wibako

Homologacja, rejestracja koparko- ładowarki, czy to konieczn

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Homologacja, rejestracja koparko- ładowarki, czy to konieczn

Postprzez oxford » 11 Lut 2008 13:56

Wiatm mam pytanie odnosnie rejestracji koparko- ładowarek.
Czy jest to konieczne ?
Byłem w wydziale komunikacji i powiedzieli, ze jezeli porusza sie szybciej aniżeli 25km/h automatycznie wyklucza ja jako pojazd wolnobieżny tak wiec musi byc zarejestrowana.
Jednakze by ja zarejestrowac trzeba miec homologacje, ktora wydaje ministerstwo infrastruktury na podstawie padan przeprowadzonych w Panstwowym Instytucie Maszyn budowlanych.
Z kolei dzwoniłem do PIMB i tam poinfromowano mnie, ze koparko- ładowarka jest uznawana zgodnie z ustawa jako inny pojazd specjalny kat. N2 i zeby uzyskac homologacje nalezy spełnic 57 punktów zawartyc w N2. Dowiedziałem sie również, z jest to nie mozliwe by koparko- ldowarka spełniła te wymagania. Chodzi o drobiazgi takie jak miejsce na tylną tablicę rejestracyjną, trochę poważniejsze jak rozmieszczenie świateł i wreszcie dość poważne, bo związane z bezpieczeństwem jak tylne urządzenia zabezpieczające.
Tak wiec niech ktos napisze jak to jest, poniewaz widze mnostwo koparko- ładowarek poruszajacych sie po drogach publicznych a zadna zarejestrowana.
Pozdro

oxford
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 04 Lut 2008 15:09
  • Miejscowość: Wrocław

Reklama

simmet

Postprzez pawel58 » 11 Lut 2008 16:46

w polsce nie trzaba rejestrowac koparko-ładowarek natomiast ubezpieczenie oc trzeba wykupic
śrubek

pawel58
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 15 Gru 2007 16:36
  • Miejscowość: świeradów zdr

Postprzez gasior » 11 Lut 2008 18:44

Poszukaj trochę na forum ten temat był już przerabiany szczegółowo.

gasior
Młodszy operator

  • Posty: 197
  • Rejestracja: 11 Wrz 2007 19:44
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej