wibako

Niemieckie uprawnienia-pytanie?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Niemieckie uprawnienia-pytanie?

Postprzez barczjano1988 » 02 Lis 2012 21:04

Witam wszystkich mam pytanie do tych co wyrabiali papiery zagranicą... jako że ostatnie 3 lata robiłem na czarno na kop III i ład III a chciałbym a raczej na wiekszych bez papierów :/ a chciałbym w końcu zrobić II, a polsce chyba raczej nie zrobię rozszerzenia bo potrzebne jest zaswiadczenie od pracodawcy ze robiłem rok znalazłem kursy Niemiecke może ktoś mi coś na ten temat powiedzieć jak to wygląda czy nasz kochany instytut nie ma nic do tych uprawnień za granicą zdobytych?? tu wysyłam link może ktoś tam już wyrabiał papiery?? http://www.widlaki69.com/kursy.php

barczjano1988
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 11 Kwi 2010 18:18
  • Miejscowość: Włocławek

Reklama

simmet

Re: Niemieckie uprawnienia pytanie??

Postprzez filipo » 03 Lis 2012 15:47

z tego co ja się orientuje to w Niemczech nie ma podziału na klasy i od razu dostajesz jedynkę tylko ciekawe jak na to zapatruje się Instytut i co z wpisem do rejestru wszystkich kategorii na raz, może któryś z kolegów robił już coś takiego?
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Re: Niemieckie uprawnienia pytanie??

Postprzez barczjano1988 » 03 Lis 2012 17:20

właśnie właśnie ja wczoraj i dziś dzwoniłem do instytutu ale nikt nie odbiera pewnie wolne mają :) ale może ktoś z kolegów już tak robił??

barczjano1988
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 11 Kwi 2010 18:18
  • Miejscowość: Włocławek

Re: Niemieckie uprawnienia-pytanie?

Postprzez tony » 22 Lis 2012 21:13

Witam. Wymieniałem niedawno uprawnienia na koparki z UK na polskie i nie było problemu. Dokumenty przetłumaczyłem, wypełniłem wniosek i czekałem ok. tydzień na rozpatrzenie. Po tym wszystkim zadzwoniła do mnie pani z instytutu i powiedziała że kierują mnie na kurs kl.1 za który trzeba zapłacić. I to wszystko, jestem już po kursie i mam w książeczce 1-dynkę. pozdrawiam

tony
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Paź 2012 10:36

Niemieckie uprawnienia-pytanie?

Postprzez kwak » 22 Lis 2012 21:31

Zastanawia mnie jedna sprawa. Na stronie pisze , że kurs trwa 1 dzień nie jest to dziwne :?:
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Niemieckie uprawnienia-pytanie?

Postprzez peckiel » 22 Lis 2012 21:33

kwak mnie już nic nie zdziwi. Jak robiłem na koparkę to gościu zapisał się 2 dni przed egzaminem na kurs.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Niemieckie uprawnienia-pytanie?

Postprzez kwak » 22 Lis 2012 22:03

Widziałem niedawno takiego operatora zaraz po kursie wymachiwał łyżką jak kijem golfowym ale niestety tak nasze szkolenia wyglądają liczy się tylko kasa . Przytoczę tu wypowiedz jednego forumowicza z forum mojanorwegia.pl

" Kurs na koparke to Kompetansebevis M2 (gravemaskin), Ladowarka M4 (hjullaster), wozidlo technologiczne M6 (dummper). To sa drogie uprawnienia, jest wiele osrodkow z tym ze teoria zawiera duzo materialu, zakonczona jest testem po norwesku. Robilem bo Nav - urzad pracy mi zasponsorowal. Norwegia nie ma klas, wiec do 10 ton ladownosci lyzki mozna pracowac kazda koparka od razu.Jest za to zasada ze material teoretyczny jest bardzo obszerny, budowa maszyn, obsluga, oraz zasad BHP, pierwsza pomoc, przy wielu maszynach i w miejscu pracy. 3 tyg teorii potem tydzien szukania praktyk i praktyki 6 tygodni. Z tego sa potem testy. Dostaje sie ksiazeczke do ktorej wbija sie pieczatke np. jak robi sie z wiertlem przy rozbiorkach budynkow, lub innym oprzyzadowaniem. Z tym ze pierwsze 40 godzin trzeba przerobic pod nadzorem instruktora i otrzymac od niego pieczatke ze on uznaje ze bezpiecznie sie pracuje, w kazdym zakladzie jest taki instruktor, to jest wymog. Dokumenty szkolne i kursy z polski uznaje w norwegii Voksen Opplæring na Helsfyr."

Link do całości http://www.mojanorwegia.pl/forum/view/1 ... norge.html
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Re: Niemieckie uprawnienia-pytanie?

Postprzez czaki » 23 Lis 2012 10:38

No i to jest normalna rzecz, choc uwazam, ze najlepiej byloby, jakby bylo jak niegdys. Praktyke zdobywales w firmie jako zwykly robotnik, pomocnik operatora w charakterze wytypowania przez kierownika, szefa. Juz praktyke majac robiles uprawnienia w osrodku i to grubo ponad miesiac. W samym wojsku szkolenie operatorow trwa min. 20 dni robocznych po 5-6 godzin dziennie, z czego polowa to praktyka, a co tydzien sa tzw. kartkowki sprawdzajace, czy jest ktos, komu nie zalezy i sie nie przyklada.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Niemieckie uprawnienia-pytanie?

Postprzez filipo » 23 Lis 2012 20:40

dzwoniłem do centralnego rejestru i nie ma problemu z wpisaniem uprawnień ale trzeba przejść testy, kurs uzupełniający (kilka stówek) i udowodnić że robiłeś (masz staż) i umiesz. Wszystko na stronie http://cksom.imbigs.pl/index.php?page=u ... alifikacji, a czy umiesz i ile ci wpiszą decyduje "inżynier" taką otrzymałem informację telefoniczną czyli wszystko w rękach jednego człowieka, czas oczekiwania na rozpatrzenie prośby max 1 miesiąc a później kierują na kurs uzupełniający i egzamin
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej