wibako

Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez master123 » 04 Kwi 2011 09:16

CATUR napisał(a):Co do wyceny własnej pracy to właśnie o to chodzi, że gdybym miał te 200tyś (hipotetyczne, a nie prowizoryczne) to mógłbym pracować za 10zł (10zł x 8h x 20 dni = 1600zł/mies) + 1500zł z lokaty daje 3100/miesięcznie - więc mniej więcej tyle samo co kupując maszynę i wynajmując ją za 70-80zł/h tylko bez stresu.


Ok ale co ma wspólnego twoja praca z tym co masz na koncie ? Napisałeś że mógłbys pracować za 10 zł/h a więc nie cenisz swojej pracy wcale wysoko. Jakby ci się skończyło po 10 latach te 200 tys to nadal pracowałbyś za 10 zł/h ? Nie pisz że cię źle zrozumiałem bo bardzo dobrze cię rozumiem. 1500 zł dokładki z twojego hipotetycznego konta do swojej pensji to jest 150 h pracy za twoją stawkę w pracy a więc w rachunku końcowym wychodzi że masz około 20 zł/h z tym że z tych 20 zł/h od pracodawcy dostajesz 10 zł za wykonaną pracę a drugie tyle sam dokładasz. Napisałeś że jesteś tzw prywaciarzem to powiedz mi czy w obecnej chwili posiadasz maszyny o wartości minimum 200 tys zł które nie są w leasingu ani kredycie ?
Ostatnio edytowany przez master123, 04 Kwi 2011 13:03, edytowano w sumie 1 raz
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Reklama

simmet

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez prezes85 » 04 Kwi 2011 10:23

Rozumiem że te ceny to wszytsko netto?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez mogadis » 04 Kwi 2011 11:27

Panowie warto abyście dostrzegli , że obecnie na rynku każda szanująca się firma posiada spory nowoczesny tabor, utrzymać taką firmę to trzeba mieć zlecenia, zlecenia dają zysk , gdzieś podatek trzeba upchnąć, jeśli mam zapłacić 100 tysi podatku to wolę kupić maszynę dokładając do niej , maszyna jest jakimś majątkiem, dodaje prestiżu firmie i jakby nie było jest w moim portfelu. Dlatego tez na rynku jest od ... maszyn, choćby na biednym Podkarpaciu gdzie jeździ od cholery nowych maszyn. Do tego dochodzą kolesie których pomysłem na biznes jest dotacja unijna , kopaczka za 200 tysi i robota za 70 zł za godzinę gdzie 50 dych lekko paliwo ich kosztuje. Także nie dziwcie się że ludzie za tyle usługi robią, wciąż na forum są nowe zapytania o sprzęt i ceny. Operatorów również nie brakuje, darmowe szkolenia organizują już nie tylko UP ale również MOPS-y. Powiecie że bez doświadczenia, kogo to obchodzi? kogo obchodzi czy asfalt ma 5 cm czy dwa? wytrzyma 24 miesiace? good! Zrobi za 60 czy 70 dych tez good! Takie są realia, dzisiaj po upływie pół roku od zakupu Case 590 już bym jej nie kupił bo są inne maszyny na których aktualnie w krótkim czasie można o wiele lepiej zarobić, niestety trzeba trochę więcej wyłożyć niż na kł , ale pewnie dlatego zarobić też można więcej.

mogadis
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 16 Paź 2010 14:46

Maszyna: Case 590SR
Volvo E35c
JD 5100M
Mascot 3,5d


Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez Emilos22 » 04 Kwi 2011 13:18

mechanior napisał(a):Błaszczak z tego co wiem Wyszków nie jest w okolicach Wrocka to co się angażujesz w temat lokalnych stawek? wy w stolicy macie inne zarobki, nie wiem dlaczego... wcale nie jesteście lepsi od innych
co do kolegi z GORLITZ zdanie mam takie samo, sąsiedztwo bogatego Germańca wpływa na stawki w regionie
80 pln/h to normalna cena za ogólne prace kop-ład w większości regionów miejskich w Polsce
nie mówię że jest wystarczająca...

Tu akurat nie masz racji. nas w okolicy firm jak i maszyn jest calkiem sporo, ale szczerze mowiac jeszcze nie spotkalem sie z informacja zeby ktos cos robil w niemczech czy tak samo bliskich czechach. jak juz to naprawde sporadyczne przypadki. biorac pod uwage ogolna opinie o nas u naszych zachodnich i poludniowych sasiadow watpie zeby chciali wynajmowac naszych prywaciarzy. co do 65zl za godz. to tez sie zdarza ale tylko i wylacznie w okresie zimowym i to za dluzszy okres, sam mialem okazje tak pracowac (strefa ekonomiczna w Wykrotach) od grudnia 2009 do maja 2010. zima byla dluga i ostra wiec myslae ze szef i tak byl zadowolony ze maszyna nie stala.

Emilos22
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 04 Lip 2010 09:22
  • Miejscowość: Zgorzelec

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez CATUR » 04 Kwi 2011 20:43

master123 zejdź już z tej dychy. Temat jest o wynagrodzeniu za 1h pracy k-ł. Jak firmy będą zaniżać stawki to tylko zleceniodawcy będą zadowoleni, a wykonawcy będą narzekać, że nie można zarobić i operatorzy, że dostają mało. Ja chcę wiedzieć kiedy ludzie zrozumieją, że zaniżanie cen do niczego nie prowadzi. Jeżeki ktoś ma do wykopania dziurę w ziemi to ją wykopie. Jeżeli wszyscy zaoferuja 120zł/h to i tak bedzie musiał kogoś wynająć i zapłacić bo łopatą nie da rady.

CATUR
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Gru 2010 19:01
  • Miejscowość: wieś piękna

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez mietek » 04 Kwi 2011 21:30

wtedy to jest zmowa cenowa i podlega karze, a śpiewki o cenach że wszyscy wyjadą za 120 zł za godzinę to trochę jak matrix bo zawsze znajdzie się ktoś kto nie tyle że będzie chciał to będzie po prostu musiał i zawsze będzie ktoś kto nie ma bladego pojęcia o robocie i za połowę stawki wyjedzie za dużo ludzi i za duża konkurencja i tyle w temacie
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez master123 » 04 Kwi 2011 22:11

To już nie chodzi nawet o zmowę cenową ale o odrobinę szacunku do własnej pracy. Ja niedawno otrzymałem propozycję pracy przy budowie drogi ekspresowej S8 w okolicach Rawy Mazowieckiej. Firma chce wynająć koparkę na okres 3 miesięcy. Koleś spytał się mnie o cenę to powiedziałem mu że 90 zł to jest minimum maksymalne za koparkę kołową 16 tonową. Trochę chyba go przestraszyłem tą stawką co jak dla mnie i tak jest już z lekka zaniżona no ale w dzisiejszych czasach tak już jest że za normalne pieniądze rzadko gdzie da się popracować (to tylko na prywatnych fuchach jeśli już i to też nie zawsze). Jakbym się zgodził za 80 zł to pewnie bym tam robił już niedługo ale ja nie będę pracował za te pieniądze i powiedziałem że niżej jak 90 zł nie będę rozmawiał. Koleś powiedział że jak się zdecyduje to się odezwie ale zapewne znajdzie się jakiś pajac (bez obrazy dla tych którzy niestety godzą się za stawki poniżej 90 zł pracować koparką 16 ton i wyżej) który zjedzie z ceną i pójdzie tam za 80 zł albo w co już mi się nie chce wierzyć jeszcze niżej. Naprawdę panowie przy obecnych cenach oleju napędowego, usług serwisowych itp itd to te stawki dwucyfrowe to wydają się być śmieszne.
Kolego CATUR już nie będę nic mówił o żadnych 10 zł :wink: Myślę że napewno wszyscy zgadzamy się w jednej kwestii, stawki za usługi maszynami budowlanymi stają się a nawet są już śmieszne. Rynek jest naprawdę CHORY i z tym CATUR zgadzam się z tobą w całej rozciągłości :wink:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez serwusss » 04 Kwi 2011 22:47

Tez gadalem z tym gosciem z S8.Przy kanalizacji robota.Ja mu powiedzialem 130 zl za koparke 20-22tony wiem ze jeszcze czegos szukaja oprocz koparki chyba wywrotki

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez master123 » 04 Kwi 2011 23:00

Tak o wywrotkę też się pytał. Przedstawił swoją firmę jako EMTECH lub EMTEC (coś w tym stylu :wink: ). Prawdopodobnie to ten sam koleś co ze mną gadał bo też mówił o kanalizacji i że od 10 kwietnia mają zaczynać. I co ci powiedział jak mu powiedziałeś cenę ?
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez serwusss » 05 Kwi 2011 21:14

Pytal czy moze cos ponegocjowac,wiec mu powiedzialem ze jak bedzie zainteresowany to trzeba sie spotkac i wtedy mozna cos rozmawiac.Moze 10 zl bym mu opuscil,ale na pewno nie wiecej.Za gorsze nie bede robil.Nowa kołowka kosztuje od ch..a i co pozniej robic za 80pln,zeby nie stala??kiedy taka kasa sie zwroci??

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez master123 » 05 Kwi 2011 21:36

Masz absolutnie rację :wink: Mi na swoją koparkę tzn 16 ton ciężko jest znaleźć robotę za minimum 100 zł. Każdy chce za 80 zł ale ja za 80 zł dziękuję :wink: 90 zł to juz jest absolutne minimum przy dzisiejszych stawkach za paliwo.
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez Dj_Francuz » 05 Kwi 2011 21:41

master123 ale co zrobić ludzie którzy wynajmują sprzęt maja tak ciasne głowy ,że myślą ,tylko ,ze te 80 zł na godz to masz na czysto tylko nie pomyślą ,ze są koszty takie jak paliwo naprawy konserwowanie maszyny smarowanie dojazd itd
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Postprzez czaki » 05 Kwi 2011 21:53

No i jest potem tak, ze operatorzy pracuja na popsutych maszynach i na same podstawowe zadania traca sporo sil,bo a to gasiennica ma sklonnosci do spadania, a to wydajnosc pomp spada, a to wyciek, a to zas cos innego

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez CATUR » 06 Kwi 2011 00:17

Kolego mietek właśnie takich ludzi nie mogę zrozumieć.
Kolego master123 nareszcie zrozumiałeś, że o szacunek dla własnej pracy tu chodzi. Zarówno z tą dychą jak i z 120zł/h to trochę przekolorowałem, żeby uwydatnić sytuację. Jakby stawka za wynajem była 100zł, to i operator pewnie dostałby 15zł. Mmoże nie byłoby to jakieś wielkie szczęście, ale pozwoliło by to już jakoś normalnie prosperować a nie tylko na minimum.
Cieszę się, że się ze mną zgadzacie, szkoda tylko, że nic na to nie mozemy poradzić tylko czekać, aż tym co stawki zaniżają popsuą się maszyny i nie będą mieli za co ich naprawić, ale obawiam się, że to jeszcze trochę potrwa. :wall:

CATUR
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Gru 2010 19:01
  • Miejscowość: wieś piękna

Oby wielu rzetelnych szefow dotrwalo...

Postprzez czaki » 06 Kwi 2011 21:24

..tych czasow,ze za wynajem maszyny dostana godziwe pieniadze i swoim operatorom zaplaca tez godziwie.
Pamietam,jak z 8 lat temu moja tesciowa za wynajem koparko-ladowarki placila 120zl/h,ale to byly takie czasy,ze na masyzne trzeba bylo czekac...i w sumie obie strony byly zadowolone.Tesciowa,ze wreszcie robota wykonana,a te 120zl wydane,to i tak niewielki naklad,bo jakby robotnicy wlasnymi silami mieli zrobic wykop,to ponad 6 dni we dwojke po 8 godzin dziennie zajelaby im robota i wydatek wiekszy niz 120zl.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez Dz0rdasz » 08 Kwi 2011 18:51

Panowie, o czym deliberujecie? Na dzień dzisiejszy stawka za koparko-ładowarkę to 140zł/h. Ktoś powie że wizjoner, może ,ale maszyna kupiona w 2007 i ma 1800mtg. I wcale nad tym nie ubolewam . Lepiej dobrze postać jak hu...wo jechać. A te skandaliczne ceny zawdzięczacie sobie , przez to durne myślenie. Nie podniosę ceny bo sąsiad zostanie przy starej, i on będzie pracował a ja stał :lol:

No skąd mają się brać normalne stawki jak się wyrywacie za głupotę.
Ja nawet patrzeć nie chcę w stronę firm, nikt się nie będzie na mojej dupie ślizgał. I życzę wszystkim : Zacznijcie się szanować i zarabiać pieniądze. :wink: Narka....

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez Jooras » 08 Kwi 2011 19:50

powiedz mi gdzie masz taką robotę za takie pieniądze :D lepiej nic nie zarobić i siedzieć na dupie w domu dobre myślenie

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez su_ski » 08 Kwi 2011 20:00

no się odezwał poliglota... Kolego jak byś miał leasing po 5000 zł miesiecznie to z twojej pracy dopiero byś spłacił maszynę a żyć trzeba. Albo za gotókę kupiłeś maszyne???. Mnie nie było na to stać!!!!!!!!!! U nas ta cena jest niemożliwa w okręgu 5 km mam 8 maszyn plus moja i jak bym robił po 140 to by czekał klient tydzień na tego co robi po 90.... Wiec przestań pierd..... od rzeczy bo mi się słabo robi . Takie cwaniaki jak ty mają składy budowlane albo z kruszywami i udają tutaj chojraków ze stawkami z bajki wyssanymi. Ps. sorki za wulgaryzmy ale mi się podnosi ciśnienie....
Łatwo też się piszę jak mamusia i tatuś pomogli kupić maszynę i teraz siedzi bez opłat i czeka aż ktoś zadzwoni za te 140 zł...

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez mietek » 08 Kwi 2011 21:50

śmieszny jest i tyle i nie ma się za bardzo co przejmować bo tak jak pisałem wcześniej co jeden to lepszy w internecie
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Re: Cena 1 godz. za wynajem kop-ład?

Postprzez lordkubus » 08 Kwi 2011 22:25

a moze o nie mieszka w polsce ?

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej