wibako

WARYŃSKI-HIDROMEK VS inne marki (CAT LIBHERR ATLAS i inne)

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez maksyM » 06 Lut 2011 19:01

micha86 napisał(a):witam

Niechciałem tu nikogo obrazić stwierdzeniem :wink: , że waryński to badziew, widziałem te ładowarki w akcji i naprawdę robią więcej hałasu niż roboty :roll:. Z daleka słychać jak jedzie nie sposób pomylić ją z inną maszyną. Zresztą ta nazwa LIUGONG nie wygląda na turecką tylko na chińską. Np ładowarki takie same widziałem z napisami warinski i LIUGONG.
Liugong to chińska firma, Hidromek turecka, Waryński handluje jednym i drugim i przykleja własne logo. Na temat Liugonga nic nie mogę powiedzieć. Może się wypowie ktoś, kto na tym pracuje.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Reklama

simmet

Postprzez lordkubus » 06 Lut 2011 20:18

liugonga raz wyciagalem z kontenera morskiego badziew straszny przy 300mth jest juz tragedia leje sie wszedzie cieknie polowa rzeczy nie dziala.
Co do warynskiego nie mialem okazji pracowac na tym ani ogladac z bliska ale wyglada porzadnie

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez borex1996 » 06 Lut 2011 23:09

Widziałem wiele nowych koparko-ładowarek Waryńskiego pracujących w wojsku. Oczywiście w wersji moro :wink:
Jednakże wojsko może je kupować z tej racji, że jest to firma z udziałem naszych, przez co podtrzymują polską mechanizację.
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez Dj_Francuz » 09 Lut 2011 18:30

borex1996, wersje dla wojska różniły się czymś od zwykłych ???? :D mam na myśli hydraulikę układ jezdny skrzynie ???
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez mechanior » 10 Lut 2011 00:33

wątpię, to nie USA gdzie ogłasza się przetarg z warunkami np prędkość szosowa ponad 80 kmph, promień skrętu poniżej 12m, napęd DIESEL, lekkie opancerzenie (czyli wytrzymuje ostrzał z lekkiej broni ręcznej) i już wszyscy biegną ze specjalnymi projektami w rodzaju tego JCB HMEE lub OSHKOSH WRANGLER/AG/GMC HMMWV czyli popularny HUMVEE (HMV - High Mobility Vehicle)

parafrazując niewybredny dowcip "jaki kraj tacy terroryści" dotykający wydarzeń z 11 września można stwierdzić że naszym HMEE jest WARYŃSKI a HUMVEE to TARPAN HONKER
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Dj_Francuz » 10 Lut 2011 19:20

fakt Polska to nie USA ale mam na myśli chociaż mocniejszą hydraulikę skrzynię np 50-60km/h bez opancerzenia i do tego szersze buty i wgl
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re:

Postprzez wezeer » 26 Maj 2011 13:47

borex1996 napisał(a):Widziałem wiele nowych koparko-ładowarek Waryńskiego pracujących w wojsku. Oczywiście w wersji moro :wink:
Jednakże wojsko może je kupować z tej racji, że jest to firma z udziałem naszych, przez co podtrzymują polską mechanizację.

Hehe chciałbym zobaczyć te maszyn w moro ... ale to chyba jednak były maszyny HSW 9.50... bo wojsko ma specjalne wymagania gdzie wysokość maszyn nie moze być wieksza niż hmm 2,75 m i tylko huta odwala takie wynalazki... (wysokość związana jest z możliwościa zładunku na Herkulesa C130...)

kysa napisał(a):Na waryńskim 102S przepracowałem 2200mth i zero awarii a komfort pracy lepszy od Komatsu wb97s i case 580 na których przedtem pracowałem.
To naprawdę dobra maszyna, która może pracować na równi z maszynami bardziej renomowanych marek.


Cóż sądze ze tam jest tym maszyn teraz chyba z 7 :) i ostanie 2 w nowej "budzie" ....

Cóż kolego Mietek .... w budropolu były i koparki Hidromek i Liugong... co do hidromeka... sprawdz sobie np. ciśnienia i wydatki zastosowanych pomp... i zong hidromek ma lepesze parametry niz CAT :!: i jak to możliwe kabina nie odbiega od światowego trendu... wiec nie wiem co widziałeś... chyba ze Waryński 606 z 1977 i wtedy ta kabina nie była ergonomiczna...

Pozdrawiam
A kuku
--------------------
Zapraszam do kupienia maszyn u mnie :>
Eurocomach, ECM, ATMOS CHRAST, LIUGONG, używane, po odbudowie
Technical Master
http://www.technicalmaster.pl
603 66 28 66

wezeer
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Lis 2006 11:04
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: Eurocomach, ATMOS

Firma: Technical Master


WARYŃSKI-HIDROMEK VS inne marki (CAT LIBHERR ATLAS i inne)

Postprzez kysa » 26 Maj 2011 20:34

wezeer napisał(a):Cóż sądze ze tam jest tym maszyn teraz chyba z 7 i ostanie 2 w nowej "budzie" ....

Tak jak mówisz :D
2700mth i jak narazie awaria licznika motogodzin ( wymieniony na gwarancji ), a tak po za tym hula jak nowy :D

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


WARYŃSKI-HIDROMEK VS inne marki (CAT LIBHERR ATLAS i inne)

Postprzez mechanior » 26 Maj 2011 22:17

wezeer napisał(a):co do hidromeka... sprawdz sobie np. ciśnienia i wydatki zastosowanych pomp... i zong hidromek ma lepesze parametry niz CAT



a co to znaczy lepsze? przybliżysz?
większa wydajność pompy? wyższe ciśnienia? i to znaczy że to lepiej?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


WARYŃSKI-HIDROMEK VS inne marki (CAT LIBHERR ATLAS i inne)

Postprzez Andrexxxx » 12 Cze 2011 17:11

Robiłem na Hidromku Longu a dokładnie HMK 300 LCLR maszyna jest dużo niższej półki jakościowej miałem takie wrażenie że rozpadała się z godziny na mtg jakość zastosowanych materiałów i wykonanie pozostawia wiele do życzenia. No ale cena też wiele mówi za siebie.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

WARYŃSKI-HIDROMEK VS inne marki (CAT LIBHERR ATLAS i inne)

Postprzez mechanior » 13 Cze 2011 20:42

kysa napisał(a):Na waryńskim 102S przepracowałem 2200mth i zero awarii a komfort pracy lepszy od Komatsu wb97s i case 580 na których przedtem pracowałem.
To naprawdę dobra maszyna, która może pracować na równi z maszynami bardziej renomowanych marek.


porównujesz NOWE MASZYNY? bo jak znam życie to pewnie Komatsu i Case były prawie muzealne...
ale porównując nawet nowe maszyny trzeba brać pod uwagę jeszcze kilka innych aspektów
ceny części, dostępność serwisu, wyposażenie dodatkowe jak np dedykowany osprzęt itp
oraz np taki szczegół jak popularność marki na rynku wtórnym...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


WARYŃSKI-HIDROMEK VS inne marki (CAT LIBHERR ATLAS i inne)

Postprzez kysa » 13 Cze 2011 22:01

Case był stary ale komatsu 2006 od nowosci w firmie i tak dalej uważam, że waryński jest lepszy. Jak narazie jedna awaria (kabel od cewki gaszenia przetarł się i robił zwarcie),serwis przyjechał na drugi dzień z rana i sprawnie naprawił usterkę.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: WARYŃSKI-HIDROMEK VS inne marki (CAT LIBHERR ATLAS i inn

Postprzez atyp1 » 23 Kwi 2016 00:59

Gdyby Waryński produkował dobre koparko-ładowarki, to dzisiaj Europejski rynek byłby zalany Waryńskim a nie JCB i Catem.
Inwestując grube pieniądze w koparkę nowszej generacji, bo rozmawiajac o higromeku to o takich tutaj rozmawiamy , uwazam ze lepiej wydac jest w maszyne pewna i sprawdzona.
Wiele polskich firm, ratujac sie przed upadkiem, zainwestowalo w handel chinskimi, albo tureckimi markami.
Tak jak Eldom, Amica i wiele innych znanych z PRLu nazw.
Jesli chodzi o mozliwosci konstrukcyjne Warynskiego warto porownac model 726A z 1999roku np z JCB 3cx z tego samego rocznika.
To byl prawdziwy potencjal tej firmy.
Dzisiaj raczej fuzje z chinskimi producentami nie rokuja dobrze w kwesti jakosci i bezawaryjnosci.
Problematyczna jest tez znaczna utrata wartosci wraz z wiekiem sprzetu. Dlatego raczej nie polecam.
Pozdrawiam
A.

atyp1
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 00:32

Maszyna: jcb 3cx

Firma: nie pracuje


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej