wibako

Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez mietek » 24 Gru 2012 15:37

Image

Image

Image

dawidk, zaczynałem od takiego malutkiego podwórka i powoli wbijałem się w środek modląc się żeby mi nic na łeb nie poleciało bo budynek był bardzo wysoki a miejsca brak, jedyne co nie było zarwane to piwnica która miała prawie trzy metry ale jak rozbierałem już najwyższe elementy to piwnica zarwała się pod połową koparki dzięki bogu łyże miałem po tej części koparki pod którą się zarwała i w ostatniej chwili się podparłem gdy bym nie dał rady to pewnie bym tego postu nie napisał nasyp z gruzu miał jakieś 5 metrów plus piwnica 2,5 metra

korba71, tak bytom i słynne kino gloria, a dupe maluję jak mam maszynę na bazie wtedy jest konkretne mycie bo po takich robotach nie widać jaki kolor ma maszyna to zawsze puszka z farbą czeka na mnie
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Reklama

simmet

Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez mietek » 24 Gru 2012 15:38

dodam tylko że w tym budynku za koparką mieszkają normalnie ludzie :lol: mieli wesoło z nami
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Re: Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez dawidk » 24 Gru 2012 19:35

Prawdopodobnie nic by się nie stało, gruz wpadł by do piwnicy a ty byś stał krzywo i miał pełne portki :-) Za żadne pieniądze bym tam nie wjechał, mimo to, że w pracy wpuszczają mnie zawsze w najgorsze gówno, podziwiam Cię :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1201
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez korba71 » 24 Gru 2012 20:11

Szacunek dla kolegi mietka, powiem wam juz dawno zauważyłem ze jesli nie bedziesz robił rzeczy ryzykownych, nietypowych, niekoniecznie bezpiecznych i legalnych beda narzekać marudzic i z czasem zasilisz ekipe ludzi z łopatami a na twoje miejsce wskoczy bardziej obrotny i odważny, wiec zwieracze puszczaja niekiedy ale niewolno tego pokazac, nikt nie wspomina i nie uczy jak reagować w czasie takich momentów, wielu kolegom by to pomogło, łacznie ze mna miałem kilka wpadek z których nie bardzo wiedziałem jak wybrnąc. Znalazłem cos podobnego -

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez kysa » 24 Gru 2012 20:52

Miałem kiedyś podobną sytuację, że najechałem koparką na piwnicę nieistniejącego domu z której zrobiono szambo :D Miałem to szczęście, że nie była zbyt głęboka i robiłem koparką gąsienicową to jakoś poradziłem sobie sam z wyjazdem z piwnicy.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez master123 » 24 Gru 2012 20:55

ryzykuję się często i często się robi rzeczy, które ocierają się o granice zdrowego rozsądku... taka praca, szkoda tylko że płaca niekoniecznie idzie w parze, jak to się mówi jaka praca taka płaca :D ( tutaj się nie sprawdza to stwierdzenie :) )
Wszystko jest dobrze dopóki się maszyny nie uszkodzi przy rożnego rodzaju kaskaderce...
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez czaki » 24 Gru 2012 21:38

kaskaderka jest do pierwszego wypadku,powaznej wpadki
tez kiedys robilem rozne "akrobacje" , "sztuczki cyrkowe" itp.,ale z tego sie wyleczylem
z tym to jak z pierwszymi jazdami samochodem
dostales prawo jazdy i z poczatku jezdzisz,szalejesz
potem sie uspokajasz,zwlaszcza wczesniej po wypadku,stluczce

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez korba71 » 24 Gru 2012 22:14

czaki napisał(a):,ale z tego sie wyleczylem

z tego nie mozna sie wyleczyc, jakbym miał robic tylko jakies jałowe rzeczy koparka wolałbym juz handlować pasztetową :mrgreen: praca bez emocji ta jak robota na magazynie uciekłem od tego.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez master123 » 24 Gru 2012 22:24

no korba to już nie początkujący fachowiec to wie nieco na temat :D Ja mimo że pracuje dopiero i aż 2 lata na koparce już jestem na tyle wciągnięty w tą robotę, że trudno byłoby mi odstawić to na bok. Mogę robić dużo różnych rzeczy, na różnych maszynach ale koparka stała się dla mnie częścią życia w jakimś stopniu :faja: Nie wyobrażam sobie porzucić tej fuchy, jak nie mam roboty na nią to nie potrafię znaleźć sobie takiego zajęcia, które zrekompensowało by mi to...
Odnośnie tych wyczynów to rzeczywiście wciąga. Fajna jest mina zadowolonego klienta, któremu wydawało się, że nie da się tego zrobić :wink: Ciągle się uczę, doskonale swoje umiejętności ale wiadomo jest jakaś granica i trzeba umieć ją dostrzec żeby nie przegiąć pały bo będzie się wstawiało później zbyt dużo fotek ze swoim udziałem w dziale wpadek :D
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez Dj_Francuz » 24 Gru 2012 22:29

i tak najwięcej kaskaderki jest przy głębokich wykopach przy kanalizacji(szalunki) W mokrym terenie a najwięcej kaskaderki jest przy rozbiórkach pierdzielenia się żeby nie spadło tak a nie inaczej :D
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez mietek » 24 Gru 2012 23:26

Image

pierwsze zdjęcia pokazuje miejsce osunięcia się gruzu na górze nasypu po lewej stronie stała koparka w miejscu gdzie gruz cały wjechał do piwnicy no bez żartów ale 3/4 koparki zawisło w powietrzu dawidk, powiem ci szczerze że gdybym nie oparł się łyżką to możesz mi wierzyć albo nie ale nie miał bym czasu nasrać w gacie

na drugim zdjęciu chciałem tylko pokazać na jakiej wysokości stoję bo pierwsze zdjęcie niestety jest pod takim kątem zrobione że nie oddaje rzeczywistej wysokości

Image
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Re: Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez dawidk » 25 Gru 2012 11:23

Z dołu nie wyglądało tak strasznie... Ja kiedyś koniecznie chciałem wykopać minikoparką 2,5m w dół, żeby chłopaki już nie musieli łopatami poprawiać, spadajac razem z ziemią na której stałem do wykopu próbowałem podpierać się ramieniem, ale ono i tak składało się tak jak chciało a nie tak jak ja chciałem :-) odkopaliśmy trochę żebym mógł się obracać i wyjechałem jakoś z tamtąd... Chłopaki z łopatami mieli większego pietra niż ja chyba w tedy, nie było czasu na strach :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1201
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez peckiel » 25 Gru 2012 11:58

No mietek fachowa robota. Pełen szacunek dla twoich umiejętności. Ja tak jak master123 mam nie duży staż na koparce, bo tylko 5 lat, robię i robiłem różne cuda, ale n takie pięterko wjechać chyba bym się obawiał :D
Nie mam aż takich stresujących sytuacji tylko czasami zatopi mi się koparka aż po wieżę albo zapadnie się do stawu :mrgreen:
korba71 co do farby na koparkę to nie masz jakiegoś znajomego lakiernika samochodowego? Oni mają takie próbniki. Przykładasz próbnik i patrzysz, który odcień pasuje. Później zamawiam u niego i gites. Zawsze pasuje.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez korba71 » 25 Gru 2012 20:43

Łza sie w oku kreci - ile ja w tym kinie widziałem filmów :cry: ale cóż swiat idzie do przodu sa inne kina lepsze klimatyzowane 3D :mrgreen:
Image Image Image Image
w tej pracy fascynuje mnie różnorodność, wyjazdy, ciągle coś innego, załuje ze nie zabrałem sie za to 20 lat temu.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez cespenar » 25 Gru 2012 21:35

Mietek szacun :D

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez przemol » 25 Gru 2012 23:22

foto 3: korba Ty chyba jestes nienormalny ....... na prawej gasienicy masz kubek - jakby sie zarwalo to kawa by sie wylala !!
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez korba71 » 25 Gru 2012 23:42

Własnie przemol zebys wiedział ile ja sobie tak załatwiłem kubków, masakra, połoze na gasce (nie tylko kubki inne rzeczy tez sobie przejechałem) zagadam sie, ktos zawoła i znowu trzeba jechac do carefura i wydac 10zeta :mrgreen:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez czaki » 26 Gru 2012 11:38

Korba, masz racje, sugerujac, ze gdyby w TEJ robocie pojawila sie monotonia i przez to szarzyzna dnia codziennego w robocie, to moznaby zaczac pasztetowa handlowac na rynku. Przynajmniej robota wtedy bylaby na miejscu. Mimo wszystko ja uwazam, ze po to jest sie fachowcem w tym, co sie robi, aby przed rozpoczeciem prac ocenic ryzyko, dopasowac do warunkow technologie pracy, aby praca byla efektywna i przede wszystkiem BEZPIECZNA. Ja tez - nie tak calkiem dawno - ze swego lenistwa koparka robilem roboty wyladunkowe i to nad glowami ciesli, zbrojarzy. Na szczescie nic sie nie wyczepilo. Lub tez robilem roboty na pelnym wysiegu stojac koparka wzdluz gornej krawedzi wykopu na samym klinie odlamu. Ani tamto, ani to nie bylo zgodne z BHP. Teraz inaczej patrze na TO wszystko z perspektywy instruktora :-)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez peckiel » 26 Gru 2012 21:42

czaki tym bardziej jak masz swoją maszynę i klient od ciebie wymaga. Ja też ryzykuje różnie, ale staram się sprostać wymaganiom klienta, bo konkurencja na rynku duża.
Pytanie do wszystkich? Czy zerwaliście koparką kiedykolwiek linkę ze słupa do słupa, ale niskie napięcie? Tylko proszę o normalne wypowiedzi, a nie od razu jazdy jakieś po mnie. Pytanie jest pytanie.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Zdjęcia (okiem operatora na otaczający nas świat)

Postprzez korba71 » 26 Gru 2012 21:56

Powiem ci ze to normalka, pare razy naciagnąłem te z energetyki, kolega jak wjeba... to tak naciagnał ze powyrywał podpiecia ludziom z budynkow, ja pare razy na budowie pozrywałem nasze zasilanie, kołówką rozhuśtałem kiedyś sygnalizacje na skrzyżowaniu, jakby kolega nie wrzasnął urwałbym wszystko, skupisz sie na łyżce zeby czegos nie uszkodzic dodatkowo musisz jechac i czasem sie zdarza ze zapomnisz o ramieniu, ktos zagada zawoła obrót i kabel lezy na ziemi, jeszcze raz powiem ze zdarza sie, mam taki komfort ze u nas jakos to przechodzi za nic nas nie obciążają, niestety trzeba zwracac uwage na wszystko, nasze budowy to ciasnoty przeważnie, wiec jakos sie przyzwyczaiłem ale to nie znaczy ze za chwile znowy czegos nie rozp..

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej