wibako

jaka koparka kołowa do prac lekkich na działce?

jaka koparka kołowa do prac lekkich na działce?

Postprzez Mark_Ka » 27 Sty 2015 11:30

Ja poszukuję koparki ale raczej będę szukał na wynajęcie. Wykupiłem kawałek działki i mam zamiar mały domek postawić. To co tam jest to tragedia - rośnie pełno drzew, krzaków.

Najwięcej słyszałem o Caterpillar, ale w jakiejś poczcie pantoflowej. Nie znam nikogo kto jest specem w branży.

Kolega podesłał Mi linka https://budownictwo.znajdzto.pl/mazowieckie/lomianki/koparko-ladowarki,1374/caterpillar-432e-ogloszenie-z-mascus-pl,8066209.html

Patrzyłem inne modele tej firmy na https://budownictwo.znajdzto.pl/koparko-ladowarki,1374/ ale nie ma w tych ogłoszeniach za dużo danych.

Może ktoś zaproponować gdzie mogę poszukać jakiś danych na które mam zwracać uwagę? Bądź opisać?

Mark_Ka
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Sty 2015 10:28

Maszyna: brak

Firma: własna działka


Reklama

simmet

Re: jaka koparka kołowa do prac lekkich na działce?

Postprzez owczarekniemiec » 27 Sty 2015 20:04

Wynajmij sobie koparko-ładowarkę, bądź koparkę i operator zrobi resztę. Wykopie i wyrówna jak będziesz chciał.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Re: jaka koparka kołowa do prac lekkich na działce?

Postprzez Mark_Ka » 02 Lut 2015 13:32

owczarekniemiec napisał(a):Wynajmij sobie koparko-ładowarkę, bądź koparkę i operator zrobi resztę. Wykopie i wyrówna jak będziesz chciał.


Czyli najlepiej szukać kogoś jako usługi i nie pakować się w samodzielną selekcję sprzętu?

Mark_Ka
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Sty 2015 10:28

Maszyna: brak

Firma: własna działka


Re: jaka koparka kołowa do prac lekkich na działce?

Postprzez w.fubar » 02 Lut 2015 18:45

To zależy od Twoich umiejętności i znajomości tematu. Po pierwszym poście wnioskuje, ze znajomość jest nikła.

Ja swoją przygodę z ciężkim sprzętem zacząłem po tym, jak za wynajętego operatora (który roboty nie zrobił, więcej nabroił niż pomógł) ze sprzętem zapłaciłem tyle, co za 30 letni sprzęt, który wyremontowałem, zrobiłem swoją robotę a potem jeszcze jeździłem świadczyć usługi.

Wymagało to jednak czasu, odrobinę pojęcia z mechaniki, drygu i ogromnej pomocy kolegów z forum i mechaników na miejscu.

Jeśli nie czujesz ekscytacji na myśl o grzebaniu się w ziemi, smarze i oleju; zapłać komuś a zaoszczędzony czas poświeć na coś bardziej produktywnego. :-)

Niezależnie od tego co wybierzesz, sprawdź działkę pod kątem instalacji podziemnych zanim zaczniesz robić cokolwiek.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej