wibako

Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez kopacz123 » 19 Lip 2011 16:53

Witam,
zastanawiam się czy nadal jest to dobry biznes - usługi koparko-ladowarka ewentualnie koparka kolowa? Mam wstepnie dotacje na zakup 3 koparko-ladowarek izastanawiam sie czy nie zmienic na jedna kop-lad i koparke kolowa? Jestem z okolic Piaseczna, woj. mazowieckie. Co sadzicie? Czy odczuwalny jest spadek zapotrzebowania? Czy na koparke kolowa latwiej jest znalesc klientow?
Dodam, ze ja nie bede operatorem, kazda maszyna bedzie miala swojego operatora. Dotacja to 50% kosztow wiec juz na starcie niezle sie zarabia (maszyna za polowe kosztow!). Mam mozliwosc zmiany jeszcze zakresu i rodzaju kupowanych maszyn i zastanawiam sie czy nie wybrac innych maszyn, np. minikoparki albo ladowarki?

Dodam, ze mam zaplecze warsztatowe na miejscu wiec czesciowo koszty obnize.

W mojej okolicy ceny za 1h przy robotach malych, kilkugodzinnych to 100-120 zł/h. Czytalem na tym forum, ze na wiekszych budach przy wiekszych zleceniach placa okolo 80 zł/h. Zakladajac ze maszyna srednio spali 6L ropy po 4 zł netto a operator bedzie mial 15 zł/h to wychodzi, ze koszty godziny to 40 zł, zatem zysku jest minimum 40 zł netto. Czy zalozenie 1000h rocznie to na jednej maszynie mozna zarobic okolo 40 tys zł.
A jak wyglada zapotrzebowanie na robote w ciagu zimy? Jak placa za osniezanie? Warto zainwestowac w mlot pneumatyczny i plug?

Dobra az za duzo pytan :)

kopacz123
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 19 Lip 2011 16:40

Maszyna: Dopiero będzie :) Myśle o CAT 432E 95KM


Reklama

simmet

Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez leo_33 » 19 Lip 2011 17:39

wielki optymista :))
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny!

leo_33
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Sty 2010 15:07
  • Miejscowość: Duisburg

Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez korba71 » 19 Lip 2011 18:55

Dodaj sobie jeszcze smary oleje filtry ,ogumienie, czesci zamienne, transport,twój zysk zostanie troszke nadszarpniety , kolego ta ropa po 4 zet nie jest to ta legendarna czerwona lemoniada :mrgreen:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez master123 » 19 Lip 2011 19:02

napisał że po 4 netto :wink: więc dobrze napisał bo tak jest około
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez borex1996 » 19 Lip 2011 21:16

Cóż, lubię ludzi optymistycznych :D
Wg mnie rok 2011 jest umiarkowany pod względem robót. Po 2012 spadnie ilość zleceń na prace miejskie, państwowe. :evil: Spowoduje to przerzucenie się wielu firm na rynek prywatny. Firmy takie mają większy potencjał niż firmy działające na własne kopyto usługowe. Roboty będzie coraz mniej...
Co do kosztów maszyny... Zabawki byłyby nowe, więc awarii ''nie powinno być'' , co obniży koszty eksploatacji. Niema co też sobie obiecywać, że codziennie 3 maszyny zrobią po 10 godz, co da np : 1000zł. NIE ! Często będzie to 5,6,7 godz efektywnych, a operatora trzeba zwykle płacić 10. Nie zawsze będzie też wyjazd. Doliczmy ZUS, paliwo, amortyzacje(gumy itp) i nasze zyski są umiarkowane.
Co do wyboru maszyn... Polecałbym brać koparkę kołową i kop-ład. Zwrot 50% kosztów to np 200000zł zaoszczędzone na obrotówce, a nie 100000 zł na kop-ład. Stajemy się wtedy bardziej uniwersalni.
Uff, ale dogniotłem. Nie mówię też że jest to nieopłacalne :D
Próbować, czemu ma być ci lepiej niż nam, zapracowanym....
Pozdrawiam
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Re: Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez czaki » 19 Lip 2011 22:32

Widac,ze kolega juz na starcie zle liczy. Np. to, ze operatorowi trzeba dac 15zl za kazda godzine. Coz, albo to 15zl do ozusowania, opodatkowania, czyli niewiele ponad 10zl/h, albo kolega ma zamiar zatrudniac "na czarno". Generalnie i jedna i druga opcja na pewno nie beda kuszace operatorow.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez przemol » 19 Lip 2011 22:35

kopacz123 napisał(a):czy nadal jest to dobry biznes



moim skromnym zdaniem: NIE
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Re: Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez kopacz123 » 20 Lip 2011 00:16

czaki napisał(a):widac,ze kolega juz na starcie zle liczy.Np. to,ze operatorowi tzreba dac 15zl za kazda godzine.Coz,albo to 15zl do ozusowania,opodatkowania,czyli niewiele ponad 10zl/h,albo kolega ma zamiar zatrudniac " na czarno".Generalnie i jedna ,i druga opcja na pewno nie beda kuszace operatorow.


Rozmawialem z okolo 10 operatorami i wszyscy zarabiaja okolo 15 zl na godzine na reke za kazda przepracowana maszyna godzine. Wiec nie wiem gdzie placa duzo wiecej?


Co do moich wyliczen to byly one bardzo pobiezne, oczywiscie nie uwzglednily amortyzacji i napraw opraz podakow. Ale przyjalem rowniez ze godzinak pracy maszyny to 80 zł a w moich okolicach za 100 zł to tylko w zimie i wczesna wiasno oraz pozna jesienia zgadzaja sie na robote. W sezonie 120 zł trzeba zaplacic.

Bron boze nie zakladalem ze maszyna bedzie pracowala 10h dziennie. Zakladam ze jak wyjdzie srednio 5-6 h dziennie w tygodniu to bedzie ok. Zakladajac wtedy ze w tygodniu bedzie 585h=30h to w 6 miesiacach budowlanych (kwiecien-wrzesien) mam 26 tyg * 30 h = 780 h. Do tego w pozostale 6 miesiecy "zimnych" tez powinno troche roboty wpasc, zakladam ze do 1000h dobije. A to juz jest dobry wynik aby brac sie za biznes. Wiem rowniez ze niektorzy operatorzy w okolicy rocznie robia i po 1500-1700 godzin!

Wiem, ze na tym forum wszyscy z tego zyja i kazda nowa firma to jak by nie patrzec konkurencja.

Gdyby jednak biznes nie byl oplacalny to co by te firmy robily... dokladaly wlasna kase do kazdego zlecenia? Wiadomo ze nie.

Moze ktos wypowie sie jeszcze rzeczowo na pierwszego posta?

kopacz123
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 19 Lip 2011 16:40

Maszyna: Dopiero będzie :) Myśle o CAT 432E 95KM


Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez Conrad » 20 Lip 2011 01:57

Jeśli masz gotówkę i weźmiesz sprzęt na dotacje to automatycznie zarobiłeś 300 tys zł. (biorąc pod uwagę zakup sprzętu za 600tys) oczywiście odejdą jeszcze różne opłaty, musisz zatrudnić bodajże na tą kwotę 3 pracowników i płacić im zus przez 3 lata.

Ale tak czy siak, przez 5 lat możesz sprzętu używać jak chcesz, a nawet gdyby on stał cały czas, to po 5 latach (wymagane jest trzymanie maszyn przez ten okres czasu) sprzedajesz maszyny w nawet wyższej cenie, bo nie sądzę aby w 5 lat staniały o 50%.


Tak więc biznes jest opłacalny to napewno, ale czy dostatecznie? Nie wiem czy będziesz zadowolony z dochodów jaki Ci przyniesie. Bo równie dobrze możesz zainwestować w inny interes który przyniesie znacznie więcej.

Aczkolwiek na powyższych założeniach stracić, nie stracisz. :wink:
Nie masz pracy na sprzęt? Posiadam firmę marketingową która podeśle Ci zlecenia w zamian za prowizję. Zainteresowany?
kontakt:
PW lub gg: 223400

Awatar użytkownika
Conrad
Operator

  • Posty: 316
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 12:17
  • Miejscowość: POLSKA
  • Pochwały: 1

Re: Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez prezes85 » 20 Lip 2011 09:57

Jak masz firmę budowlaną to się opłaca.

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Re: Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez Gracjan » 20 Lip 2011 11:11

kopacz123 napisał(a): Ale przyjalem rowniez ze godzinak pracy maszyny to 80 zł a w moich okolicach za 100 zł to tylko w zimie i wczesna wiasno oraz pozna jesienia zgadzaja sie na robote. W sezonie 120 zł trzeba zaplacic.

Kolego i wlasnie przez takich typow jak ty robi sie za przeproszeniem chu*nia na rynku, a dlaczego? Bo zchodzisz z cenami jak oszalaly i sie nie cenisz.... 80zl przy 120 w sezonie ja cie prosze.... :crazy:
„Młodym ludziom wydaje się, że w życiu najważniejsze są pieniądze. Na starość są już tego pewni.”
- O. Wilde

Awatar użytkownika
Gracjan
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 19 Cze 2010 00:10
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Pochwały: 7

Re: Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez prezes85 » 20 Lip 2011 11:59

Gracjan napisał(a):
kopacz123 napisał(a): Ale przyjalem rowniez ze godzinak pracy maszyny to 80 zł a w moich okolicach za 100 zł to tylko w zimie i wczesna wiasno oraz pozna jesienia zgadzaja sie na robote. W sezonie 120 zł trzeba zaplacic.

Kolego i wlasnie przez takich typow jak ty robi sie za przeproszeniem chu*nia na rynku, a dlaczego? Bo zchodzisz z cenami jak oszalaly i sie nie cenisz.... 80zl przy 120 w sezonie ja cie prosze.... :crazy:


to jakie masz stawki?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Re: Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez kopacz123 » 20 Lip 2011 21:48

Gracjan napisał(a):
kopacz123 napisał(a): Ale przyjalem rowniez ze godzinak pracy maszyny to 80 zł a w moich okolicach za 100 zł to tylko w zimie i wczesna wiasno oraz pozna jesienia zgadzaja sie na robote. W sezonie 120 zł trzeba zaplacic.

Kolego i wlasnie przez takich typow jak ty robi sie za przeproszeniem chu*nia na rynku, a dlaczego? Bo zchodzisz z cenami jak oszalaly i sie nie cenisz.... 80zl przy 120 w sezonie ja cie prosze.... :crazy:



Z calym szacunkiem ale najpierw moze przeczytaj caly watek zanim oskarzasz! Ja pisze jak sie cenia (minimalnie) w mojej okolicy jako punkt odniesienia do moich wyliczen. Nic nie napisalem ze ja po tyle oferuje uslugi, co wiecej ja na razie planuje zakup koparko-ladowarek!

Ciekaw jestem natoomiast po ile i w jakim rejonie Ty oferujesz swoje uslugi?

kopacz123
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 19 Lip 2011 16:40

Maszyna: Dopiero będzie :) Myśle o CAT 432E 95KM


Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez Klawek » 20 Lip 2011 21:55

Gracjan napisał(a):Kolego i wlasnie przez takich typow jak ty robi sie za przeproszeniem chu*nia na rynku, a dlaczego? Bo zchodzisz z cenami jak oszalaly i sie nie cenisz.... 80zl przy 120 w sezonie ja cie prosze....

to chyba macie tam bardzo mało sprzętu i zero konkurencji
na Mazurach można już znaleźć kop-ład 3cx za 60zł netto za godzinę i jeszcze można coś urwać gościowi z ceny :wall: - to jest dopiero ........... szkoda pisać
jak powiem komuś że biorę 100 czy więcej to można zapomieć o pracy u detalisty :!:
W mieście liczącym 25tyś jest ponad 70 kop-ład i koparek to jest konkurencja i nikt nie zarabia :!:

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez Conrad » 21 Lip 2011 10:41

ja biorę 100-120 na wsi no i w mieście też się trafia. Jak ktoś chce taniej to absolutnie odmawiam, roboty mam całkiem sporo.

Na początku cena którą oferowałem była duża, teraz widzę że konkurencja wzięła ze mnie przykład i też podnieśli ceny.
Nie masz pracy na sprzęt? Posiadam firmę marketingową która podeśle Ci zlecenia w zamian za prowizję. Zainteresowany?
kontakt:
PW lub gg: 223400

Awatar użytkownika
Conrad
Operator

  • Posty: 316
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 12:17
  • Miejscowość: POLSKA
  • Pochwały: 1

Re: Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez prezes85 » 21 Lip 2011 22:23

to są ceny netto za koparko-ładowarke z operatorem?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez borex1996 » 22 Lip 2011 14:41

Cóż, ceny dosyć rozbieżne. U nas za godz kop-ład krzyczy się ok 80zł, są też tacy co za 70 chętnie pracują. My jednak dużo usług nie świadczymy, więc aż tak nie jest się rozeznanym.
Jednak ceny 100-120 NETTO to raczej kosmos, nawet za kop-ład o większej wadze.
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez w.malinowski » 21 Wrz 2020 12:51

Początkowo koszta będą spore, ale jak to dobrze poprowadzisz to się szybko może zwrócić. W kwestii cen, tutaj koparkaolesnica.pl/ tutaj w cenniku możesz sobie porównać jaki jest koszt wynajęcia na godzinę w Oleśnicy. Z tego, co się orientuje, to coś koło stówy za godzinę.

w.malinowski
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 Wrz 2020 12:45

Maszyna: Hyundai Robex 320 LC

Firma: własna działalność


Re: Usługi kop-ład czy koparka? Czy nadal sie opłaca?

Postprzez slepy101 » 21 Wrz 2020 22:05

Widze ze kolega tez z olesnicy . Dzialalem na olesnicy 1.5 roku . W tym czasie znalazl sie idiota co zaczal latac na uslugi menelem za 60 zl /h i zwinalem biznes bo w tej wsi nicc sie zarobic nie da . Wszystkie roboty bierze gajos schabikowski albo grzyb . Nawet panek przeniosl sie na wroclaw z tej wiochy olesnicy
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej