wibako

transport swojego piasku do klienta

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

transport swojego piasku do klienta

Postprzez adamzwirownia » 20 Sty 2018 10:28

Witam kolegów mam takie pytanie posiadamy żwirownie i mamy własny transport co prawda od kilku lat ale teraz chcę się doinformować z tego względu że niedaleko budują wagę do itd więc pewnie będą kontrole do tej pory nie miałem żadnej chodzi o to czy wożąć jako właściciel firmy swój piasek/żwir do klienta mogę to robić posiadając licencję na potrzeby własne? Nie mam tego certyfikatu to zarobkowego transportu a wiem że nie łatwo go uzyskać i stąd pytanie.

adamzwirownia
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 17 Sty 2016 23:37

Maszyna: VOLVO EC240CL LIEBHERR 554 Atlas 1704lc EXTEC 5000st

Firma: kopalnia


Reklama

simmet

transport swojego piasku do klienta

Postprzez Luka » 20 Sty 2018 11:08

Zaświadczenie o transporcie na potrzeby własne. Ale możesz wozić tylko swój materiał do klienta lub od dostawcy dla Ciebie. Chodzi o to, żeby to był twój materiał lub dla ciebie. Nie możesz świadczyć usług, że coś komuś przewieziesz, bo do tego potrzebujesz licencji na transport krajowy bądź międzynarodowy.

Proponuję wystąpić o zaświadczenie, bo kosztuje kilkaset złotych, a jego brak to chyba 8 tys. zł.
Podobnie proponuję nie podejmować się transportu usługowego, bo brak licencji to również 8 tys. zł.

Tu opisałem z linkami:
viewtopic.php?p=201031#p201031

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


transport swojego piasku do klienta

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Sty 2018 13:31

zawsze można wystawić fakturę że usługi budowlane, a transportem się lata. Papier wszystko przyjmie
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


transport swojego piasku do klienta

Postprzez Luka » 20 Sty 2018 16:30

Ale mówisz o wystawieniu faktury po fakcie, tak? To inna sprawa niż kontrola na drodze i wymagania z tym związane.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


transport swojego piasku do klienta

Postprzez dzierzan » 20 Sty 2018 16:52

Po prostu w czasie kontroli papier który masz na przewożony towar musi być wystawiony na Ciebie lub przez Ciebie.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


transport swojego piasku do klienta

Postprzez Luka » 20 Sty 2018 19:19

Jest co obejście, ale proponuję uważać.
https://www.youtube.com/watch?v=CCNKwbhNA1A

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: transport swojego piasku do klienta

Postprzez Piotr mc 85 » 22 Sty 2018 09:08

Dał ciała od samego początku. Chyba nie miał do czynienia z ITD - żeby nie pomyśleć i nie zorientować się że ktoś go śledzi. :wall:
adamzwirownia napisał(a): z tego względu że niedaleko budują wagę do itd

Solówkami wozicie czy zestawami?
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


transport swojego piasku do klienta

Postprzez dzierzan » 22 Sty 2018 11:06

Tyle że facet w filmie też powinien mieć dokumenty wystawione na siebie. Tutaj pozornie to odpuścili, ale tylko po to żeby za nim pojechać. Myślę że w większości przypadków nie chciałoby się inspekcji bawić w śledzenie tylko nie masz dokumentów, że towar jest Twój to wykonujesz transport zarobkowy, nie masz licencji no to kara i tyle. Jakieś tłumaczenia że on nie wie, nie spojrzał jak wystawili dokumenty, tym bardziej że był na nich nr zamówienia, w żadnym sądzie by nie przeszły.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


transport swojego piasku do klienta

Postprzez adamzwirownia » 22 Sty 2018 21:43

Dzięki koledzy za pomoc. Kolego Piotr wozimy solówką zastanawiam się nad kupnem zestawu ale mam wyjazd na drogę powiatową 25ton i tu do końca nie wiem jak to będzie.

adamzwirownia
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 17 Sty 2016 23:37

Maszyna: VOLVO EC240CL LIEBHERR 554 Atlas 1704lc EXTEC 5000st

Firma: kopalnia


transport swojego piasku do klienta

Postprzez Piotr mc 85 » 23 Sty 2018 11:31

adamzwirownia napisał(a):ale mam wyjazd na drogę powiatową 25ton i tu do końca nie wiem jak to będzie.

Ja mam z każdej strony 20T i nie ma problemu, mimo że stałego pozwolenia na najbardziej potrzebną drogę nie mogą mi wydać z powodu szerokości jezdni, słabej podbudowy itp.W razie dużej inwestycji dadzą pozwolenie czasowe, na określone pojazdy dla firmy przewożącej towar. Na pozostałych dojazdach "Nie dotyczy dojazdu do firm w miejscowości....", ale z tych mniej korzystam, więc słabo mnie to urządza. U mnie konkurencja nauczyła że 4-ośka to 25 musi przywieźć i tyle, jak nie to jesteś bezrobotny. Dostali kilka mandatów po 20, 30 k każdy, ale nie pomogło.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: transport swojego piasku do klienta

Postprzez piesekleszek » 07 Mar 2018 09:12

Panowie, a jak jest z wywozem ziemi z wykopu? Amianowicie robię wykop w mieście, a ziemie wożę do siebie na działkę. Zawsze fv na usługę koparka.

piesekleszek
Pomocnik operatora


transport swojego piasku do klienta

Postprzez dzierzan » 07 Mar 2018 23:44

Urobek według zlecenia masz zagospodarować we własnym zakresie czyli jest Twój, więc wieziesz swój towar i nie ma problemu. Jedna rzecz jaka mnie zastanawia to dokument przewozowy w tym przypadku, niby jakiś trzeba mieć, ale co niby mam wystawić. Nie słyszałem co prawda o problemach przy kontroli z tego tytułu, ale może niech ktoś mądrzejszy się wypowie.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: transport swojego piasku do klienta

Postprzez maksyM » 14 Mar 2018 22:43

adamzwirownia napisał(a):Dzięki koledzy za pomoc. Kolego Piotr wozimy solówką zastanawiam się nad kupnem zestawu ale mam wyjazd na drogę powiatową 25ton i tu do końca nie wiem jak to będzie.

Zezwolenie od Zarządu Dróg Powiatowych. 200 zł na rok. Obowiązuje na całej długości drogi. Dla wszystkich pojazdów firmy i podwykonawców ( dostawców) pracujących na jej rzecz.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej