wibako

Rozszerzenie do uprawnień

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Rozszerzenie do uprawnień

Postprzez dominlesne » 16 Maj 2011 14:05

Chciałem się dowiedzieć, jak wygląda sprawa zrobienia rozszerzenia mając już trzecią klasę. Czy muszę chodzić na jakiś dodatkowe zajęcia z teorii?
Jak się domyślam, mając papiery na koparkę 3 i kop-ład, nie da rady zrobić rozszerzenia na dany typ maszyny, na ładowarkę z łychą 3.5 m3?
Kopara i kop-ład razem mają te same rozwiązania (napęd hydrostatyczny jak w koparce, a przód jak w kop-ład), ale i tak jak myślę muszę mieć na ładowarkę kl. 3.

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Reklama

simmet

Re: Rozszerzenie do uprawnień

Postprzez marcos-81 » 16 Maj 2011 19:29

Widzisz i sam sobie udzieliłeś odpowiedzi na zadane pytanie :D
Trzy różne maszyny i trzy uprawnienia na każdą z nich oddzielne.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Re: Rozszerzenie do uprawnień

Postprzez korba71 » 16 Maj 2011 19:48

Uprawnienia mozesz robic osobno albo łącznie np. koparka z koparkoładowarką .Ładowarka z koparkoładowarka , nigdy koparka z ładowarką ,koparki i ładowarki zaczynasz z klasą 3 po roku mozesz zrobic 2klase lecz mozesz odrazu zrobic dwa kursy np.koparka i rozszerzenie na koparke powyżej 0,8 kubika ale tylko na jeden dany typ koparki musisz tylko posiadac dtr z tej koparki ktos musi ci podpisac ze odbyłes takie małe szkolenie z obsługi tej maszyny chodzi chyba o miesiac pracy przy konserwacji i takie tam. Egzamin z rozszerzenia zdajesz na tej koparce,ktos ci musi ja udostepnic na chwile ,poszezrzenie robisz w trakcie kursu na koparki lub ładowarki lub po nim ,nigdy wczesniej.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Rozszerzenie do uprawnień

Postprzez dominlesne » 17 Maj 2011 17:21

To w takim razie za to, że płacę za mało uniwersalne rozszerzenie, nie uczę się tych wszystkich bzdur z kursu na klasę 2 :wink:
Mam jeszcze pytanie - co mi grozi w teorii, a co w praktyce jak mnie kontrola sprawdzi, że mam klasę 3 ładowarki, a robię na 3,5 metrowej?
Najlepiej to bym zrobił 2 klasę po roku, bo maszyny stara i cholera wie ile pociągnie.

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Rozszerzenie do uprawnień

Postprzez korba71 » 17 Maj 2011 21:51

Pracowałem kilka lat bez jakichkolwiek uprawnien zrobiłem na koparkoładowarki koparki z poszerzeniem na komatsu pc 210 a po miesiacu rzucili mnie na volvo ec 210 blc. Kiedys w czasie kontroli kolega musiał odpiac łyzke i zapiac mniejszą, zalezy jak bardzo upierdliwy jest pipowiec i co jest napisane w dtr tym sie mozna sugerowac, to wszystko sa wykroczenia. Mam napisane w instrukcji pojemnosc naczynia od 0,78 do 1,45 teoretycznie sie mieszcze tyle ze mam ta najwieksza łyzke co zrobie nie wiem czas pokaże. Mozna z nimi sie dogadac byle sie nie stawiac za poszerzenia moga dac upomnienia tylko jak sie dobrze z nimi zagada.
A dwójkę warto zrobic :D

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej