wibako

Jakie uprawnienia dla swieżaka?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Jakie uprawnienia dla swieżaka?

Postprzez eskalacja » 10 Sie 2012 13:06

Witam, to moj 1 post dlatego się z wszystkimi przywitam oficjalnie;)
siema
Jestem z Opola i mam 23 lata, ostatnimi czasy ukonczyłem kurs na montażysty ryusztowań jednak to nie było mi dane. Mam problemy z zatokami dlatego też zamierzam zrobić kurs na operatora, tylko problem w tym ze nie wiem na co.
Myślałem nad operatorem koparko ładowarki, wszystkie klasy, powstrzymuje mnie przed tym fakt ze cena kursu to prawie 2000zł co jest bardzo sporo jak na jednorazowy wydatek, no i fakt ze po Waszych opiniach na forum wiele ludzi ma ukonczyny ten kurs, co oznacza ze iż jest mniejsze zapotrzebowanie.

Druga opcją jaka biorę pod uwagę to koparka gąsienicowa klasy 3 i za jakiś czas zrobic klase 2 oraz 1.


Po takim kursie chciałbym iśc na staż do urzedu pracy? Czy ktos w ten sposób zdobywał doswiadczenie?? Moze jakies opinie?

I ostatnie pytanie:
Czy po obu z w/w kursów bede mógł obsługiwac mini koparke?


Moze jakies inne propozycje, rady dla świeżaka??


Dziekuje i pozdro!

eskalacja
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Sie 2012 12:36

Reklama

simmet

Re: Co dla świeżaka

Postprzez czaki » 10 Sie 2012 13:20

Szkoda,ze nie pomyslales o maszynach w budownictwie z 8 lat temu albo nie bylo Ci wtedy dane.
Generalnie trudno teraz znalezc wogole taka robote,abys mial status pracownika.W wiekszosci zatrudnienie to sezonowka,na smieciowe umowy i to na bardziej smieciowe umowy i wieksza sezonowka niz dla porownania w magazynie,na skladzie,czy w zakaldzie.
Ja np. mam upr.kl.1,kl.3 na rozne maszyny i wycofuje sie z pracy na sprzecie u prywaciarzy.zaczne w innym sektorze.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Co dla świeżaka

Postprzez Dj_Francuz » 10 Sie 2012 13:57

jeżeli chodzi o klasy maszyn tu masz ładną rozpiske
http://www.osz.wloclawek.pl/index.php?p=page&id=1
sektor budownictwa podupada w tym kraju z dnia na dzień jest gorzej jeden zaniża stawkę drugi nie wypłaca pieniędzy trzeci ogłasza upadłość i tak w kółko poszukaj innej pracy i miej spokojne sumienie ze odbierzesz wypłatę w terminie oraz ,że będziesz miał pracę cały rok bez przestojów
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Co dla świeżaka

Postprzez Dj_Francuz » 10 Sie 2012 23:18

jutro napisze jak wygląda sprawa zarobków w sektorze rolnictwa mam znajomego z OHZ więc info będzie pewne i realne :) mówie tu o dużej spółdzielni
http://www.przerzeczyn.com.pl/
prawie 3tyś hektarów więc :) spokojnie kto będzie ciekaw niech śledzi temat
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Co dla świeżaka

Postprzez eskalacja » 11 Sie 2012 08:07

Czekam z niecierpliwością

eskalacja
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Sie 2012 12:36

Co dla świeżaka

Postprzez Dj_Francuz » 11 Sie 2012 12:57

jako operator kombajnu lub sieczkarni 16zł/h
jako operator opryskiwacza samojezdnego lub zestawu ciągnik + opryskiwacz 12 zł/h
jako operator ciągnika 8,50 zł/h
Ponadto każda stawka godzinowa w sobotę i niedzielę jest mnożona razy 2
za pracę w szkodliwych warunkach (nawozy itp.) przysługuje dodatek 1,30 zł/h, kierowcy pracujący na dużych ciągnikach podczas wykonywania prac polowych(uprawa, orka, siew) lecz nie podczas transportu otrzymują dodatek 1,10zł/h za brak amortyzacji ciągnika. Oczywiście wszystkie dodatki mnożone są razy 2 podczas weekendu
nom chyba tak w miarę ładnie i poprawnie to napisałem :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Co dla świeżaka

Postprzez eskalacja » 11 Sie 2012 15:18

Dla mnie to dobre wiadomości tylko w zimie rozumiem ze sa tam bezpłatne przestoje?

eskalacja
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Sie 2012 12:36

Co dla świeżaka

Postprzez Dj_Francuz » 11 Sie 2012 15:21

w zime podstawowa stawka 8,5zł na godzinke wiec kokosów nie ma ale zawsze jakaś wypłata
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Co dla świeżaka

Postprzez marian94 » 11 Sie 2012 22:59

a te stawki to brutto czy netto ?
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Co dla świeżaka

Postprzez Dj_Francuz » 12 Sie 2012 01:09

netto
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Co dla świeżaka

Postprzez przemol » 12 Sie 2012 12:41

eskalacja napisał(a):Mam problemy z zatokami dlatego też zamierzam zrobić kurs na operatora



rozwin swoja mysl :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Co dla świeżaka

Postprzez peckiel » 12 Sie 2012 13:26

Czym wyżej wejdzie na rusztowanie tym bardziej łeb mu napier.... Wszystko to sprawa ciśnienia, które przy zatokach ma bardzo duże znaczenie.
Wiem, bo też mam problem z zatokami.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Jakie uprawnienia dla swieżaka?

Postprzez korba71 » 12 Sie 2012 18:18

Praca na sprzecie wiąże sie z przeciagami i nagłymi zmianami temperatury np,wszyscy bez wyjatku otwieraja szyby w czasie pracy nawet zima ,wiatr sobie hula po koparce ,kiedy zimno --ogrzewanie ale nie bedziesz siedział ciągle musisz wyłazic, niekiedy czesto i mam nadzieje ze te zatoki nie bedą ci przeszkadzac ,wielu ludzi fascynuje sie ta praca mysla ze po kursie beda mieli super robote ----kabinka ciepełko radyjko ,powiem ci zastanów sie chłopie mina lata zanim osiagniesz przyzwoity poziom ,pracodawcy wycwanili sie teraz krzyczą juz o kilka lat praktyki to co robimy nie przekłada sie na przyzwoite pieniadze ja lubie to zajęcie i mam 41lat juz nie mam zamiaru sie przekwalifikować ,ale tobie kolego radze sie zastanowic i a jesli sie zdecydujesz to zgromadz pieniądze i zrób od razu dwa kursy wychodzi taniej i oszczedza czas ,na budowie chca zebysmy robili na wszystkim.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Jakie uprawnienia dla swieżaka?

Postprzez czaki » 13 Sie 2012 11:27

co racja to racja na pewno nie jest to lekka robota,jak sie wielu swiezakom wydaje : "a zrobie sobie kurs na koaprki,to nie bede jebal fizycznie w dziurze w ziemi,tylko bede mial cieplo w kabinie i radyjno wlaczone na rmf"

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Jakie uprawnienia dla swieżaka?

Postprzez przemol » 13 Sie 2012 22:10

korba71 napisał(a):wielu ludzi fascynuje sie ta praca mysla ze po kursie beda mieli super robote



a smutny final tej historii wszyscy znacie... chlop myslal ze zrobi kariere ale wyladowal na lopacie.....
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Jakie uprawnienia dla swieżaka?

Postprzez peckiel » 13 Sie 2012 22:19

Wszyscy narzekają na to, że roboty nie ma, ale jak przyjdzie co do czego to na maszynach siedzą tumany co burty obijają. Każdy się chwali, a jak przyjdzie robić pod sznurek to nie ma komu. To pytam się gdzie są dobrzy operatorzy? Dołki kopać każdy dureń umie. Moim zdaniem do tej roboty nie wystarczą tylko zdobyte uprawnienia, ale też trzeba mieć do tego tzw. dryg.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Jakie uprawnienia dla swieżaka?

Postprzez przemol » 13 Sie 2012 22:34

dobrzy operatorzy juz maja prace a jak ja zmieniaja to wszystko po kumplach. samemu ciezko znalezc takiego chlopa. trza se kota wyuczyc a nie kazdy ma smykalke
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Jakie uprawnienia dla swieżaka?

Postprzez marian94 » 13 Sie 2012 22:59

Peckiel zgadzam się z tobą bo są operatorzy i "operatorzy " niby wszędzie ich dużo ale skarpować i w szalunkach robić to nie ma komu :)
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: Jakie uprawnienia dla swieżaka?

Postprzez czaki » 14 Sie 2012 13:52

Przesadzacie troche. Jesli ktos uwaza, ze robota na umowe-zlecenie, dodatkowo sezonowa lub nawet na umowe o prace, ale na zanizonym zusie i jeszcze bez podstawowych swiadczen (platne urlopy, dodatki urlopowe, platne nadgodziny lub godziny do wybrania) jest praca, to sie grubo myli. Owszem ROBOTA jest, ale PRACY coraz mniej. Jak kogos zadowala taka robota, jak opsialem wyzej, to zycze mu zapewnienia sobie i rodzinie normalnego bytu. Ja tuz tam troche robie na roznym sprzecie i powiem, ze nigdy nie mialem problemu ze znalezieniem ROBOTY, ale problem jest znalezc PRACE. W pracy chodzi o to, ze pracownik ma zarazem obowiazki jak i prawa, a w robocie z roznych powodow moga ci nagle podziekowac, nawet jesli wykonujesz zadania prawidlowo.
Ja juz mialem rozne sytuacje w ROBOTACH, kiedy zdobywalem doswiadczenie, a tego doswiadczenia nie dawli zdobyc i kiedy juz doswiadczenie zdobylem, to nie zapewniali normalnych warunkow PRACY. Kto mnie dobrze zna, wie o czym pisze. Chocby moja ostatnia firma, gdzie prawie wszyscy robia na umowe-zlecenie. Moze daliby umowe o prace, jakbys dodatkowo nauczyl sie jezdzic pojazdem C+E, obslugiwal wszystkie zurawie samojezdne, do tego perfekcyjnie pracowal koparka,spycharka, ladowarka, walcem, ladowarka teleskopowa i jeszcze znal sie na mechanice i hydraulice silowej.
Generalnie kopanie pod sznurek i skarpowanie dla normalnego, w miare doswiadczoznego operatora to nic trudnego, karkolomnego.
Kazdy kto lubi swoja prace i chce sie rozwijac, nie widzi w swej pracy operatora nic trudnego.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej