wibako

Uprawnienia zdobyte w Niemczech

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez chrupecek227 » 17 Lis 2011 22:33

Witam mam pytanie zrobilem kurs na koparko ladowarke w niemczech i u nich tego nie uznaja ze I czy II czy III klasa tylko ogolem ze na wszystko to sie liczy, moje pytanie jest takie czy wystarczy mi tlumaczenie przysiegle? Po co robic w INSTYTUT MECHANIZACJI BUDOWNICTWA I GORNICTWA SKALNEGO i placic im za to kase. Kto tego bedzie wymagal pozniej z tegoINSTYTUT MECHANIZACJI BUDOWNICTWA I GORNICTWA SKALNEGO ? pracodawca? jak pytalem znajomego co ma firme budowlana to powiedzial mi ze liczy sie dla niego ze mam ukonczony kurs i przetlumaczony przez tlumacza przysieglego. Na chwile obecna mieszkam w niemczech i czy jezeli jednak bede musial w tym instytucie to zalatwiac to wystarczy ze same papiery wysle do polski czy musze byc osobiscie to zalatwic z gory dzieki
Ostatnio edytowany przez chrupecek227, 18 Lis 2011 20:15, edytowano w sumie 1 raz

chrupecek227
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 17 Lis 2011 21:34

Maszyna: koparko ladowarka


Reklama

simmet

UPRAWNIENIE ZDOBYTE W NIEMCZECH

Postprzez korba71 » 17 Lis 2011 22:54

Kolego UDT nie zajmuje sie maszynami budowlanymi u nich możesz sobie zrobić co najwyżej na wózek widłowy .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez chrupecek227 » 18 Lis 2011 18:07

tak pomylilo mi sie chodzi mi o INSTYTUT MECHANIZACJI BUDOWNICTWA I GORNICTWA SKALNEGO czy tam to musze zglaszac jak tak to po co?

Dodano o 18:58
Witam chce sie dolaczyc do pytania zrobilem kurs na koparko ladowarke w niemczech i u nich tego nie uznaja ze I czy II czy III klasa tylko ogolem ze na wszystko to sie liczy, moje pytanie jest takie czy wystarczy mi tlumaczenie przysiegle? Po co robic to w tym INSTYTUT MECHANIZACJI BUDOWNICTWA I GORNICTWA SKALNEGO i placic im za to kase. Kto tego bedzie wymagal pozniej z tego instytutu? pracodawca? jak pytalem znajomego co ma firme budowlana to powiedzial mi ze liczy sie dla niego ze mam ukonczony kurs i przetlumaczony przez tlumacza przysieglego. Na chwile obecna mieszkam w niemczech i czy jezeli jednak bede musial w tym INSTYTUCIE MECHANIZACJI BUDOWNICTWA I GORNICTWA SKALNEGO to zalatwiac to wystarczy ze same papiery wysle do polski czy musze byc osobiscie to zalatwic z gory dzieki

chrupecek227
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 17 Lis 2011 21:34

Maszyna: koparko ladowarka


prosba napiszcie mi na temat UPRAWNIENIA ZDOBYTE W NIEMCZECH

Postprzez manius » 18 Lis 2011 20:02

najlepiej poszukaj numeru w necie, i zadzwon do zrodla,czyli do tego instytutu,tam wszystko ci powinni wyjasnic, niz tutaj gdybanie.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


uprawnienia

Postprzez chrupecek227 » 25 Lis 2011 17:10

witam wszystkich ja mam uprawnienia niemieckie na wszystkie koparki za pierwszym razem i dzwonilem do INSTYTUT MASZYN BUDOWNICTWA I GORNICTWA SKALNEGO o uznanie moich kwalifikacji i powiedzieli mi ze tak uznaja tylko tyle ze jeszcze okolo 550 zlotych im zaplacic OCZYWISCIE z przetlumaczeniem tlumacza przysieglego okolo200zl i moje pytanie jest takie po co im dawac zarabiac jescze czy mi nie wystarczy tlumaczenie przysiegle? kto tego bedzie rzadal? pozdrawiam

chrupecek227
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 17 Lis 2011 21:34

Maszyna: koparko ladowarka


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez Pan Kracy » 29 Lis 2011 22:01

Musisz kolego zapłacic bo bez stosownego wpisu do ewidencji operatorów nie masz nawet co siadac na maszyne bo w przypadku kontroli lezysz i kwiczysz. Oni chca od Ciebie kasiore za samo wciagniecie do ewidencji, zawsze mówiłem że to chory kraj.

Pan Kracy
Nowicjusz

Maszyna: Ładowarka grawitacyjna, koparka laserowa


Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez chrupecek227 » 29 Lis 2011 22:52

Witam Pana moze pan sie dokladnie orientuje jak to wyglada?czy robil pan tez takie cos? czy ja teraz bedac w niemczech moge wyslac im papiery i zaplac przez internet oczywiscie zadzwonie do nich w tej sprawie Pozdrawiam i Dzieki

chrupecek227
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 17 Lis 2011 21:34

Maszyna: koparko ladowarka


Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez chrupecek227 » 30 Lis 2011 00:21

No dobra ale przeciez ja zdawalem w niemczech i chyba u nich zostalem wpisany w ta ewidencje przeciez jestesmy w unii to niech sobie sprawdza,mam to przetlumaczone przez tlumacza przysieglego,wiem ze jak zadzwonie do nich to mi powiedza ze musze u nich tez zrobic wpis.Nie wiem co robic

chrupecek227
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 17 Lis 2011 21:34

Maszyna: koparko ladowarka


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez Pan Kracy » 30 Lis 2011 17:13

No i własnie dlatego ze jestesmy w UE uznaja Twoje niemieckie papiery. Widzisz to jest tak samo jak z klasami uprawnien, pracuje w Holandii i pracowałem w Niemczech a tam nikt o klasach nie słyszał. Tak naprawdę nie mam wyrobionego zdania co do tematu klas bo jak wiadomo za dana klasa idzie doswiadczenie ale też troche 3eba wydac kasiorki na tą zmiane klasy. Słyszałem tez kiedys ze maja to niby zniesc jak widac chca jeszcze zarobic. Jedyne rozwiazanie w Twoim przypadku to zapłacić, przynajmiej nie bedziesz trząsł porami w przypadku kontroli.

Pan Kracy
Nowicjusz

Maszyna: Ładowarka grawitacyjna, koparka laserowa


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez chrupecek227 » 30 Lis 2011 19:08

No wlasnie bo tu mam ogolnie na wszystkie koparki,ladowarki i rownarki jest lepiej jak w polsce bo oni tylko wymyslaja jakies klasy zeby tylko od ludzi kase ciagnac.Pewnie ze zrobie jak wroce do kraju i tak sie bedzie oplacalo.

chrupecek227
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 17 Lis 2011 21:34

Maszyna: koparko ladowarka


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez marcin1979 » 10 Kwi 2012 15:16

CZY ROBIŁ KTOS JESZCZE UPRAWNIENIA W NIEMCHECH,,,
Ostatnio edytowany przez Jooras, 10 Kwi 2012 20:09, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie piszemy dużymi literami, to oznacza krzyk.

marcin1979
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 10 Kwi 2012 15:02

Maszyna: cees


Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez kane » 12 Kwi 2012 01:17

@chrupecek227
Napisz, jak jest z naszymi uprawnieniami w Niemczech?
I do it, because i like it.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez Pan Kracy » 24 Kwi 2012 12:01

A jak ma być? honorują i tyle w tym temacie, mogą ewentualnie wykonać szkolenie wewnętrzne.

Pan Kracy
Nowicjusz

Maszyna: Ładowarka grawitacyjna, koparka laserowa


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez szkodnik » 05 Maj 2012 22:02

Joł.

Pozwolę sobie 'odgrzać kotleta' i zadać pytanko. Dodam, że nie znalazłem żadnej interesującej mnie odpowiedzi na forum albo nie potrafię szukać.
Do rzeczy.
Chciałbym się dowiedzieć czy w Norwegii jest podział na klasy maszyn np koparek? Czy robię w Polsce 3klasę, jadę tam i robię na bądź jakiej maszynie?
Prosiłbym o odpowiedź od osób, które mają 100% pewne info na ten temat.
Pozdrawiam kopaczy.


Nikt nic nie wie? :-(
Wobec roboty zawsze bądź fachowiec.

Górol.

szkodnik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 20:20
  • Miejscowość: Podkarpacie

Maszyna: brak


Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez szkodnik » 08 Maj 2012 07:22

Odświeżam.

Może ktoś coś jednak wie? :cry:
Wobec roboty zawsze bądź fachowiec.

Górol.

szkodnik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 20:20
  • Miejscowość: Podkarpacie

Maszyna: brak


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez Jooras » 08 Maj 2012 09:00

Z tego co mi wiadomo to nie ma tutaj nikogo pracującego w Norwegii. Wiem że na żurawiach to są po prostu żurawie i nie ma podziału tonażowego. Wyślij najlepiej zapytanie do tamtejszego UP, strony masz przystosowane dla polaków w naszym języku ale radzę wysyłać zapytanie w kilku językach np. polskim, angielskim lub norweskim.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez szkodnik » 08 Maj 2012 09:56

Kurde...
Myślałem, że może ktoś na znajomego tam itd.. No nic, trudno...

Osobiście obiło mi się gdzieś o uszy, że kategorii nie ma na koparki przykładowo. To jest jedno uprawnienie na wszystkie typy ale czy to prawda...?
Pytałem też na forach polskich w Norwegii ale też nikt nie jest w stanie powiedzieć co i jak he he...

W każdym bądź razie dzięki za odp kolego Jooras, a ja będę drążył temat dalej. Jak "cosik" się dowiem, wrzuce na forum może komuś się kiedyś przyda...

Joł.
Wobec roboty zawsze bądź fachowiec.

Górol.

szkodnik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 20:20
  • Miejscowość: Podkarpacie

Maszyna: brak


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez pawelm » 08 Maj 2012 22:44

Witam.Ja pracuje w Norwegii od 8 lat.JORAS,a jednak jest ktos i moze niejedyny.Jest tak niema podzialu na zadne kategorie, trzecia druga klase w zadnym razie ci nieuznaja z pierwsza przetlumaczona moglbys sie starac o zatwierdenie.Moge napisac naprzyklad na swoim przykladzie jak to wyglada bez tych klas.Jak bylem calkowicie zielony pierwszy raz w zyciu siadlem na komatsu 210 robilem 6miesiecy caly czas z mlotkiem,nastepnie dostalem komatsu pc450 na ladowani kamieniolom lita skala innej tutaj niema i robota caly czas na takim kamieniu.Robilem na roznych maszynach i wszedzie poczawszy od 20ton do100ton,ale na minikoparke(3klase)usiadlem pierwszy raz doslownie rok temu .Polsce by to chyba troche inaczej wygladalo :D

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez Jooras » 08 Maj 2012 23:59

pawelm napisał(a):Miejscowość: malopolska

I weź zgaduj że akurat tam pracujesz. :?

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Uprawnienia zdobyte w Niemczech

Postprzez kane » 09 Maj 2012 00:18

pawelm napisał(a): .Polsce by to chyba troche inaczej wygladalo :D

Bo w polsce wszystko uchynięte, nie wiedziałeś o tym?
A teraz poważnie, jak zarobki tam u Ciebie?
I do it, because i like it.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej