wibako

Niewypały!

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Niewypały!

Postprzez Bartek » 20 Mar 2006 22:36

Czy ktoś z szanownych operatorów wykopał w przeszłosci jakieś okazy I lub II wojny światowej? Jesli tak to piszcie! Ja dwa razy wykopałem, robiłem wykop ostrówkiem pod piekarnie w Różanie dośyć głęboki był bo musiałem kopać na dwa razy! A ta nieszczęsna piekarnia miała stanąć w miejsce starego tartaku. Więc wszystkie pozostałości po taraku trzeba było wywieźć. Podczas gdy odkopywałem fundamenty zobaczyłem dwa moździerze! No i oczywiscie cała robota stop! Przekazałem zdobycz włascicielowi terenu, nie wiem czy dobrze zrobiłem! Drugi raz to było w tym roku odkopałem podczas kopania przyłącza wodociągowego, całą skrzynkę z amunicją, wszystko było pordzewiałe. Mam ją do dziś! Jakie wy mieliście "spotkania" z niewybuchami???

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Reklama

simmet

Postprzez SITEMASTER » 21 Mar 2006 10:21

Ja raz wykopałem granat, tylko nie tą szyszkę, ale ten taki podłużny. Wole nie pisać gdzie to było. Robiłe wykop na odkład i w pewnym momencie zauważyłem ten granat, ale zanim zdążyłem coś zrobić podbiegł zbieracz złomu i zwinął ten granat. Sprzedał go na skupie.

Ja tam wole takich rzeczy do domu nie zabierać. A Ty Bartek gdzie przechowujesz tą amunicję. Nie boisz się, że wybuchnie?

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Bartek » 21 Mar 2006 10:25

Amunicja jest zardzewiała, trzymam ją na działeczce cała ta skrzynka jest zakopana w starym wyrobisku piasku. Tylko ja wiem gdzie ona jest!

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez rudesmen » 24 Mar 2006 23:02

broni ani amunicji jeszcze nie wykopałem, za to dużo starych poniemieckich butelek, a ostatnio też nawet dużo złomu który panowie budowlańcy w czasie pracy sprzedali :mrgreen:, skapnęło mi 20zł
a ten podłużny granat to taka jakby puszka z drewnianym trzonkiem?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez SITEMASTER » 25 Mar 2006 12:11

Nie wiem czy trzonek był drewniany, bo nie zdążyłemmu się przyjżeć już go wynieśli na skup. Raczej wyglądał na cały żelazny

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez SWBT.S.A. » 01 Lut 2008 19:05

Odświeżam :D

SWBT.S.A.
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 15 Wrz 2007 15:53
  • Miejscowość: Wro

Postprzez kłoska » 01 Lut 2008 19:31

Ja wykopałem jakieś dwa lata temu kilka taśm z amunicja do karabinu maszynowego próbowaliśmy je nawet zdetonować napaliliśmy ognisko w starej studni kanalizacyjnej i wrzuciliśmy znalezisko do ognia ale nic się nie stało, a liczyliśmy na niezłe fajerwerki

kłoska
Młodszy operator

  • Posty: 171
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 10:29
  • Miejscowość: czestochowa

Postprzez Klawek » 01 Lut 2008 19:46

Ja akurat na początku kariery czyli jakieś 12 lat wstecz wykopałem 2 bombki lotnicze. Zamieszania z tym było że uuuuu. A saperzy zabrali. Policjant cała noc przy nich wartował :wink: . Jakies 4-5 latek temu na działe jak sadziłem drzewka wykopałem szpadelkiem (myśląc że kamyczek) możdzeżowy pocisk, i położyłem z boku a sąsiad "gorliwy" zadzwonił na policję miałem troszke zamieszania, ale i to zabrali znowu saperzy.
Trafiłem tez na "mały skarb" czyli skład amunicji z II wojny ale to były roboty kontrolowane przez wojsko bo wiedzieli co jest w ziemii i wszysko ładnie posprzatali.
Wykopałem też 2 srebne widelce na działce po starym poniemieckim domu, ale własciciel je wylukał i szybciutko wyciągał z wykopu a później myslał że wiecej tego jest i plantował ziemię ręcznie ale nic podobno nie znalazł, ale przynajmniej zażył troszkę ruchu :wink:
Mam jeszcze sporo przygód z niewypałami, ale lepiej o nich nie pisac, bo ABW czuwa :wink:

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez agil » 01 Lut 2008 20:31

Swojego czasu kopalismy sobie przylacz kanalizacyjny do prywatnej posesji i nagle cos chwycilem kolega zaczol to recznie odkopywac po czym stwierdzil eee jakis kamien no wiec koplem koparka wyzucilem obok wykopu pokulalo sie pod budynek i bylo oooooooooo k.......... :) A kumpel swojego czasu koparko ladowarka jezdzil kolami po takim sobie niewypale prawie cala dniowke potem przy wychodzenie z maszyny jak w niego kopnol idac skapnol sie co i jak :) Raz tez mialem sytuacje z "powojennym motorem" :lol:

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez rafik » 01 Lut 2008 21:08

ja wykopalem 2 bomby , jedna kazali mi zakopac spowrotem , a do drugiej przyjechala policja :mrgreen: a kumpel z pracy wykopal kiedys silnik lotniczy , i to dosc duzy , opowiadal ze od razu na taterke i na zlomowiec :lol:
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez krzwys » 01 Lut 2008 21:32

Cztery lata temu kopiac przylacze wykopalem mine przeciwpancerna byl znak po zebie no i logiczne saperzy zabrali.

krzwys
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 07 Mar 2007 22:11
  • Miejscowość: biegun zimna

Maszyna: JCB 4CX , JCB FASTRAC ,JS 130


Postprzez SWBT.S.A. » 01 Lut 2008 21:53

Panowie gramatyka :oops: .

A pomyślcie o tych co Kopali i teraz się nie mogą wypowiedzieć :cry: .
W mieliście/macie szczęście, ale do czasu, nie życzę nikomu napotkania na coś takiego :? .

SWBT.S.A.
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 15 Wrz 2007 15:53
  • Miejscowość: Wro

Postprzez mikser1985 » 01 Lut 2008 23:31

a mi się zdarzyło wykopać zbiornik po oleju napędowym ok 3000 tys litrów do połowy pełny , korzyści były z tego takie że maszyny nagle zatankowane do ful(kopyto niezłe na tej ropce miały :D ) no i zbiorniczek na złomie się znalazł z czego też trzoszkę kasy zostało

mikser1985
Operator

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 18:46
  • Miejscowość: zachodnia polska

Postprzez tomec » 02 Lut 2008 00:35

ja to sie boje ze kiedys cos wykopie i bedzie problem ,opowiem napewno wam jak bylo albo juz bedzie za pozno..... qrde :/

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez biniek » 03 Lut 2008 23:23

Kiedyś wywoziliśmy z tartaku stare trociny bo chcieli nowa halę postawić, Dół pozostał dość głęboki a w tych trocinach odkopaliśmy niemiecki wóż sztabowy, taki krótki ze ściętym przodem ale silnika nie było i kół a karoseria tak przeżarta, że już tylko na złom.
Czasem lepiej milczeć i wyglądać jak idiota niż się odezwać i rozwiać wszelkie złudzenia.

biniek
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 17 Lis 2007 21:32
  • Miejscowość: pomorskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej