wibako

kogut

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez kalwi-328c » 10 Gru 2007 23:21

a zasilanie w kuniu skąd weźmiesz hehhe? kuniowi wtyczke w d..... i będzie świecił <lol>
maciek

kalwi-328c
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 25 Lis 2007 21:54
  • Miejscowość: dolnyśląsk

Reklama

simmet

Postprzez hacke01 » 14 Gru 2007 16:37

[quote="Krzysiek_"]Tak jasno napisane pokaż mi ten punkt w kodeksie drogowym , bo nic tam nie ma na ten ........


Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe. Takie sygnały powinien również wysyłać pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ponadto pojazd holowany zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Powyższe zasady regulują artykuły 31, 54 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997r. (Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 - tekst jednolity). Zabronione jest używanie sygnałów błyskowych do innych celów niż wymienione powyżej.

i chyba wszystko jasne. Jazda normalną koparka(mieszczacą sie w wymiarach) i włączonym światłem błyskowym jest zabroniona!!

Ponadto na zamknietym placu budowy kierownik budowy może zarządzic obowiazkową jazde na kogcie i ma do tego pełne prawo.

hacke01
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 09 Wrz 2007 13:29
  • Miejscowość: gliwice

Postprzez mietek » 14 Gru 2007 17:20

no i o to mi chodziło i co nie masz jasno napisane ?? krzysiek
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez bazi » 21 Gru 2007 00:07

hacke01 napisał(a):
i chyba wszystko jasne. Jazda normalną koparka(mieszczacą sie w wymiarach) i włączonym światłem błyskowym jest zabroniona!!



Nadinterpretujesz przepis! Bo nie ma tu jakiejkolwiek mowy o zakazie... ten przepis jest niedoskonały i jasno z niego wynika ze w praktyce kazdy pojazd poruszajacy sie po drodze MOŻE jezdzic z wlaczonym kogutem a tylko pojazdy wymienione w tresci przepisu MUSZĄ.

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Krzysiek_ » 22 Gru 2007 20:18

No a co jadac kop-lad po drodze nie stwarzasz zagrozenia jak sie pier............ te max 40 na km/h ?? No wiec tez przepis jest taki jak wszystkie w Polsce jak go przeczytasz tak se go interpretujesz.

Pozdro

Awatar użytkownika
Krzysiek_
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 05 Gru 2007 22:45
  • Miejscowość: Przyjezdny

Postprzez Bomix » 07 Lip 2008 11:21

kalwi-328c napisał(a):Dobra kupie sobie koguta, ale przeczytałem gdzieś nie pamiętam już gdzie, że koparka gabarytu cata 428c powinna mieć 2... i co teraz? Jak choineczka mam wyglądać?


Serio? Zawsze myślałem, że do wszystkich koparko-ładowarek w tym CAT 428C starczy jeden "kogut" :?
Profesjonaliści zaufali maszynom CATERPILLAR

Awatar użytkownika
Bomix
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 04 Maj 2008 11:43
  • Miejscowość: Czyżowice

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej