wibako

"POTRZEBNA POMOC"

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

"POTRZEBNA POMOC"

Postprzez mechanior » 16 Kwi 2011 00:43

Wiem że będziecie mieli do mnie pretensje o pewną... hmmm... interesowność w działalności na forum ale temat padnie prędzej niż później więc mam pewną propozycję...
Licznik pochwał (kiedyś "pomógł") jak najbardziej łechce EGO nic niestety nie wnosząc do realnego życia...
Rośnie nam grono specjalistów nie pobierających żadnych profitów z działalności na forum, tak samo jak koledzy kopacze, którzy dzielą się swoją wiedzą w ramach "solidarności zawodowej" czyli po prostu z dobrej woli, chęci pomocy...

Każda w większości bezinteresowna pomoc na forum przynosi komuś wymierne korzyści, czasem dosyć policzalne w złotówkach...
Proponuje ustanowienie tzw "SZCZYTNEGO CELU" w postaci jakiejś fundacji czy innego konkretnego działania lub funduszu na które za pomocą przelewu, SMSa czy innego datku będziemy odwdzięczać się za pomoc okazaną na forum... fakt poparcia tego działania mógłby być odnotowany w profilu użytkownika przez nadanie odpowiedniego statusu lub punktów albo w ogóle nie notowany bo w końcu nie zawsze trzeba się takim działaniem chwalić...

Po prostu: jeśli uważasz że uzyskałeś pomoc, przelej jakąkolwiek, nawet symboliczną kwotę na .... i tutaj czekam na propozycje
NA CO ewentualnie PRZEZNACZYĆ TAKĄ POMOC...

Nie znam prawnych warunków takiego działania, więc zwracam się też o komentarze dotyczące tej strony ewentualnej działalności charytatywnej...
No i oczywiście co na to ADMINISTRACJA forum!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez piotr 40 » 16 Kwi 2011 10:53

Kolego,popieram w 100 % taki pomysł,tylko myślę ze nic z tego nie wyjdzie.Każdy zapatrzony jest w koniuszek własnego nosa.
Ale spróbować warto,może w postaci smsa? ,byłoby w sumie najprościej.Jest tyle fundacji etc.
pozdrawiam Piotr

piotr 40
Młodszy operator

  • Posty: 132
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 09:09
  • Miejscowość: wlkp.
  • Pochwały: 2

Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez manius » 16 Kwi 2011 17:55

racja,popieram, najlepiej bylo by przez sms-a. ale tez zeby nie kosztowal onj niewiadomo ile,bo wtedy chetnych bedzie naprawde niewielu, no i potzreba jakos logistycznie to rozwiazac.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez mechanior » 16 Kwi 2011 23:35

sądzę że dobrze by było gdyby ktoś (jakaś fundacja lub inna organizacja pożyteczności publicznej) odnotowywał np SMSy o treści KOPACZKA, abyśmy np mogli zamieścić na stronie forum licznik, wiem że SMS jest najprostszym sposobem ale wolałbym jednak przelew, każdy teraz ma konto a wykonanie przelewu elektronicznego nie zajmuje więcej niż 5 minut łącznie z włączeniem kompa, znaczna część wartości komercyjnego SMSa idzie na opłaty operatora
osobiście sądzę że kwota 5-10 pln była by odpowiednia i na pewno nie zależna od ilości postów czy uzyskanych porad...
jesteśmy dorośli i tak się traktujmy
jeśli uważasz, że otrzymałeś pomoc i masz ochotę się odwdzięczyć to przelej kwotę i powiadom majlem administratora (z załączonym potwierdzeniem) abyśmy mogli się pochwalić jaką kwotę uzbieraliśmy wspólnie na dobry cel...
oczywiście proponuję by WSZYSCY użytkownicy brali udział w akcji, nie tylko PYTACZE...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez wojtek11 » 17 Kwi 2011 09:46

Słusznie i naukowo,100% popieram.
A uzbierane pieniążki przekazać można np.na chore dzieci.

wojtek11


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez Jooras » 17 Kwi 2011 10:24

można by było połączyć smsy i przelewy jak komu wygodniej ktoś chce pomóc a przykładowo nie ma pieniążków na koncie w tym momencie to zawsze można wysłać smsa zawsze jakiś grosz wpadnie a grosz do grosza i będzie milion

na dzieci ? jestem jak najbardziej na tak

ostatnio się zastanawialiśmy że jak będziemy wracać z wynajmu czy czasem nie zahaczyć o hospicjum dla dzieci co raz się słyszy że motocykliści pojechali pokazać dzieciakom maszyny, koparki też by można było pokazać

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez Dj_Francuz » 17 Kwi 2011 11:41

również jestem za wprowadzić SMS oraz przelew bo nie każdy np w danym momencie może wpłacić np10ziko na konto a smsa może wysłać zawsze myślę,że sms o wartości 7zł byłby ok .
Albo na jakieś domy dziecka można by było zbierać albo na imprezy tak jak motocykliści organizują MOTOSERCE i zbierają krew tak my możemy zrobić coś w tym stylu . Albo organizacja jakiś rajdów OFF ROAD-OWYCH charytatywnych . Myślę,że nie było by większego problemu z zebraniem sie na takie imprezy .Co do pokazywania sprzętu innym myślę ,ze bardzo fajna sprawa dla nie których to marzenia których może nigdy nie spełnią .
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez mechanior » 17 Kwi 2011 13:46

popieramy taka akcję w naszej okolicy, nazywa się "DAWCY UŚMIECHU" (dlaczego taka nazwa? domyślcie się :faja: )
polega ona na tym że osoby związane w jakikolwiek sposób głownie z motocyklami ale i innymi przejawami motoryzacji (off-road, ATV, 4x4, oldtimer) a także szkoły jazdy, Policja i inne instytucje, pomagają w zbieraniu pieniędzy i innym wsparciu dla domów dziecka
tutaj macie próbkę działalności:
http://www.jaw.pl/video/show/10437
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez Dj_Francuz » 17 Kwi 2011 15:04

mechanior Sochaczewskie kluby również są chętne do takiej działalności :D
min
ZEBRA http://4x4.e-sochaczew.pl/media/index.p ... diumID=120
MOTO-SOCHO http://moto-socho.pl/portal.php
BORUTA http://www.boruta-socho.postuj.pl/index.php?c=1
oprócz tego zwykli mieszkańcy posiadający ciekawy sprzęt również się pojawią.
W galerii np ZEBRY znajdziecie nasza aktywność również moją :D
Co do policji i straży myślę ,ze bez problemu wykonam dwa fony może 3 bo i pogotowie :D i można imprezę organizować do tego jeszcze może mały pokaz sił militarnych tzn jednostka wojskowa BIELICE
czas pokaże na pewno trzeba dążyć do jakiegoś celu :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez mechanior » 17 Kwi 2011 15:22

zbliża się Dzień Dziecka
zachęcam wszystkich do organizacji, pomocy i udziału w takich imprezach
po uzgodnieniu z miejscowymi władzami jakiegoś "poligonu" można by skrzyknąć kilka maszyn i urządzić coś na kształt pokazu z możliwością obejrzenia i "posterowania" chwilę za drobnym datkiem "do puszki" na rzecz dzieci które nie mają komfortu pójścia na taki pokaz z tatą i mamą...
jeśli wiecie o jakiejś imprezie, pikniku czy spotkaniu, zaproponujcie udział maszyn (oczywiście jeśli znajdą się odpowiednie warunki gwarantujące bezpieczeństwo, czasem wystarczy tylko obecność maszyn gdzieś na parkingu lub łące i możliwość klapnięcia w kabinie)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez Dj_Francuz » 17 Kwi 2011 19:21

OK to teraz tylko pozostaje pytanie GDZIE w jakim mieście itd bo to chyba najważniejsza sprawa ? bo mamy miesiąc i trzeba się ogarnąć z tym :D organizacja najważniejsza :)
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez mechanior » 17 Kwi 2011 21:12

spokojnie...
sądzę że każdy na swoją miarę może spróbować coś "popchnąć", podpowiedzieć szefowi czy zapytać w gminie/powiecie, w najbliższej szkole itp... na organizację KOPACZKOWYCH obchodów jest już trochę za późno
myślę że administracja nie będzie miła nic przeciwko objęciu "honorowego" czy medialnego sponsoringu nad takimi wydarzeniami, gdziekolwiek się by odbywały...
jeśli macie takie możliwości to zbierzcie kilka kilkanaście maszyn, ciężarówek czy innego sprzętu i wystawcie na lokalnym festynie pod szyldem KOPACZKI lub nie, ustawcie puszkę na datki, zbierzcie kasę i przekażcie ją najbliższemu domowi dziecka czy hospicjum, albo wpłaćcie na konto innej organizacji
takie działanie wystarczy, i jest to BARDZO DUŻO!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez rodzinabmw » 17 Kwi 2011 21:36

na forum 7er zorganizowano 2 raz z powodzeniem akcję "szlachetna paczka" kasę w dowolnej kwocie wpłacano na konto pomysłodawcy, który z koleżanka z forum dokonali zakupu paczek na święta Bożego Narodzenia i wielkanocne kopie rachunków z zakupów pokazano publicznie na forum, dużo można o tym poczytać na forum dla zainteresowanych podam link do strony.

http://7er.pl/showthread.php/13107-Szla ... aczka-2010

http://www.szlachetnapaczka.pl/paczka-w ... aszym.html

nie jestem pewny czy nie zarejestrowani będą mogli czytać bezpośrednio na forum 7er, dlatego wkleiłem link z oficjalnej strony szlachetnej paczki.
Ostatnio edytowany przez rodzinabmw 17 Kwi 2011 22:58, edytowano w sumie 2 razy
było Komatsu PC340LC-7, było komatsu PC210LC-6, było komatsu PC290LC-7, jest caterpillar 301.8

Awatar użytkownika
rodzinabmw
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 09 Lis 2009 12:56
  • Miejscowość: Lubuskie

Maszyna: BMW E32 M60B30


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez mechanior » 17 Kwi 2011 22:25

podaj go od razu w temacie, po to on jest...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez EMI » 17 Kwi 2011 23:14

Wiem ,że nie jetem tu długo ( bynajmniej po tym nickiem ) ,
ale jeśli mogę przedstawić swój pomysł:
Ufając osobom na forum ( tzn. admin i jeszcze kilka osób cieszących się szacunkiem ) może założyć ogólne konto na ,które każdy może wpłacić kasę na szczytny cel( lub też zaoferować pomoc swoim sprzętem jeśli taka potrzeba istnieje,bo przecież mamy go to dużo ) ,poprosić WOŚP( jako jednostkę niezależną i pełna szacunku ) o wytypowanie miejsc w każdym województwie( które według nich potrzebują specjalnej pomocy ,lub dodatkowej pomocy ,opieki ),dla którego część z wpływów na koniec roku ( myślę o świętach bo jest to według mnie czas wyjątkowy,ale każda chwila będzie równie dobra ) może zostać przekazana przez delegata kopaczka,pl w danym województwie .
Dzięki temu będziemy mieli poczucie ,że każda osoba biorąca udział w niesieniu pomocy dokładnie pozna drogę swojej "złotówki " dla potrzebujących
PHU EMI
Części do silników i maszyn budowlanych CATERPILLAR
ORYGINALNE
Warszawa
501-422-939

Awatar użytkownika
EMI
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 16 Kwi 2011 09:34
  • Miejscowość: Warszawa
  • Pochwały: 2

Maszyna: CATERPILLAR ALL


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez Jarewa » 17 Kwi 2011 23:28

Szlachetna inicjatywa. Ale jak znam życie skoczy się na pisaniu i co najwyżej na pomoc od paru osób. Nie oszukujmy się ponad połowa polaków to sknery.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

"POTRZEBNA POMOC"

Postprzez mechanior » 29 Kwi 2011 01:28

no i temat umarł... normalne...
ale dzwonić o 22.00 w niedzielę w sprawie braku jazdy w koparce to nikt nie ma oporów

Panowie, proszę o propozycję jakiejkolwiek formy wsparcia charytatywnego celu jako rekompensaty za nasze DARMOWE usługi...
proponuję wpłatę przelewem na konto jakiegoś domu dziecka

btw, nie umówione telefony po 20.00 będą skutkowały opierdoleniem i zablokowaniem rozmów z numeru! trochę zdrowego rozsądku i szacunku!

nie wyłączam telefonu bo dla wygody mam tylko jeden numer
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez CEZAR » 07 Maj 2011 19:27

http://www.pajacyk.pl klikajac na pajacyka pomagasz dozywiac dzieci ... moze to nie tak wiele jak sms ale realne do wykonania.
-cezar-

...jesli praca bedzie pasja to juz nigdy nie trzeba bedzie pracowac...:))))

Awatar użytkownika
CEZAR
Młodszy operator

  • Posty: 194
  • Rejestracja: 10 Sty 2009 01:20
  • Miejscowość: slupsk,slawno,koszalin

Maszyna: case 580g, 580sk MAN 16.170 mecalac 12MXT, hitahi 813 gaska

Firma: Quick Service-Roboty ziemne


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez arjanprojekt » 08 Maj 2011 01:35

Temat nie umarł bo ja go przejmuję :D Tak sobie wymyśliłem, że każdemu żal środków finansowych bo ropa droga, bo krzywa i wyboista droga. Ale każdy kopacz zawsze coś wykopuje z ziemi. I niech żaden nie mówi że nie wykopał żadnych militariów o skarbach (monetach) nie mówiąc. Ziemia daje, a my powinniśmy te rzeczy spieniężyć np na specjalnym koncie na Alegro i albo na podobnym subkoncie aukcyjnym na Kopaczce. Uzyskane środki upoważniona osoba (np Twórca tego tematu) przekaże wytypowanej organizacji charytatywnej.
Pozdrawiam i poprę każdą inicjatywę (nie tylko swoją), gdyż jestem do tego zobowiązany, a zwłaszcza moja koparka co się wiecznie psuje
Usługi koparko-ładowarką Błonie, Brwinów, Milanówek, Leszno, Pruszków, Teresin, Grodzisk Maz. 607 64 32 11

arjanprojekt
Operator

  • Posty: 291
  • Rejestracja: 21 Cze 2009 09:51
  • Miejscowość: Błonie k/Warszawy
  • Pochwały: 3

Maszyna: Caterpillar 428B, Zetor 25A

Firma: ARJAN PROJEKT


Re: "POTRZEBNA POMOC"

Postprzez korba71 » 08 Maj 2011 13:58

Jedyne skarby jakie wykopałem to otoczki :mrgreen: ale temat powinien byc rozwijany chetnie cos dołoze od siebie

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej