wibako

problem z sprzedawca z allegro

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

problem z sprzedawca z allegro

Postprzez tomec » 05 Paź 2007 13:55

siemano panowie wygralem na alegro sprzecik 20 tys taniej ,aukcja sie zakonczyla a sprzedawca nie chce mi oddac maszyny bo powiedzial ze jego syn zapomnial ze dana na licytacje.co panowie robic do sadu isc?bo trzeba w sadzie dac 10 proc wartosci maszyny i sie sadzic rok czasu pod warunkiem ze nic z tej maszyny czesci nie zginie lub nie zostana zamienione,pomozcie co robic czy odpuscic sobie....

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Reklama

simmet

Postprzez Dz0rdasz » 05 Paź 2007 15:05

Odpuść, to śmieć jakiś :?

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez SWBT.S.A. » 05 Paź 2007 15:49

Skonsultuj się z prawnikiem i z Allego. Bo już było parę takich spraw oni chyba mają jakieś własne prawo w takich przypadkach. Ja Ci życzę powodzenia.

SWBT.S.A.
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 15 Wrz 2007 15:53
  • Miejscowość: Wro

Postprzez WojtekP » 05 Paź 2007 17:56

tomec, odpusc sobie i tak nic nie wygrasz szkoda Twojego czasu - bez obrazy ale jestes powowazny jesli szukasz "okazji" na allegro

Pamietaj nikt Ci nic nie da za darmo !!!
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez tomec » 05 Paź 2007 18:38

wojtku nie szukam okazji,nie zeruje na czyim nieszczesciu ale jakbym ja wystawil maszyne napewno ktos inny by ze mna sie sadzil,zapytam sie radcy prawnego bo allegro mowilo ze sad

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez rudesmen » 06 Paź 2007 13:33

WojtekP napisał(a):tomec, odpusc sobie i tak nic nie wygrasz szkoda Twojego czasu - bez obrazy ale jestes powowazny jesli szukasz "okazji" na allegro

Pamietaj nikt Ci nic nie da za darmo !!!


Nie prawda, licytacja jest praktycznie umową. Nawet kiedyś w teleekspresie mówili o tym, że jakiś facet wylicytował bardzo tanio Jeep-a i musiał z tym iść do sądu bo sprzedający nie chciał oddać. Wygrał sprawę.

PS trzeba znać trochę zasady allegro bo można sie ostro przejechać, żeby nie było takich wypadków jest opcja "cena minimalna" - koszt to 2zł

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez WojtekP » 06 Paź 2007 15:58

rudesmen, wygrał sprawe i co ? i dostał auto ? sprawa sie nie skończyła jeszcze. Zamieszanie było na początku roku a teraz juz cisza w tym temacie
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez tomec » 06 Paź 2007 16:48

nie wiem co tu robic,maszyna na wiosne potrzebna

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez SWBT.S.A. » 06 Paź 2007 19:00

Jeżeli Ci potrzebna bardzo i twe być czy nie być zależy od tego to o to walcz. Ale sprawa będzie się toczyć długo ale na wiosnę 2009 może zdążysz.
Ja Ci życzę powodzenia. :wink:

SWBT.S.A.
Młodszy operator

  • Posty: 134
  • Rejestracja: 15 Wrz 2007 15:53
  • Miejscowość: Wro

Postprzez tomec » 06 Paź 2007 20:25

niedziekuje bo sam juz nie wiem co mam robic

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Waldemar » 09 Paź 2007 09:45

E tam czasami można kupic okazje... ja sie spóźniłem 2 min(bo sie zastanawiałem) na ładowarke fadrome polska za 6000 zł kup teraz na chodzie jeżdząca (na złomie wiecej warta jest...). (po 15min od wystawienia poszła). Oraz raz jechałem od 1zł mercedesa ciągnik siodłowy zarejestrowany na chodzie w badzo ładnym stanie fakt rocznik 1988 i wygrałem go za 5000 netto jezdził u mnie bez zadnych napraw w firmie z niskopodwoziówka z 2 lata i aż pojechał jezdzic do AFRYKI :-D.

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez tomec » 09 Paź 2007 13:46

radca prawny powiedzial ze jest pewna wygrana.ale sie duzo tez straci czasu,wiadomo jak jest w firmach maszyny sa natychmiast do pracy potrzebne i nie mozemy roku czekac,chcemy ja na wiosne i nie ma szans na wygrana.trzeba konczyc to i cho** mu w d*** niech za takie oszukanstwo zostanie negatywnie posadzony

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Grześ » 09 Paź 2007 18:03

Tomec daj namiary na tego sprzedawcy na forum ,może tą drogą uchronisz choć naszych forumowiczów od nieuczciwego handlarza

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez Henryk » 10 Paź 2007 00:51

Tak jak kolega napisal kilka postow wyzej, wygrana aukcji na allegro jest rownowazna z umowa cywilna prawna miedzy Toba, a sprzedajacym. Jezeli widzisz, ze sprzedajacy kreci teraz, a masz czas i znasz troche prawo, to sprawa w sadzie jest wygrana dla Ciebie. Tym bardziej po ostatnim incydencie, z Jeepem, o ktorym byla mowa - wszystko pojdzie w trybie przyspieszonym i sprzedajacy moze nizle stracic na swej nieodpowiedzialnosci.

Pozdrawiam

Henryk
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 29 Maj 2007 00:48
  • Miejscowość: Gdańsk

Postprzez devil69 » 06 Gru 2007 17:21

witam panowie i panie.
z ciekawoscią czytam wasze opinie i sugestie.jesli chodzi o allegro to sprawa jest prosta.
nie wiem czy wiecie ale jesli ktos kupil na allegro jakis przedmiot to zawiera umowe cywilno prawna i obie strony musza sie do tego stosowac pod odpowiedzialnoscia karna wlącznie (czytaj regulamin allegro) oczywiscie jesli sprawy nie mozna zalatwic polubownie zostaje sądi sprawa z powodztwa cywilnego. w tym wypadku pupujący ma 100% wygranej sprawy.oczywiscie druga strona bedzie odwlekac to wszystko w czasie(jakies ekspertyzy,lewi swiadkowie itp.)ale to nic nie da bo prawo jednoznacznie interpretuje takie sprawy.
znam podobny przyklad z mojej okolicy i teraz kobieta o ktorej pisze cieszy sie jachtem pelnomorskim za 1pln.
trzeba najpierw zlozyc wniosek na wokande a wtedy odpowiednie organy zabezpieczą przedmiot sporu.
pozdrowionka dla all

devil69
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Gru 2007 16:07
  • Miejscowość: żary

Postprzez tomec » 06 Gru 2007 17:23

oo to co mam sie sadzic?:D

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 4:24 pm ]
ale podobno od tego roku sie zmienilo ze juz nie ma umowy cywilnoprawnej bo wlasnie przez pana znajoma sie to zmienilo i jest trudniej......

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez rafik » 07 Gru 2007 00:05

tomec znajdz goscia i zrob po staropolsku wpier... , a co do ciagania sie po sadach to odradzam , po co ci maszyna za 2 lata ?
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez tomec » 07 Gru 2007 18:30

mi maszyna na wiosne potrzebna... dobra nie bedziemy sie sądzic szkoda slow na takiego kretyna niech go spotka w zyciu cos gorszego za nieuczciwosc

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez dymek » 07 Gru 2007 18:51

Tomec sorry ale co za biznesem kupuje sprzęt na allegro poprzez licytacje , sorry ale z czymś takim sie nie spotkałem i wogole mi sie to w głowie nie mieści , bo jeśli kupujesz już z allegro to dzwonisz do gościa i pytasz za ile jest maszyna do wzięcia itp a potem jedziesz do niego i oglądasz i kupujesz i nie robisz tego za pomocą komputera tzn o wygrałem aukcje mam maszynę tak to chyba nikt nie robi , przynajmniej nie ja bo jeśli coś kupuje to najpierw dzwonię i sie umawiam potem oglądam a na koniec kupuje .
pozdro

dymek


Postprzez devil69 » 07 Gru 2007 21:11

...nic sie nie zmienilo.w regulaminie allegro jest to jasno i klarownie napisane.
trzeba to zalatwic zgodnie z literą prawa,bo samowolka w Polsce jest "zabroniona"
tak uwazam,ale decyzja nalezy do Ciebie

devil69
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Gru 2007 16:07
  • Miejscowość: żary

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej