wibako

Uprawnienia na ładowarkę i maszyna z chwytakiem?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Uprawnienia na ładowarkę i maszyna z chwytakiem?

Postprzez Rudolf » 19 Sie 2011 04:03

Witam. Jestem zupelnie zielony w tematach ladowarek ale mam ambitny plan zrobic sobie kurs ktory pozwoli mi pracowac na tym sprzecie za granica i tu pojawia sie moje pierwsze pytanie czy polskie kursy po ukonczeniu i przetlumaczeniu beda uznawane za granica? po drugie: co oznaczaja stopnie I II i III? ktory jest najwyzszy I czy III czym sie roznia i czy mozna zrobic od razu najwyzszy czy trzeba robic wszystkie po kolei? jak dlugo zajmuje zrobienie najwyzszego stopnia (chodzi mi ile to czasu w praktyce zajmuje np miesiac, dwa, trzy bo w godzinach mniej wiecej sie orietuje) i jakie sa koszty takiej przyjemnosci? gdzie w łódzkim moge zrobic taki kurs zebym rzeczywiscie godziny praktyczne spedzil na praktyce a nie mial je tylko na papierku?

Ostatnie pytanie bedzie pewnie dla Was glupie ale sprobuje. mianowicie widzialem na polnocy europy maszyne na gonsiennicach posiadala kabine obok lapy. kabia byla z regulacja wysokosci na wysiegniku gora, dol. jak wczesniej wspomnialem obok byl wysiegnik zakonczony lapa chwytna, dosyc waska, wysiegnik przypominal po prostu dlon. lapa obracala sie w okol wlasnej osi o 360 stopni. kabina wraz z lapa obracala sie bez musu ruszania gąsienic. byla uzywana do chwytania czegokolwiek i ładowania do kontenera od gory dlatego lapa musiala obracac sie o 360 stopni w razie jak zaladunek nie wchodzi wszerz to obracal go zeby wszedl wzdłuż. to koniec opisu tego sprzetu i teraz pytanie czy ktos moze kojarzy co to za ustrojstwo jak sie nazywa i czy mozna gdzies na nie zrobic kurs? wiem ze sam moglem sie tego dowiedziec jak ta maszyne widzialem ale wtedy nie myslalem ze bede chcial robic kursy na takie rzeczy. przeszukalem internet i nie znalazlem tej maszyny dlatego moze ktos z Was bedzie lepszy od internetu:)

Panowie i moze Panie wiem ze duzo czytania Wam tu pozostawilem i ze pewnie sa odpowiedzi tutaj na forum ale po to jest forum zeby caly czas bylo w ruchu a nie po to zeby raz napisac i na kazde pytanie odpisywac ze juz to bylo i zebym uruchomil wyszukiwarke.

z gory dziekuje za kazda pomoc :)

Rudolf
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 03:09

Maszyna: jeszcze zadna


Reklama

simmet

Uprawnienia na ładowarkę i maszyna z chwytakiem?

Postprzez Dj_Francuz » 19 Sie 2011 16:07

a ja CI powiem tak będę niestety trochę chamski :wink: tematów na temat samych klas oraz poszczególnego sprzętu i osprzętu na daną maszynę było bardzo dużo więc czasami zanim założy się nowy temat warto poszukać co już było pisane bo przecież nikt nie będzie pisał o jednym i tym samym 100 razy bo to się nudne robi :wink: w górnym prawym rogu strony masz wyszukiwarkę oraz w poszczególnych kategoriach jak pogadaduchy możesz znaleźć wiele ciekawych rzeczy które Cię w tej chwili interesują . Pozdrawiam Mariusz i życzę miłego szukania odpowiedzi
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Uprawnienia na ładowarkę i maszyna z chwytakiem?

Postprzez Pan Kracy » 02 Wrz 2011 13:04

Kolego pracuje za granica od ładnych kilku lat i raczej tam nikt nie patrzy na klasy mało tego jak zapytasz operatora o klase to zwyczajnie Cie wysmieje albo oczy zrobi.Co sie tyczy Fuchsa(uzadzenie które opisujesz) musisz miec papiery na żurawie wieżowe bo to niestety maszyna podlegajaca pod UDT a oni klasyfikuja Fuchsa jako zuraw przełdunkowy.Fajnie sie na tym pracuje polecaj jezeli masz mozliwosc.

Pan Kracy
Nowicjusz

Maszyna: Ładowarka grawitacyjna, koparka laserowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej