wibako

operator koparki

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

operator koparki

Postprzez sebek » 20 Sty 2008 21:22

witam. Czy praca operatora koparki jest ciekawa czy nie jest tak nudno cały dzień tak siedzieć na jakimś polu samem. Zastanawiam się nad tym zawodem chciałbym pracować w drogownictwie ale nie wiem jaka maszyną bym chciał operować.
Ostatnio edytowany przez sebek, 31 Sty 2008 10:36, edytowano w sumie 1 raz

sebek
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 24 Wrz 2007 14:51
  • Miejscowość: kolbuszowa

Reklama

simmet

Postprzez Bartek » 20 Sty 2008 21:34

:lol:

Zapewniam Cię że nie benidziesz nawet jednej godzinki na budowie sam....

Ta praca nie jest nudna, jezeli pracujesz na kopład, to co chwile mozesz co innego robic...

Jeżeli w drogownictwie to na rozciełaczach podobno nieźle płacą, ale tam liczy sie duże doświadczenie i precyzja :D

Najspokojniej mają kierowcy walców i operatorzy spycharek...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez mietek » 20 Sty 2008 22:01

praca operatora nie jest nudna ciagle cos sie dzieje ale jest bardzo odpowiedzialna i wymaga ciaglego skupienia i myslenia nad tym co sie robi

no chyba ze na gonsienicowce troche nudniej
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez gosci » 20 Sty 2008 22:37

U mnie jest inaczej bo robie na przywatnych zleceniach więc czasem jestem sam na polu i sobie grzebie w ziemi trzeba mieć wtedy trochę samo zaparcia żeby nie zwariować od monotonnej pracy jak np. trzeba przewieść 10 wywrotek ziemi z pod ogrodenia na działkę bo kolesiom co przywozili nie chciało się wiechać i wykiprować na działce. Ale na budowie się nie będziesz nudziił zwłaczan na koparko ładowarce. Ale czasem można się ostrow zdenerwować jak ma się niekompetentnych budowlańców co mnie mają bladego pojęcia o technologi pracy maszyny i co chwile chcą coś innego zanim jeszcze tego wcześniej nie skończysz i szwędają się wszędziezwłacza tam gdzie się robi. Poza tym praca fajna tylko trzeba to lubić i musi to dawać satysfakcję, choć i bez tego też można pracować.

gosci
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 Mar 2007 22:04
  • Miejscowość: Radzymin

Maszyna: JCB 4cx, MF 50HX, O&K mh4cs, Case 621b.


Postprzez lordkubus » 21 Sty 2008 01:18

Nie no praca ciekawa jak by nie patrzec :) musisz sie określić na jakiej maszynie byś chciał pracowac ładowarka, koparka, koparko-ładowarka albo cos precyzyjnego mecalac wedle upodoban na koparko-ładowarce bedziesz raczej na budowie od "podaj przynieś pozamiataj" :P na koparce raczej bedzie stała jedna robota nie bedziesz raczej latał mecalac hmmm ja osobiście nie znosze tej maszyny na tym sie całkowicie inaczej robie niż na reszcie maszyn :P jest to jak juz wyżej koledzy wspomnieli odpowiedzialna praca i do najlżejszych też nie należy ale moim zdaniem to poprostu trzeba lubić :)

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez sz4kal » 26 Sty 2008 21:56

Na mini-ładowarce nigdy nudzić się nie będziesz :). A naprawdę nie raz jestem mile zaskoczony jak ludzie stoją i z niedowierzaniem patrzą jak wywijam ładowareczką :).
Ale tak jak mówią przedmówcy to trzeba kochać :). Tak samo jak każdy inny zawód.

Awatar użytkownika
sz4kal
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 16:37
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Postprzez slawek » 31 Sty 2008 01:17

Jezeli będziesz pracował na wynajm to jest inaczej niz w firmie. w firmie jestes fachowcem i dla szefa cenionym nabytkiem jako operator (oczywiscie zakładam ze dobry) ale na wynajmie bedziesz ostatnim ogniwem w branzy budowlanej - po prostu prywaciarz. z tym trzeba sie liczyc, ze musisz sluchac glupków i to oni mają rację (a to denerwuje). a tak poza tym jak nie robię przez parę dni to mi maszynki brakuje - jak tego doswiadczysz to witamy w gronie operatorów. powodzenia

Awatar użytkownika
slawek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 27 Lip 2007 18:19
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: mecalac 12mxt cat m313c

Firma: ubis


Postprzez sz4kal » 31 Sty 2008 10:16

slawek bardzo dobrze mówisz. z tym że jak się kilka dni nie pracuję to zaczyna brakować maszyny :). Ale operatorem takich maszyn to trzeba chcieć i trzeba to lubić bo inaczej nie ma szans aby się było naprawdę dobrym operatorem :)

Awatar użytkownika
sz4kal
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 16:37
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Postprzez agil » 01 Lut 2008 20:45

Bartek napisał(a)::lol:


Jeżeli w drogownictwie to na rozciełaczach podobno nieźle płacą, ale tam liczy sie duże doświadczenie i precyzja :D


Dobre bartek doswiadczenie i precyzja :lol: ty chyba nie widziales jakie oszolomy robia na rozsielaczach :D 21 wiek sama elektronika a ty poprawiasz za tym baranem kop-lad, no ale wkoncu on tylko rozsielaczem przejechal :)

P.S
Bardzo dobrze zarabiaja operatorzy pomp do betonu

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Grześ » 02 Lut 2008 14:27

Znam jednego operatora pompy do betonu . Koledzy mówią na niego - Szejk . Jak nie spuści dziennie 2 x 30 l to mówi że pierniczy taką robotę i się zwalnia . Ale na drugi dzień mu przechodzi :D

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej