wibako

Uprawnienia zdobyte w Niemczech

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez pawelm » 09 Maj 2012 08:27

Moim skromnym zdaniem te cale klasy to nic innego jak,tylko wyciaganie kasy od ludzi.Jak by to bylo takie potrzebne to wszedzie by to bylo stosowane,a jak narazie to jest na odwrot nigdzie niema ,tylko w Polsce.Nic tylko kasa.
A teraz poważnie, jak zarobki tam u Ciebie?
Zarobki sa rozne miedzy 180-260kr minus ok 38% podatku samochod firmowy i telefon.

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Reklama

simmet

Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez owczarekniemiec » 09 Maj 2012 09:01

No przy takich zarobkach to sobie można spokojnie żyć. :)
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez pawelm » 09 Maj 2012 10:13

Tak,ale koszty zycia sa tez nieporownywalne w stosunku do Polski niemowie ze jest strasznie zle bo napewno lepiej niz w kraju. Niby dostajesz duza wyplate,ale duzo tez wydajesz na rachunki itd...Wlasnie sam jestem ciekaw czy ktos jeszcze pracuje w Norwegii na koparce i w jakim regionie?

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez peter5on » 09 Maj 2012 19:10

Co do klas to w UK masz np osobno koparki gąsiennicowe, osobno kołówki, robisz papiery dostajesz czerwoną kartę, robisz na niej maksymalnie 3 lata po tym czasie możesz/musisz ubiegać się o niebieską która oznacza że jesteś w pełni kwalifikowanym operatorem. Na kopład również są dwie klasy w przeciwieństwie do polski.

Awatar użytkownika
peter5on
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 14 Gru 2009 22:39
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu 240


Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez damian_rs » 19 Lut 2015 20:06

witam, ja trochę z innej beczki. Jak zdobyć takie uprawnienia na koparkę, ładowarkę itp? Jak sie nazywa konkretnie po niemiecku taki kurs i uprawnienia bo jak wpisuje na wujku googlu to wychodzą dziwne rzeczy :/ No i jak to wygląda cenowo. Pozdrawiam

damian_rs
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Lip 2013 17:40

Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez prezes1 » 26 Sie 2015 20:21

witam
tak jak pawelm odpisal zarobki od 200- 260 koron, jednak życie bardzo drogie powoduje ze i tak polowe pensji trzeba jakoś panstwu odac we wszelkiego typu oplatach podatkach(36%podatku, chyba ze ktos duzo pracuje to moze nawet miec ponad 40 % podatku), z tego co wiem to lepiej uprawnienia zrobic w Norwegii, kolega robil kosztowało go ok 7000 nok czyli 3500 zl i ma wszystkie " kategorie " koparek , kop- ladowarki, walce i inne maszyny do budowy . w tej cenie. w Polsce wiedomo jak jest, wymyslaja kategorie by za każdą płacić.
Chyba i tak dobrze że za doplata chca dokonać wpisu , ciekawe czy trzeba płacić za każdą kategorie te 550 zl.
pozdrawiam wszystkich.

prezes1
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 Sie 2015 20:10

Maszyna: jcb 3 cx

Firma: bbs


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez MARIO/MECALAC » 26 Sie 2015 20:27

prezes1, Proszę stosować się do regulaminu. Proszę poprawić swój post używając opcji EDYTUJ.

II. POSTY:
1. Obowiązuje NETYKIETA, kulturalny język polski w poprawnej formie gramatycznej i składniowej.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez w.fubar » 26 Sie 2015 22:38

prezes1, Kierunek Norwegia drodzy Panowie na najbliższe dwa lata można sobie wybić z głowy. Jak dla mnie to wygląda na sztucznie rozdmuchaną panikę bo z jednej strony masowe zwolnienia a z drugiej hurtowe przyjmowanie uchodźców z południa. Ale finał jest taki, że w branży robi się smutno. Od 2 miesięcy nie pracowałem dla gminy, która do tej pory była głównym, zakontraktowanym na lata klientem. Szef łapie jakieś głupie fuchy...

Co do cen kursu to bzdury, poproszę link bo nie uwierzę. Mój kolega opowiadał że w Egipcie kopią wielbłądami. Przelicznik walut też masz po kiju.

Jadąc do Norwegii z 3 klasą z Polski ma się dostęp do wszystkich maszyn danego typu. Nie wiem co Ci po kop-ład, bo takiej maszyny tu na oczy nie widziałem. W Szwecji, Danii i owszem. Tu są za drogie w stosunku do maszyn nieuniwersalnych. W praktyce bez norweskiego certyfikatu na maszyny i ADK ( rurociągi przemysłowe) nie spotkałem się z obcokrajowcem pracującym na kat powyżej 3. Co ja gadam, wcale się z obcokrajowcem nie spotkałem. Kilku na walcach jeździ przy asfalcie, to wszystko.

Język, doświadczenie, język i jeszcze raz język.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej