wibako

Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez 1roman » 18 Gru 2011 19:27

Witam, jak ktos wie prosze o porade

1roman
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 18 Gru 2011 14:09

Reklama

simmet

jaka forma opodatkowania na uslugi koparka

Postprzez master123 » 18 Gru 2011 20:14

Najpowszechniejszą formą opodatkowania jest KPiR (książka przychodów i rozchodów tzw zasady ogólne).
Moim zdaniem na ten typ działalności ta forma jest najodpowiedniejsza.
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez 1roman » 21 Gru 2011 20:25

ale wtedy nie odliczy sie vatu kosztow paliwa i innych

1roman
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 18 Gru 2011 14:09

Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez gienua » 21 Gru 2011 21:06

niby dlaczego?? Rejestruje sie jako platnik vat i sobie odlicza.
http://koptrans.info - Prace ziemne

Awatar użytkownika
gienua
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 17:42
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX, LIEBHERR A900, IVECO EUROTRAKKER 260e34

Firma: KopTrans


Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez master123 » 21 Gru 2011 21:27

kolego 1roman podatek vat a podatek dochodowy to 2 różne sprawy. Te podatki nie są od siebie zależne. W KPiR odliczasz wszystkie koszty prowadzenia działalności( od przychodu odejmujesz koszty i wychodzi ci dochód od którego płacisz podatek w wysokości zależnej od tego dochodu, zazwyczaj 19% minus jakaś tam suma coś około 500 zł chyba, wyższy próg 32% jest dla firm o dochodzie powyżej jakiejś tam kwoty bodajże ponad 80 parę tys zł rocznie). Jest również kwota wolna od podatku jeżeli dochód nie przekroczy coś około 3 tys zł rocznie. Pamiętaj że mówimy o dochodzie wykazywanym na dokumentach :wink: Należy tak kombinować żeby płacić jak najmniej podatku dochodowego (to tak moja rada :wink: ) Jest na to wiele sposobów żeby ominąć zapłatę tego podatku lub go zminimalizować jak się da. Musisz również pamiętać że np chcąc wziąć kredyt w banku dobrze jest żeby twój dochód był jak największy wtedy masz większe szanse uzyskania jakiegoś kredytu więc jest plus i minus w wykazywanym dochodzie ale raczej wolę nie wykazywac go za wiele nie płacić tylu podatków i nie brać kredytów :D . To czy będziesz vatowcem czy nie to sam zdecydujesz. Moim skromnym zdaniem w tego rodzaju działalności vat jest wskazany ale decyzja należy do ciebie oczywiście. Vat do podatek od towarow i usług. Sprzedaż prowadzisz w cenach netto i wystawiasz faktury vat za usługi czyli np wykonujesz usługę i bierzesz za nia 100 zl netto za godz. wiec na fakturze dorzucasz do tego vat w wysokości 23% i wychodzi 123zł brutto. 23 zł z tej godziny zapłacisz do urzędu skarbowego. Im więcej faktur będziesz miał za zakupy do firmy tym więcej vatu odliczysz i jakaś część zawsze z tego vatu zostanie w twojej kieszeni :wink: Automatycznie również zakupy wliczasz w koszty i wykazujesz w ten sposób mniejszy dochód lub nie wykazujesz go wgl albo wykazujesz stratę.

Wszystkiego nauczysz się i wszystko powoli ogarniesz jak juz zaczniesz działać a księgowość zostaw księgowemu/ej a ty zajmij się i skup na tym co naprawdę robisz i tak bedzie dobrze :wink: Wszystko przyjdzie z czasem ale moim zdaniem chcąc zakładać jakakolwiek firmę powinno się nieco wiedzieć o systemie podatkowym

Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez kubackim » 22 Gru 2011 11:01

Jest jeszcze ryczałt. Ja mam stawkę 5,5%. I na koniec miesiąca brak stresu żeby szukać kosztów.
Ale to już sam musisz zdecydować ( z pomocą księgowego ) co dla Ciebie będzie lepsze.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez 1roman » 02 Sty 2012 17:26

czy moge odliczyc vat na zakup maszyny jezeli dopiero co zajerestrowalem dzialalnosc i niemam zadnych dochodow

1roman
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 18 Gru 2011 14:09

Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez GEO-TRANS » 02 Sty 2012 17:37

No jak zakupisz za gotówke i jestes płatnikiem vat to bedziesz miec odliczony. Jak na raty czy leasing to tez kwote vat od kwoty netto bedziesz odliczac sobie co miesiac przy opłacaniu kazdej raty

Awatar użytkownika
GEO-TRANS
Młodszy operator

  • Posty: 165
  • Rejestracja: 13 Sty 2010 15:57
  • Miejscowość: Mysłowice

Maszyna: JCB 3CX Contractor


Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez bundi » 02 Sty 2012 19:03

1roman napisał(a):czy moge odliczyc vat na zakup maszyny jezeli dopiero co zajerestrowalem dzialalnosc i niemam zadnych dochodow

możesz odliczyć VAT tylko MUSISZ wystawić fakturę sprzedaży (wykonać jakąś usługę). Jeżeli chcesz gotówkę czekasz 180 dni na zwrot ( można się starać o zwrot przyspieszony po 60 dniach ale US rzadko to robi), ewentualnie odliczasz VAT co miesiąc.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez kog123 » 07 Sty 2017 15:01

Witam panowie czy jeśli robicie uslugi mini to jestescie Vatowcami czy na ryczałcie? i co bardziej sie oplaca bo jestem na etapie zakladania dzialalnosci i sam nie wiem co wybrac. pozdrawiam

kog123
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 27 Gru 2016 19:18

Maszyna: Na kupnie

Firma: Wlasna


Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez Kingkong11 » 10 Sty 2017 15:40

witam dolaczam do pytania bo tez sie nad tym zastanawiam...

Kingkong11
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 10 Sty 2017 15:38

Maszyna: wds234

Firma: adac


Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez Grześ » 11 Sty 2017 16:45

kog123 napisał(a):Witam panowie czy jeśli robicie uslugi mini to jestescie Vatowcami czy na ryczałcie? i co bardziej sie oplaca bo jestem na etapie zakladania dzialalnosci i sam nie wiem co wybrac. pozdrawiam

VAT jest zupełnie innym podatkiem niż ryczałt, vatowcem trzeba być gdy pracuje się dla firm i trzeba wystawiać faktury. Można wtedy odliczać sobie vat zawarty np w paliwie, częściach zamiennych itp. Jednocześnie można się rozliczać z podatku dochodowego w formie ryczałtu, tutaj nie można odliczać kosztów, ale stawka np dla robót budowlanych 5.5% rekompensuje wszelkie koszty, jakie można odliczać na pełnej księgowości. Tak więc ryczałt może być z vatem lub bez. Najlepiej porozmawiaj z księgowością która będzie Ci prowadzić rachunki, bo widzę że sam nie ruszysz.

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez kog123 » 11 Sty 2017 17:15

Będąc na ryczalcie nie można odliczyć paliwa?

kog123
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 27 Gru 2016 19:18

Maszyna: Na kupnie

Firma: Wlasna


Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez dzierzan » 11 Sty 2017 17:58

Chodzą słuchy, że mają w ogóle znieść VAT na roboty ziemne, podobnie jak zrobili ze stalą jakiś czas temu. Coś słyszałem że niby od początku roku miało to wejść, ale nie mam aktualnych informacji. Wiecie coś więcej na ten temat :?:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez Grześ » 11 Sty 2017 19:31

kog123 napisał(a):Będąc na ryczalcie nie można odliczyć paliwa?

Nie, ale zrób sobie symulację przy np 1000 zł obrotu, przy pełnej księgowości odbijesz sobie 500 zł na paliwo i zapłacisz 500x19% czyli 95 zł a na ryczałcie 1000x5.5% czyli 55 zł. Nikt Ci nie kwestionuje zużycia paliwa. Ale będąc na ryczałcie i na VAT, od naliczonego podatku vat odejmujesz sobie vat z faktury na paliwo.

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez Grześ » 11 Sty 2017 19:34

dzierzan napisał(a):Chodzą słuchy, że mają w ogóle znieść VAT na roboty ziemne, podobnie jak zrobili ze stalą jakiś czas temu. Coś słyszałem że niby od początku roku miało to wejść, ale nie mam aktualnych informacji. Wiecie coś więcej na ten temat :?:

A z czego będzie finansowany budżet ? Żeby tylko nie podnieśli VAT.

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez TRANSKOP81 » 11 Sty 2017 21:37

Idź na ryczałt, 5.5% dochodowego zapłacisz i masz spokój a vat od paliwa ,części,czy zakupu maszyn i tak odliczasz i nic nie kombinujesz

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez arturhhh » 12 Sty 2017 07:56

jeżeli chodzi o ryczałt na usługi koparko ładowarką to wynosi 8,5%

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez mechanior » 12 Sty 2017 13:32

dzierzan napisał(a):Chodzą słuchy, że mają w ogóle znieść VAT na roboty ziemne, podobnie jak zrobili ze stalą jakiś czas temu


Nie został zniesiony tylko sposób płacenia się zmienił aby uniknąć wyłudzeń VAT przez pośredników którzy "kupowali" stal na fakturę za miliony i czekali na zwrot VATu przez urząd skarbowy po czym zamykali firmy i znikali.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Jaka forma opodatkowania na uslugi koparka?

Postprzez dzierzan » 12 Sty 2017 18:34

mechanior napisał(a):
dzierzan napisał(a):Chodzą słuchy, że mają w ogóle znieść VAT na roboty ziemne, podobnie jak zrobili ze stalą jakiś czas temu


Nie został zniesiony tylko sposób płacenia się zmienił aby uniknąć wyłudzeń VAT przez pośredników którzy "kupowali" stal na fakturę za miliony i czekali na zwrot VATu przez urząd skarbowy po czym zamykali firmy i znikali.


Zgadza się, dziś byłem u księgowego i dopytałem o co się rozchodzi. Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to ja wystawiam fakturę bez VAT, VAT odprowadza "kupujący". Problem jest taki, że nie mamy od czego odliczyć VATu z paliwa, cześci, etc. i trzeba się starać o zwrot VATu, co wiąże się z kontrolą US :mrgreen:

http://www.vat.pl/1910-zmiany-w-vat-201 ... iem-11150/

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej