wibako

Zbita szyba

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Zbita szyba

Postprzez mati3633 » 20 Sty 2018 14:56

No sa rozne firmy tutaj brygadzista za laczenie przerwanego kabla zaplacil 900 zl ale po miesiacu mu oddali wiec moze i mi oddadza chociaz na to nie licze.

mati3633
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sty 2017 18:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: .........


Reklama

simmet

Zbita szyba

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Sty 2018 15:02

Ja pierdziele od tego jest ubezpieczenie
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Zbita szyba

Postprzez mati3633 » 20 Sty 2018 16:03

No jest i napewno ja bym nie zaplacil za kabel on stwierdzil ze to jego wina kierownik mu kazal zaplacic i zaplacil. No ale mu w koncu oddali.

mati3633
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sty 2017 18:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: .........


Re: Zbita szyba

Postprzez maksyM » 20 Sty 2018 19:06

Każdy pracownik indywidualnie też się może ubezpieczyć od takich zdarzeń. To kosztuje kilkadziesiąt złociszy na rok.
Nasze maszyny są ubezpieczone, ale w takim wypadku gdzie jest ewidentna wina operatora nie widziałbym powodu żeby przez jedną szybę tracić zniżki.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Zbita szyba

Postprzez mati3633 » 20 Sty 2018 21:05

-- 20 Sty 2018 20:05 --

maksyM napisał(a):Każdy pracownik indywidualnie też się może ubezpieczyć od takich zdarzeń. To kosztuje kilkadziesiąt złociszy na rok.
Nasze maszyny są ubezpieczone, ale w takim wypadku gdzie jest ewidentna wina operatora nie widziałbym powodu żeby przez jedną szybę tracić zniżki.


Możesz coś więcej powiedzieć o tym ubezpieczeniu jak i gdzie takie coś załatwić?

mati3633
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sty 2017 18:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: .........


Re: Zbita szyba

Postprzez maksyM » 21 Sty 2018 12:36

Wiem że PZU takie ubezpieczenia miało. Idź po prostu do agenta co ma kilku ubezpieczycieli i niech Ci coś znajdzie.
Jak się będziesz chciał indywidualnie ubezpieczyć to z pewnością składka będzie wyższa. Może szefa tym zainteresujesz?
Jak Was grupowo obejmie ubezpieczeniem to strąci po kilkanaście złociszy co miesiąc i po bólu.
U nas był człowiek co się przyznał że płaci sobie sam OC, stąd o tym wiem.
Swoją drogą napiszę do naszego agenta bo na razie albo przymykam oko i jak coś urwią, albo odkupują narzędzia jak im udowodnię że zgubili lub zniszczyli.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Zbita szyba

Postprzez Nowy2 » 25 Sty 2018 20:35

https://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-odpowiedzialnosci-cywilnej-zawodowej

Edit: Byłem dzisiaj w PZU i o takim ubezpieczeniu typowo dla operatorów nie słyszeli, są dla lekarzy prawników itp. Zostawiłem im numer, jutro ma sie ktoś odezwać. Ma ktoś takie ubezpieczenie? Bo chcą zakwalifikować to jako OC budowlane, czy coś takiego, z tego co wstępnie szukali.

-- 25 Sty 2018 19:35 --

Art. 119. Odszkodowanie ustala się w wysokości wyrządzonej szkody, jednak nie może ono przewyższać kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia przysługującego pracownikowi w dniu wyrządzenia szkody.

Czyli max odszkodowanie jakiego może domagać sie pracodawca wynosi 3 wypłaty? Może jeszcze jakąś sprawe cywilną założyć za straty np. z powodu przestoju, naprawy maszyny?

Nowy2
Pomocnik operatora

Maszyna: *

Firma: *


Zbita szyba

Postprzez Jarewa » 26 Sty 2018 23:05

maksyM napisał(a):Swoją drogą napiszę do naszego agenta bo na razie albo przymykam oko i jak coś urwią, albo odkupują narzędzia jak im udowodnię że zgubili lub zniszczyli.



Zeby nie było potem tak że tym papierkiem du... sobie możesz podeprzeć bo tylko na to sie na da, a papier wszystko przyjmuje.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zbita szyba

Postprzez Nowy2 » 27 Sty 2018 08:24

Byłem w PZU pytać i nie mają OC dla operatora indywidualnie, tylko dla firmy taka oferta. U agenta też o takim ubezpieczeniu nie słyszeli. W jakis innych firmach można wykupić prywatnie takie OC?

Nowy2
Pomocnik operatora

Maszyna: *

Firma: *


Re: Zbita szyba

Postprzez mati3633 » 28 Sty 2018 00:05

A możesz coś wiecej o tej ofercie dla firmy powiedziec co obejmuje i ile kosztuje?

mati3633
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sty 2017 18:40

Maszyna: JCB 3CX

Firma: .........


Zbita szyba

Postprzez Nowy2 » 28 Sty 2018 08:39

Nie moge nic powiedzieć, ponieważ nie byłem zainteresowany, i tylko wspomnieli o tym. Ale widzę, że na forum nikt mi już nic nie podpowie, więc w poniedziałek sie jeszcze raz przejde do PZU i spytam o oferte dla firm.

Nowy2
Pomocnik operatora

Maszyna: *

Firma: *


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej