/
ot takie coś znalazłem, na długie zimowe wieczory

Nie wydaje mnie się, dawno, dawno miałem takie coś i to służy do kruszenia szlaki - przy gruzie może nie pójść ale nie chcę oceniać bo nie próbowałem.

Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegły?

11 Sty 2016 12:25

Ok dziękuje Panowie. Plan jest taki, że Pan Staszek z firmy jest złotą rączką i ma się mi podjąć zrobienia takiej samoróbki do kruszenia ceglanego gruzu :) Zobaczymy jak to cenowo wyjdzie. Ale zakładając że ze Silnik 15 i 20KW mam na stanie to jestem dobrej myśli :) A, że lubię experymenty to chętnie zobaczymy jak kosztowo to wyjdzie :)

Re: Czy są mobilne małe kruszarki przeznaczone tylko do cegł

10 Wrz 2017 15:56

Tak,firma irmer elze takie robila, mozesz ogladnac na youtube, wpisujac: irmer kruszarka
Wyślij odpowiedź