wibako

Ciekawe filmiki

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Ciekawe filmiki

Postprzez w.fubar » 15 Kwi 2015 21:14

Kumpel z pracy podesłał. W Stavanger jeszcze drugiego Polaka z branży nie spotkałem. Jedynie kilku przy asfalcie.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Reklama

simmet

Ciekawe filmiki

Postprzez pawelm » 16 Kwi 2015 18:08

Ja w Bergen też nie jako tako po budowach czy przy drogach ale na kamieniołomach robi kilku. Nikt nie chce przyjmować na koparki bez języka i uprawnień.

pawelm
Młodszy operator

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 07 Cze 2010 21:09
  • Miejscowość: malopolska
  • Pochwały: 2

Maszyna: hitachi zx210 yanmar b50


Ciekawe filmiki

Postprzez rkiepu » 17 Kwi 2015 18:21

Ciekawe jak poradziłaby sobie podczas pracy:)

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Ciekawe filmiki

Postprzez wujek616 » 18 Kwi 2015 10:57

Oglądałem ten filmik kilka dni temu i tez chciałem go tu wrzucić, ale mniejsza o to. Od dawna zadziwia mnie ta kobieta swoją pracą. Szacunek za to że nie boi się takich wyzwań, ale z drugiej strony to jest chore żeby kierowcy mieli sami ładować sobie takie rzeczy przecież jakby coś się stało to kilka osób of razu idzie siedzieć :bangin: mam szwagra który jeździ tez ciezarowkami i tez cuda wianki każą im robić. Często wozi minikoparki i tez sam je ładuje... No ale to mini a nie ponad dwudziestotonowa maszyna :wall:. Dwa lata temu miał nawet wypadek na magazynie ja ciągnął elektryczny paleciak a drugi kierowca nie mając uprawnień na widlaki najechał spalinowym widlakiem na ten elektryczny który przygniotl mu stopę... W efekcie wszystkie kości srodstopia połamane i ponad rok chorobowego... A firma w za wszelką cenę starała się żeby całą sprawę zamieść pod dywan żeby nie mieć problemów :bangin:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Ciekawe filmiki

Postprzez w.fubar » 18 Kwi 2015 14:51

No dziewczyna radzi sobie jak może. Co do ładowania tej maszyny i instrukcji od szefa przez telefon - nieporozumienie. Dobrze, że później doszedł ktoś do pomocy. Na poprzednim filmiku ładowanie Scani bodajże - też sobie poradziła bez pomocy drugiego cżłowieka, zuch. Ale nie o to chodzi. Zdrowie kosztuje, kosztuje też taka maszyna. W razie gdyby coś się stało wszyscy się wyprą, a ona zostanie sama na placu boju, jak każdy z nas.

Być może nawet i ma papiery na koparki (mam w firmie 60 letniego kierowcę, który teoretycznie ma papiery na koparki, hds itp. Co z tego, jak nie ma ani pojęcia ani wyczucia; raz centymetrów brakowało by przygniótł głowę kumpla lemieszem do burty, a jak operuje hds-em, to lepiej usiąść w bezpiecznej odległości i się pośmiać...), ale takich rzeczy nie robi się w pojedynkę. O przeczytaniu dtr-ki nie wspomnę (z tego, co mi się wydaję nawet nie zaślepia wydechu na czas transportu). Jak każdy młody, chcę się wykazać. Dobrze, ale zdrowy rozsądek obowiązuje.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Ciekawe filmiki

Postprzez grzegorz200 » 18 Kwi 2015 15:24

wszystko jest dobrze, jak sie dobrze konczy http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... /140409759 ..tutaj kierowca nie miał szczęścia.pospiech i brak umiejętności i doświadczenia.otóż kierowca lawety przyjechał po koparkę..bardzo sie spieszył.operatorem koparki był młody chłopak, który według kirowcy nie umiał wjechać na lawetę.usiadł sam.podczas wjeżdżania zjechał z najazu..podczas upadku chciał wyskoczyc z kabiny..nie zdązył :cry:
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Ciekawe filmiki

Postprzez w.fubar » 18 Kwi 2015 17:52

Pamiętam ten wypadek. Facet z mojego osiedla.

Między innymi dlatego montowane są pasy, szczególnie w wózkach widłowych. Żeby człowiek nie skakał. Tylko kto je zapina? Właśnie po tym wypadku ja zacząłem przy wjeżdżaniu i zjeżdżaniu.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: Ciekawe filmiki

Postprzez Cortez » 18 Kwi 2015 21:40

A co sądzicie o tym?

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


Ciekawe filmiki

Postprzez korba71 » 18 Kwi 2015 21:54

Widziałem już filmy tej kobiety sporo negatywnych komentarzy , początek był obiecujący a potem już tylko celebra , wciągnęła na siebie kiedyś obcisłą koszulke i wypinała cycki (ma fajne ) , cały kanał jest sponsorowany i filmy kręcone profesjonalnie , wszystko przemyślane i zmontowane , widać na filmie obraz z kabiny --gaska w tym samym miejscu a z oddali koparka jedzie po naczepie ,nowa koparka za prawie milion i nie zaplanowali zaladunku NIE WIERZE , kolega pracuje w Trans alex w Gliwicach wozi gabaryty i najdrobniejszą pierdołke maja zaplanowaną , kto wezmie na siebie odpowiedzialnisc , zaden ubezpieczyciel nie zapłaci grosza, dlatego ja takie filmy oglądam i kiedy koncze nie pamiętam początku.Wyskakiwanie z maszyn -- sam nie wiem , nie lubie sie zapinać, kiedy sytuacja jest krytyczna serce wali jak oszalałe, brakuje powietrza, nie można myśleć racjonalnie i jedyna myśl wyp....po latach jest inaczej człowiek nabywa praktyki prubuje sie podeprzeć podciągnąc , ratować sprzęt i przeważnie sie udaje (po wszystkim myślisz sobie jeszcze nie teraz)co do zatykania wydechu to kolejna bzdura kturej uczą na kursach , żeby zakrecić turbiną trzeba by postawić maszyne w Texasie i poczekać na tornado.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Ciekawe filmiki

Postprzez deadly_man » 19 Kwi 2015 23:08

Jedno mnie zastanawia laska moim zdaniem dobrze zaparkowała koparke na lawecie tyłem do ciągnika. a potem przez telefon kazali jej to zmienić i na końcu pokazuje fotki jak komatsu jest już ramieniem w stronę ciągnika.
Czy to ja i wszyscy których znam robią błąd i zawsze ustawiamy maszyny że tak powiem d*pą do przodu?

deadly_man
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 04 Sty 2010 13:12
  • Miejscowość: Otwock

Maszyna: Hitachi 520

Firma: fajna


Ciekawe filmiki

Postprzez dawidg2 » 20 Kwi 2015 19:11

Ramieniem do przodu masz kabine koparki z lewej auta jak z prawej to masz ja z prawej. O ile dobre drogi to ok ale jak jakas z drzewami na poboczach to juz gorzej. No i rura wydechowa jest z wiatrem a nie pod wiatr.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Ciekawe filmiki

Postprzez deadly_man » 20 Kwi 2015 21:12

Cóż jestem przyzwyczajony do ustawiania koparki w ten sposób co na foto i nie widziałem jeszcze żeby ktoś robił to w inny sposób. Przynajmniej z dużymi maszynami nie wiem jak tam z mniejszymi poniżej 20 ton.
Co do rury wydechowej pod wiatr to myślę że to jest tylko mit i turbinka się nam nie kręci. Laweta nie jedzie zbyt szybko, pozatym, myślę że zanim wiatr doleci do turbiny to traci już swoją moc.
Załączniki
hitachik.JPG

deadly_man
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 04 Sty 2010 13:12
  • Miejscowość: Otwock

Maszyna: Hitachi 520

Firma: fajna


Ciekawe filmiki

Postprzez korba71 » 20 Kwi 2015 21:41

Testowaliśmy różne konfiguracje i ta jest najlepsza(dla nas inni mogą wozić inaczej)maszyna tylem do jazdy i ramie między najazdami, a nie wozimy sporadycznie bo mamy 6 dużych gąsek i trzy kołowki, u mnie od wlotu tłumika do turbiny jest ok 2 metry, po drodze kilka zakrętow i puszka tłumika, z jaką siłą trzeba dmuchnąć w komin żeby zakręcić turbinką?to chyba można porównać do odpalania ładowarki na popych .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Ciekawe filmiki

Postprzez Audrius » 22 Kwi 2015 15:39

Jak kolega Korba napisał, trzeba nie lada wysiłku żeby zakręcić turbina w czasie transportu. Może w starych modelach gdzie były proste krótkie układy było to możliwe. Teraz między końcówką wydechu, a turbiną ze względu na normy spalania jest przynajmniej jeden tłumik, filtr cząstek stałych. Należy też pamiętać, że powietrze które ma przejść przez turbinę musi gdzieś pójść dalej czyli przez silnik przejść (pod warunkiem że trafią się na którymś cylindrze otwarte zawory ssące i wydechowe) i zostaje jeszcze układ dolotowy. Więc szanse na zatarcie turbiny są tylko na papierze w praktyce nie widzę żadnych.

Audrius
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 02 Mar 2015 21:38
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1504

Firma: ...


Re: Ciekawe filmiki

Postprzez czaki » 22 Kwi 2015 21:30

prawda jest taka,ze egzaminatorzy z tego całego IMBiGS to w wekszosci teoretycy po kierunkach mechanicznych i okolomechanicznych,i kiedys tam wpadli na pomysl,ze strumien powietrza z pola moze zakrecic turbina

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Ciekawe filmiki

Postprzez w.fubar » 22 Kwi 2015 21:45

Kurs kursem, ale to było w DTRce jednej z maszyn, którą obsługiwałem. Nie dam sobie obciąć ręki w której, starej, czy nowej. Jutro sprawdzę w obecnych. I z tego co pamiętam nie chodziło tylko o kręcenie turbiną, ale zabezpieczenie przed potencjalnym syfem podczas transportu na dużą odległość. Zaklejenie taśmą i kawałkiem folii zajmuje 10 sekund. O wiele krócej niż zastanawianie się nad możliwymi ewentualnościami.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Ciekawe filmiki

Postprzez marcin20071 » 23 Kwi 2015 19:40

marcin20071
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 20 Lip 2011 20:26

Re: Ciekawe filmiki

Postprzez korba71 » 23 Kwi 2015 20:07

w.fubar napisał(a):Kurs kursem, ale to było w DTRce jednej z maszyn, którą obsługiwałem. Nie dam sobie obciąć ręki w której, starej, czy nowej. Jutro sprawdzę w obecnych. I z tego co pamiętam nie chodziło tylko o kręcenie turbiną, ale zabezpieczenie przed potencjalnym syfem podczas transportu na dużą odległość. Zaklejenie taśmą i kawałkiem folii zajmuje 10 sekund. O wiele krócej niż zastanawianie się nad możliwymi ewentualnościami.

O jakich kolega pisze ewentualnosciach ???

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Ciekawe filmiki

Postprzez w.fubar » 23 Kwi 2015 20:34

Kolego korba71, szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia. W życiu nie trzymałem rozmontowanej turbiny w rękach, więc nie wiem jakiej siły trzeba użyć, aby poruszyć ją 'od dupy strony'. Sprawdziłem w instrukcji obsługi CAT-a i jest napisane, żeby zaślepiać. Wytłumaczenia nie napisali.

Gwoli ścisłości - w obecnych sprzętach nie zaślepiam (jeżdżą na hakowcu z dupą przy metalowej grodzi na odległość max kilkunastu kilometrów). Ale gdybym był tą dziewczynką z filmu z nową koparką na plecach, to bym zaślepił. Dla spokoju sumienia. Jak kupowałem swoją drugą koparkę, też zaślepiałem (Pierwsza nie miała turbiny i przyjechała w firance :-) )

Image

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Ciekawe filmiki

Postprzez ksieciunio » 24 Kwi 2015 18:28

Niewiem czy tutaj albo w innym temacie ale wg. mnie ogolnie baaaaardzo ciekawe :menel: :menel: :menel: :menel: :bangin:
I wez se pozniej nie wypij :winko: :winko: :winko:

https://youtu.be/zo0yBhkTzPw

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej