wibako

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez dominlesne » 23 Mar 2013 22:17

Jak w temacie. Myślę nad znalezieniem zatrudnienia w wojsku. Czy mogę liczyć na pracę w wojsku jako operator koparki, ładowarki itp. (mam teraz 2 klasę na te maszyny)? Z tego co wiem to wojsko posiada w swoim "arsenale" jakiś tam sprzęt do robót ziemnych. Dlatego pomyślałem, że może pójść w tym kierunku. W tej chwili mam 28 lat. nie wiem, czy nie jestem za stary, żeby się zaciągnąć?

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Reklama

simmet

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez kysa » 24 Mar 2013 08:02

Jak byłem w wojsku w 2002r to były ł34 i waryńskie na starze 266, teraz mają jeszcze koparko-ładowarki hsw.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez czaki » 24 Mar 2013 12:55

Podaj GG i mejla, to w szczegółach ci wszystko opowiem, bo mam akurat pojęcie w temacie :-)
Generalnie ci napisze: ".. żebyś się nie zdziwił"
maja ładowarki SL-34, maja spycharki CTZ, maja koparki samochodowe na starach 266, maja tzw. UMI-ki (nic innego jak koparko-ładowarka HSW 9,50), ale co z tego, jak uprawnienia cywilne muszą mieć podkładki w wojskowych (zaświadczenia o ukończonym kursie w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych). Pamiętaj, ze w wojsku na sprzęcie się robi tylko w czasie cyklów szkoleniowych (góra miesiąc w roku). Pozostały czas to obsługi tego sprzętu (raz w roku, która trwa miesiąc i dodatkowe 1-3 dni na obsługę w ramach dni technicznych/pół roku, rok; kilka dni obsługi przed poligonami i po poligonach). Duża większość czasu pracy (służby), to zadania niezwiązane z praca operatora: służby w jednostce, szkolenia z obrony przeciwchemicznej, zajęcia z saperstwa, zajęcia z obrony przeciwlotniczej, rożnego rodzaju analizy, kształcenia, taktyki a strzelania na strzelnicach b. rzadko. No i przede wszystkim, najważniejsze szkolenia i oceny z tego, to znajomość wojskowych regulaminów. Reasumując: pójdziesz do wojska na ładowarkę, a podpiszesz np. na sapera (wezmą cie na jakikolwiek etat, który będzie nieobsadzony, a ładowarkę będziesz oglądał w parku maszyn, jak inni ja obsługują). Kadrowiec po prostu pomyśli: "Niech wskoczy na sapera, a może kiedyś, jak się zwolni na ładowarkę, to go tam na nią rzucimy". Kontrakty podpisujesz tak, ze pierwszy na 1,5 roku i przede wszystkim oceniają, jak bardzo poznałeś regulaminy i instrukcje z książeczek, czy dyskutujesz z przełożonymi lub bez zająknięcia wykonujesz ich często dziwne polecenia (dziś wciągasz metalowa skrzynie w gore, jutro na dol, trzeciego dnia znowu w gore), czy jesteś dyspozycyjny i bywasz na L4, czy masz średnia ocen ok. 4 ze wszystkich szkoleń, zajęć (zajęcia z WF tez są). Na końcu dopiero patrzą na to, jakim jesteś operatorem, jak bardzo znasz się na obsłudze maszyny itp.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez maniocek » 24 Mar 2013 13:09

Czaki, a może orientujesz się jak to wygląda, kariera w wojsku z wykształceniem wyższym?
Robię studia mechatroniczne i chciałbym później załapać się do wojska/policji/straży granicznej.

Uprawnienia na koparki i ładowarki też są, oczywiście III klasy.

maniocek
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 23 Lip 2010 17:06
  • Miejscowość: Mrągowo

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez przemol » 24 Mar 2013 13:11

Jakbyś już dostał swój sprzęt to byś tam chodził tylko go smarować i przecierać z kurzu :D
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez Dj_Francuz » 24 Mar 2013 13:40

panowie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :wink: a propo maszyn z wojska to opłaca się czasami kupić sprzęt z wojska małe przebiegi dbany smarowany :D gdyby pensja np strażaka była wyższa albo policjanta to kto wie
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez korba71 » 24 Mar 2013 14:13

W wojsku niczego się nie nauczysz, jak napisał kolega wcześniej czyścić i smarować, pracowałem dla wojska kilka lat zamieściłem sporo zdjęć koledzy napisali wcześniej ze maja Ł-34 kop-lad HSW i koparki na podwoziu stara niczego więcej nie widziałem, wiec nie ma szans na cokolwiek, daj sobie spokój, jeśli chodzi o uprawnienia to wojsko pewnie rządzi się swoimi prawami i nie będą ci potrzebne na budowach dla wojska nawet inspektorzy bud. to emerytowani wojskowi wiec tu wszystko rządzi się swoimi prawami, jeśli wolisz się poopierd... zamiast podnosić kwalifikacje wal śmiało do armii - poczta polska, armia i kolej zatrzymały się w czasie pod koniec lat 70-tych.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez czaki » 24 Mar 2013 15:31

Zgadza się. To co napisał kolega Korba, to racja. Ja akurat zdecydowałem się pójść do wojska i przeczekać ten kiepski okres w pracy na maszynach w budownictwie. Mozę 2 lata, może więcej? Niegdyś w przeszłości tak własnie poszedłem do wojska przeczekać kryzys z robota po 2000 r. i zasiedziałem się aż 6 lat. Rożnica była taka, ze w tamtym czasie miałem okazje poszusować czołgiem, transporterem, terenówka po bezdrożach poligonowych, leśnych; miałem okazje grzebać w tych maszynach - czegoś się człowiek silą rzeczy nauczył. Teraz obserwuje brak pieniędzy na szkolenia, bo nie ma zajęć ogniowych, nie ma praktycznych zajęć na sprzęcie. Jak sprzęt zrobi 100 mth w roku, to już jest wyczyn. Inaczej ma się rzecz, jeśli ktoś jest kierowca zawodowym zaraz po kursie i pójdzie do wojska jako kierowca ciężarówki. Jest wtedy okazja pojeździć, praktyki nabrać, ale to "sucha" jazda po drogach leśnych, publicznych. W skrzyni ładunkowej zazwyczaj wozisz kolegów z kompanii plus jakieś tam skrzynki - lekkie obciążenie (niewiele ponad 1t). Do tego cie jeszcze poszła na HDS, bo z parę razy coś nim podniesiesz. Jeśli poślą Cie na E do C, to akurat w tym przypadku na zestawie praktyki nie zdobędziesz.
Uważam, ze wojsko jest dobre, ale przy tych ustawach tylko "na chwile" (12 lat bez praw emerytalnych, coroczne badania kierowców/operatorów - w ogolę każdego, aby w miarę szybko pozbyć się chorych, rozchorowanych, którzy potem zaczęliby domagać się renty/odszkodowania za wpływ warunków służby na zdrowie, a wpływ jest i to spory). Bardzo dobrze, jeśli ktoś ma kontakt z praca w cywilu: dorabia codziennie po służbie, dorabia weekendami, albo po prostu pracuje "na czarno" będąc na L4 :-)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez przemol » 24 Mar 2013 16:01

Dodam od siebie ze gdzie się kończy sens i logika tam się zaczyna wojsko :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez dominlesne » 24 Mar 2013 18:11

@korba71
Mam 2 klasę i nie leżakowałem do tej pory, dlatego nie poruszam tematu nauki i zdobywania doświadczenia. Chodzi mi wyłącznie o stałe zatrudnienie, bez stresu, że będzie przestój w branży i związane z tym redukcje. Rozumiem, że zacznę z młodszymi nawet o 10 lat i mogę stać się chłoptasiem na posyłki. Pytanie tylko, czy "dobry" operator z umiejętnościami ma szanse pracować na sprzęcie na jakichś poligonach, lotniskach drogach leśnych przywłaszczonych :P przez wojsko? Czy wojsko również wynajmuje cywili do tego typu prac?

Oczywiście to tylko takie luźne gadanie, bo z dostaniem się do woja teraz bardzo trudno, tak słyszałem przynajmniej.

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez korba71 » 24 Mar 2013 19:26

wojsko cokolwiek chce budować ogłasza przetarg jak każda firma na rynku sami niczego nie budują do wszystkiego maja cywili nawet już sami się nie ochraniają tylko używają firm ochroniarskich kolego nie czytasz wojsko nie ma sprzętu budowlanego to nie USA to RP dostaniesz łopatę i tyle tylko w wojsku możesz się o nią oprzeć i stać tak dwie godziny i może nikt cie nie zauważy a to ze ktoś ma 2 albo 1 wcale nie świadczy o tym ze ma jakiekolwiek kwalifikacje kolego uczymy się bez przerwy każdemu marzy się wojsko wiemy dlaczego a wojsko wcale nie daje gwarancji zatrudnienia jednostki gdzie pracowałem świeciły pustkami niekiedy żywego ducha nie było widać daj sobie spokój i poszukaj coś zwyczajnego co da ci satysfakcje .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez czaki » 24 Mar 2013 21:53

Kolega, który założył ten post, może śmiało ze mną pogadać na GG,to mu wszystko wytłumaczę dokładnie z danej perspektywy ( i pracy w cywilu,i w wojsku).Tylko czekam na jego odzew :-).
Kolego,Korba, ogólnie wypowiadając się tu na forum masz racje,ale z jednym niecałkowicie się zgadzam:
"...ze ktoś ma 2 albo 1 wcale nie świadczy o tym ze ma jakiekolwiek kwalifikacje"

Może kiedyś dało się za flaszkę załatwić kartę szkolenia i wpis w IMBiGS bez chodzenia na kurs i zdawania egzaminów,ze jest się operatorem wszystkiego i wszystkich klas.Teraz pewnie i tez się da,ale jest to trudniejsze ,ze względu na oficjalne przeciwdziałania korupcji w rożnych sektorach życia. Większość operatorów musi przedłożyć kwit,ze ma staż,by mieć papierki wyższych klas.To pewnie i tez się da ominąć,bo wiem,ze są instruktorzy w ośrodkach szkolenia, którzy cale życie wykonują takie zawody,gdzie nie ma nawet ładowarek,koparek,spycharek tej najniższej 3 klasy.
Kiedykolwiek robiłem papierki wyższych klas, ośrodki chciały zaświadczenie z pieczątką firmy o minimalnym stażu na danej klasy maszynach.
P.S.:Korba, pozdrów chłopaków od siebie z roboty, którzy ponad miesiąc temu robili kursy w ośrodku,tam gdzie raz na jakiś czas działam

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez biedron » 24 Mar 2013 22:29

Koledzy ja w grudniu działałem z rozbiórkami dla wojska - wyburzałem stare studzienki żelbetowe na głowice kablowe. I gadałem z szefem tej ich komórki organizacyjnej, która odpowiada za utrzymanie istniejących linii kablowych (miedzianych) między jednostkami. Na pół wybrzeża jest jedna komórka mieszcząca się w Gdyni, której skład osobowy liczy 6 osób: 4 cywili i 2 wojskowych. Ich zadanie polega na kładzeniu nowych odcinków kabli, jak ktoś zapierdzieli im na złom jakiś odcinek idący na przykład przez las. Dysponują następującym sprzętem: łopata, kilof, Star 230, łopata, łopata, miernik elektryczny, brzeszczot, śrubokręt, kombinerki. Nie mają koparek, nie mają minikoparek, zagęszczarek nic. Jak trzeba odkopać kabel, to 300 metrów na łopaty, w 3 ludzi, bo trzech pozostałych to stanowiska kierownicze... A dodam tylko, że średni wiek tych cywilnych pracowników to ponad 50 lat, bo tak się składa, że kiedyś robili już w wojsku i nudziło im się na emeryturze, to ciach na cywilny etat w wojsku. Powiadali, że jak kiedyś było zasadnicze wojsko, to jak padło hasło jedziemy na awarie to i 50 chciało jechać kopać, bo zawsze to wyjazd z koszar, a i winka się napili i wesoło było, a teraz to muszą zapierdalać łopatą sami. Tak, ludzkie ręce to najpowszechniejsza koparka w wojsku :lol: A co jeszcze ciekawsze, powiadali że utrzymują obecnie linie kablowe do jednostek wojskowych, które nie są już użytkowane od 15 lat... czyli jak ktoś kradnie kawałek kabla w lesie, to mimo że nikt go nie używa, to wywala u dyżurnego alert, że linia przerwana i jadą łatać nowym kablem miedzianym sporej grubości... mimo tej emerytury po 15 latach nie warto pakować się do tego klubu bohaterów, głowę ma się jedną, a jak raz się ją zrypie, to w drugą stronę już nie naprostujesz :D
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez korba71 » 24 Mar 2013 22:50

Mogę tylko przyklasnąć bo wszystko to widziałem.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez Dj_Francuz » 24 Mar 2013 22:51

Panowie wojsko mieliśmy za czasów komuny teraz to już w tym kraju mało co zostało .... wszystko albo sprzedane albo sprywatyzowane
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez przemol » 25 Mar 2013 00:44

Najbardziej mnie rozwala jak mijam swoja była jednostkę wojskowa i widzę tabliczkę na plocie "bezpieczeństwo zapewnia ....(nazwa firmy ochroniarskiej)". To są jakieś jaja. Chyba nie wrócą czasy kiedy żołnierz dostawał kałacha a w nim 30 pestek i szedł na wartę.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Re: Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez biedron » 25 Mar 2013 00:56

przemol napisał(a):Chyba nie wrócą czasy kiedy żołnierz dostawał kałacha a w nim 30 pestek i szedł na wartę.


Z tego co widziałem na własne oczy, i co dowiedziałem się z rozmów z samymi ochroniarzami robiącymi w tych jednostkach, 90% z nich to byłe trepy albo pracownicy pokrewnego resortu spraw wewnętrznych :woot: Średni wiek tych "komandosów" na bramach jednostek oscyluje w takich wartościach, że zgryźliwe stwierdzenie, ze "do impela na ochronę przyjmują tylko po Wietnamie" nie jest gołosłowne... :faja: Także trzeba by raczej powiedzieć, że pilnuje... emerytowane wojsko :wink:
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez przemol » 25 Mar 2013 01:13

Czyli na wstępie wiedza gdzie się mogą kimnąć i mieć wartę charcząco :D a maja w ogóle bron palną?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Czy uprawnienia przydają się w wojsku?

Postprzez biedron » 25 Mar 2013 03:18

przemol, mają głównie glauberyty i raki. Tam nie ma typowych wart w większości. Gdzieniegdzie na parkach samochodowych i bramach, czy pod magazynami. Tak to na "pasie" przy płotach to kamery i czujniki ruchu. Byłem na wartowni jak załatwiałem przepustki na wjazd to mieli taką plazme w biurze przepustek 50 cali i kilkadziesiąt kamer. Tam są teraz takie systemy, że jak przeleziesz przez płot, to dziadkowi w wartowni włącza się alarm :) więc po co ma bidula stac i marznąć :D
tel. 608-671-374 http://www.rbud-rumia.pl

Pomogłem? Zajrzyj do linku podanego poniżej: Forumowa Akcja Charytatywna!

http://kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=13175&p=68915#p68915

Awatar użytkownika
biedron
Operator

  • Posty: 347
  • Rejestracja: 22 Lut 2013 20:08
  • Miejscowość: Kaszuby
  • Pochwały: 21

Maszyna: JCB 3CX Super
Takeuchi TB-15

Firma: R-Bud Rumia


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej