wibako

Co wybrać? Kursy o uprawnieniach dla zielonych...

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Co wybrać? Kursy o uprawnieniach dla zielonych...

Postprzez SCYZZOR » 04 Kwi 2011 19:04

Witam wszystkich Jestem operatorem wózka widłowego i chciałbym sie przekfalifikowac na koparkę ale nie wiem jaką i które uprawnienia wybrać.Pewnie na forum taki temat już był ale chciałbym sie dowiedzec coś o uprawnieniach.
Mianowicie co daje dany kurs oraz który jest najlepiej płatny:)i który polecacie?

http://www.bdrfundusze.pl/index.php?akc ... armonogram

Z góry dziekuje za odpowiedz.

SCYZZOR
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Kwi 2011 18:45

Maszyna: Narazie Wózk widłowy Hyundai:)


Reklama

simmet

Re: Co wybrać? Kursy o uprawnieniach dla zielonych...

Postprzez Dj_Francuz » 04 Kwi 2011 20:23

na co najlepiej sie przekwalifikować?? dobre pytanie najlepiej na to na co masz w okolicy zapotrzebowanie i robotę generalnie ciężko o robote na maszynie z dobrymi stawkami a może zrób prawo jazdy kat C I C+E + kurs na przewóz rzeczy i w transport rusz na pewno więcej roboty jest tzn w miarę masz w czym wybierać
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: Co wybrać? Kursy o uprawnieniach dla zielonych...

Postprzez SCYZZOR » 04 Kwi 2011 20:41

Tak w transporcie jest w czym przebierac ale nie każdemu pasuje ganianie po Polsce.
Kierowcy maja hardkor na tirach zależy od firmy....
Interesują mnie koparki i musze jakiś kurs wybrać.

SCYZZOR
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Kwi 2011 18:45

Maszyna: Narazie Wózk widłowy Hyundai:)


Re: Co wybrać? Kursy o uprawnieniach dla zielonych...

Postprzez Dj_Francuz » 04 Kwi 2011 20:48

na początek myślę ,ze kurs na KOP-ŁAD będzie najlepszy bo jednak dużo sprzętu jest
rozejrzyj się po okolicy na jaki sprzęt jest robota jakie ogłoszenia na robotę itd dopiero rozważ jaki kurs wybrać
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: Co wybrać? Kursy o uprawnieniach dla zielonych...

Postprzez SCYZZOR » 04 Kwi 2011 21:04

Myśle, że koparko ładowarka na dobry początek będzie dobra a jakie są stawki dla początkujacych?:)

SCYZZOR
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Kwi 2011 18:45

Maszyna: Narazie Wózk widłowy Hyundai:)


Z tym przekwalifikowaniem sie nie jest tak jak myslisz

Postprzez czaki » 04 Kwi 2011 21:47

Na wozkach widlowych zle jest?
Posiadaczy koparko-ladowarek,roznej masci koparek jest mnostwo,a roboty na te maszyny wcale nie przybywa,wiec masz wyjasnienie,jak z robota na tychze maszynach jest.Z tego,co ja sie orientuje,i wynika tez to posrednio z rozmow z kolegami,wynika ze w transporcie z C + E,ADR wiecej zarobisz niz jako przecietny operator koparko-ładowarki,koparki.Teraz czesto daja tzw.smieciowe umowy lub w ogole nie daja,jak wskoczysz na maszyne do robot ziemnych.Stawki to srednio 9-13zl/h,a wiem,co pisze,bo czesto dzwonia do mnie z propozycja pracy i takie stawki proponuja ( Podbeskidzie,Stary Slask)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Co wybrać? Kursy o uprawnieniach dla zielonych...

Postprzez SCYZZOR » 05 Kwi 2011 09:26

Akurat w pracy co Ja aktualnie pracuje śmigam po hali zima przeapracowana w ciepełku;)ale stawka daje do mślenia 8,50:(
raczej lepiej nie będzie.Firma w ktuórej pracuje jest duża ale to nie jest stabilna praca DEFRO i wszystko jasne....
Dlatedo chciałby sie dowiedziec które uprawnienia na koparkę daja najwięcej korzyści trzeba próbowac.
Oczywiste że,chłopaki na cieżarówkach maja dobrą stawke ale mine to ne kręci.Tak jak kolega powiedził maszyn jest dużo i ciężko coś wybrac,jeszcze sie dowiem jakich ofert w tej branży jest najwięcej.

SCYZZOR
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Kwi 2011 18:45

Maszyna: Narazie Wózk widłowy Hyundai:)


Myslisz,ze na koparkach lepiej?

Postprzez czaki » 05 Kwi 2011 21:27

Jest takie porzekadlo: wszedzie dobrze,gdzie nas nie ma.Ja ci rzekne,ze jak masz na wozku 8,50zl/h i w cieple,robote 12 miesiecy w roku,to nie jest to taka zla robota.Jak wskoczysz na koparke,jak uda ci sie jakos bez doswiadczenia,to i tak nie masz co liczyc na stawke wieksza niz 10zl/h ( czesto daja 7zl/h,8zl/h),a zima na koparce czesto roboty nie ma,wiec pozostaje ci siedzenie w domu.
Ja ci dobrze radze.Zrobisz kurs,jakos moze uda ci sie wskoczyc na maszyne,ale po roku czasu stwierdzisz,ze na wozku widlowym jednak miales lepsza robote.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej