wibako

Wywrotka i uprawnienia?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez peckiel » 02 Cze 2012 13:03

Dokładnie każdy mówi co innego. Mam kilku znajomych, którzy wykonują transport drogowy krajowy i zagraniczny. Też co nie zapytałem kiedyś to każdy co innego. Najlepiej tak jak ktoś pisał. Pojechać do ITD na parking i popytać.
Tak samo z Viatolem. Każdy wciskał, że muszę to mieć, bo jak będę jechał po krajówce to mi mandat wystawią. A tu dupa. Pojechałem do punktu po tego Viatola i kobieta mi wszystko wytłumaczyła. Dała mapę i okazało się, że w moim ukochanym podlaskim nie ma dróg na których jest potrzebny Viatol. Dała mi mapę z płatnymi odcinkami i mogą mnie teraz cmoknąć w dupę.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Reklama

simmet

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez zbyszek1984 » 02 Cze 2012 14:23

peckiel z tym Viatolem to się mylisz każda ciężarówka musi mieć go obowiązkowo, a że u ciebie jeszcze niema bramek to nie powód że nie musisz posiadać. Widać w tym punkcie nie była kompetentna osoba. Ja już miałem do czynienia z ITD i też robiłem stałe kursy, gdzie nie było bramek.

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez peckiel » 02 Cze 2012 15:59

Ale ja go posiadam. Ta osoba mnie poinformowała, że muszę go mieć a aucie. Mój błąd, że nie podałem tej informacji w poprzednim poście. Przepraszam.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez zbyszek1984 » 02 Cze 2012 20:13

no właśnie posiadać go trzeba i minimalna kaska musi na nim być, bo łapią z lotu (i sprawdzają czy jest, podczas poruszania się). Fakt jest taki że te je ich urządzenia szwankują bo w tv było głośno na początku że auto miało kase na viatolu, a u nich wykazywało zerowy stan. Nie wiem jak jest teraz czy coś poprawili z tą elektroniką.

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Re: Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez Seba350 » 02 Cze 2012 20:54

zbyszek1984 napisał(a):peckiel z tym Viatolem to się mylisz każda ciężarówka musi mieć go obowiązkowo,

BZDURA TOTALNA !!!
Viatoll jest obowiazkowy jak jedziesz odcinkiem drogi platnej - nigdzie indziej miec go nie musisz
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez zbyszek1984 » 03 Cze 2012 16:50

Seba350 jesteś w błędzie każda droga krajowa jest płatna, a że bramek nie zdążyli nastawić, to się cieszą kierowcy że pewne odcinki można pokonać (czy objechać) za darmo. Za brak viatola jest kara jak itd namierzy. Albo inaczej co rozumiesz pod pojęciem "odcinek drogi płatnej" , bo mi to się kojarzy wyłącznie z autostradami (tam masz znaki że pobierane są opłaty w okienkach, a nie z viatola), a na krajowych nie masz znaków że ten odcinek akurat jest płatny a nie inny.

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez Seba350 » 03 Cze 2012 20:13

Nie jestem w bledzie :) Nie ma platnych drog krajowych , sa platne ich odcinki, za ktore MUSISZ placic i wlasnie jesli tam Cie ITD namierzy (a tylko tam stoja z "wykrywaczami" )placisz 3 tys zl za KAZDA bramke :oops: Fakt, oznakowane nie sa, ale masz mapy i to juz twoja sprawa czy je znasz czy nie - a powinienes. Idac tym tokiem ktory przedstawiasz to kazda prawie osobowka powinna miec viatoll - bo jak zaczepi przyczepe to przekroczy 3,5t ...

To jest czysta biznes i nagonka na pieniazki - bez powodu takiej famy nie puscili (tak,tak, tak wiele osob twierdzi ze trzeba miec Viatoll chociaz po podworku jezdzisz) proste, nie ?? placisz kaucje za urzadzenie, pierwsza wplata i 300zl maja na koncie (aTy tego i tak nie uzywasz) kilka tysiecy takich delikwentow i ladnie ich kredytujecie za darmo ...

Moja firma to firma transportowa (z licencjami, certyfikatem itd ;) ) a koparki to dodatek w przeciwienstwie do wiekszosci z Was gdzie jest ewentualnie odwrotnie :) takze co nie co wiem :)
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez zbyszek1984 » 03 Cze 2012 20:54

Seba350 to gdzie wy jeździcie, że was ITD nie namierza. Podam Ci przykład z kuj-pom droga krajowa nr1 z Torunia do Włocławka tam niema żadnej bramki na tym odcinku, a jednak ITD z wykrywaczami teraz dość często stoją w stałym miejscu (mogę Ci podać nawet dokładny km). Widać nie mieliście chyba z nimi do czynienia, albo unikacie ich jak ognia. Ja akurat mówię bo miałem z nimi styczność. O osobówkach Ci nie powiem bo takimi małymi z przyczepkami to nie jeżdżę, ale też słyszałem, że jak podczepisz i przekroczysz 3,5t to trzeba mieć (jednak jeszcze u ITD takich małych ze stawików nie widziałem żeby trzymali).

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez peckiel » 03 Cze 2012 20:55

Moja firma również kiedyś głównie świadczyła usługi transportowe, dlatego mam licencje, certyfikat itd. Ja Viatola mam tylko w ciągniku siodłowym, bo tylko on wyjeżdża poza granice mojego województwa, w którym w obecnym czasie nie ma płatnych odcinków. Będąc w punkcie zakupu viatoll zrobiłem sobie notatki żeby zaskoczyć tych, którzy wprowadzali nie poprawne informacje na temat tegoż urządzenia. Dzisiaj w związku z tym, iż jest niedziela odszukałem owe notatki i muszę przyznać rację koledze Seba350.
W wywrotkach nie mam go w ogóle, bo mało kiedy wyjeżdżam na drogi krajowe. Co do ITD to kilka razy widziałem u siebie ich autko z tym urządzeniem do kontroli Viatoll.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez zbyszek1984 » 03 Cze 2012 21:23

peckiel piszesz: "Dała mapę i okazało się, że w moim ukochanym podlaskim nie ma dróg na których jest potrzebny Viatol" to poco ITD z tym urządzeniem u Ciebie jeździ, dla szpanu :lol:

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez Seba350 » 03 Cze 2012 21:37

Jak peckiel - viatolla mam tez tylko w ciagnikach - wywrotki jezdza bez i prawie codziennie kolo ITD sie przejezdza ,a nawet z wagami za plotem swojej bazy ich mam :)
Przeciez kolo Torunia masz S10 platna i na bydgoszczy obwodnica tez jest platna odcinkami stad moga sie krecic kolo Ciebie ITD z wykrywaczami. Po drugie, jak pewnie dostaja nowe wozy to z automatu sa uzbrajane w to co sie przyda predzej czy pozniej
Kolo rzeszowa tez jest platny odcinek i pod wschodnia granica kawalek
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez dawidg2 » 03 Cze 2012 21:45

Viatola mam w dwóch ciężarówkach, i w firmowej terenówce która ciąga czasem lawete, wtedy ma 3,6 t DMC. Mam też wywrotkę która jeździ w koło komina i niemam w niej Viatola. Też różne głosy chodzą że trzeba mieć itd mimo że się nie wjeżdzą na płatne.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez peckiel » 03 Cze 2012 21:51

zbyszek1984 mam ci zdjęcie zrobić? Mam parking ITD 2 km od siebie i mieszkam przy krajówce i moja firma mieści się prze tejże samej drodze krajowej nr 8.
Nie mam pojęcia po jaki wał oni tu jeżdżą z tym urządzeniem, ale jest to nówka sztuka VW T6. Tutaj link do mapy:
http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/mapa
Jak widać na mapie najbliżej mnie płatny jest obwodnica Ostrowi, i Wyszkowa.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez Seba350 » 03 Cze 2012 21:53

panowie, nie ma o czym gadac - nabijanie komus kasy w kieszen - tylko o to chodzi :)
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez peckiel » 03 Cze 2012 22:09

Co racja to racja. Ktoś musiał wyprodukować ten cały system a co za tym idzie kasiore zbił niesamowitą a do tego ITD ma kolejne narzędzie do obrabiania ludzi i nabijania sobie kieszeni. Poczekajmy jeszcze trochę, a dowiemy się o kolejnym systemiku ITD to łapania nieuczciwych ich zdaniem transportowców.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez marcin 11 » 04 Cze 2012 20:06

a więc tak rozmawiałem dziś z chłopakami którzy wożą w ten sposób bloki granitu z kopalni żaden z nich nie posiada kursu po prostu kupują kamień z kopalni i sprzedają go pośrednikom drożej o transport do nich , robią tak już kilka lat i zadnej kontroli z US nie mieli nawet zaczeli sie śmiać ze niby za co ta kontrola robią jako pośrednicy a dowóz jak powiedzieli 50km gratis ja bede tez tak robił

natomiast jutro zadzwonie do itd i dowiem sie dokładnie co do aut specjalnych bo z tego co wiem to mają ładowność i ci którzy mają tak porejestrowane na codzien pracują nimi i jakoś w tym problemu nie mają
napisze co sie dowiem
a co do dróg płatnych
http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezki ... w-platnych
tabela pisze dokładnie co i jak

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Re: Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez filipo » 04 Cze 2012 20:58

rozmawiałem z koleżanką z US i przynajmniej w moim inspektoracie interpretują niezarobkowy transport tak:
- jak świadczysz brukarstwo i przywieziesz sobie piach czy kostkę to ok, możesz też na budowie przewozić materiał np. z korytowania i nic więcej, chyba że masz handel materiałami budowlanymi to też możesz wozić niezarobkowo ale tylko te materiały i na transport nie masz prawa wystawić faktury
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez zbyszek1984 » 04 Cze 2012 22:55

Seba350 s10 jest płatna (można objechać średnicówką) i tam też mają swoje stanowisko i tam siedzą i na 207km koło hotelu miedzy Toruniem a Włocławkiem. Ja z nikim spierać się nie chcę tylko mówię z doświadczenia, bo drapli mnie akurat tam (a ja stałe trasy miałem Toruń - Włocławek i to patelniom. Miałem kwity dokładne z skąd do kąd). Jak widać co region to inny obyczaj, a może oni jak miski dzielą się na służbistów i tych, którzy chcą zapewnić byt rodzinie. :lol:

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez niamek » 01 Lip 2012 13:20

dobra czy mógłby to ktoś podsumować? czyli jeśli transport jest tylko pomocniczy - na potrzeby własne - np. przygotowanie terenu do budowy - wykop koparką i wywóz ziemi z wykopu pod fundament (przejazd po drodze z budowy np. do wysypiska itp.) to jakie papiery potrzeba mieć?

niamek
Operator

  • Posty: 323
  • Rejestracja: 30 Lis 2009 14:58
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428D 2003r. BMT 02630
CAT 428F 2014r. RAK 00364

Firma: www.dall.com.pl


Wywrotka i uprawnienia?

Postprzez Seba350 » 01 Lip 2012 21:16

Zezwolenie na transport na potrzeby wlasne
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej